ŠETŘÍME DOMA: Vytvořte si vlastní vánoční balicí papír

 

Krásné vánoční dárky si žádají i krásný balicí papír. Jenže ty nejhezčí a nejoriginálnější kousky bývají příliš drahé. Jak ušetřit na balení a udělat ze svých dárků pastvu pro oči?

Vánoční balící papírJednoduché, a přesto efektivní | Zdroj: nestledblog.blogspot.com 

Šaty dělají člověka. A to platí v přenesené formě i u dárků. Jen si vzpomeňte na ty chvíle, kdy jste dostali úhledný balíček. Radost je dvojnásobná. Už jen to, co je viditelné na první pohled, je malý dárek. A co teprve, až ho rozbalíte. 

Vánoční papír: Krásný a jednoduchý? Snadné!

Mnoho vánočních dárků čeká na zabalení a obáváte se, že spotřebujete hodně rolí dárkového papíru? V případě, že se nespokojíte s tou nejlevnější variantou, vás takové balení dárků může přijít draho. Vkusné papíry, drahé stužky či dárkové tašky - to se nasčítá. Naštěstí existuje jednoduchá, levná a vkusná varianta. Pořiďte si přírodní balicí papír a popusťte uzdu své fantazii.

Přírodní papír si doslova žádá o to, abyste se na něm vyřádili. Velice hezká a snadná pomoc se skrývá na druhé straně tužky. Kousek gumy namočte do temperové barvy či barevné podušky na razítka a obtiskávejte malá kolečka na papír. Na pomoc si můžete vzít i obyčejný tenký štětec nebo stříbrný či zlatý fix, s nimiž můžete kreslit jednoduché vločky i sofistikované větvičky. 

vánoční balící papírVytvořit vlastní papír je tak snadné. | Zdroj: thehousethatlarsbuilt.com 

Balíček ovažte režným provázkem či stužkou

S přírodním papírem bude velmi hezky vypadat jednoduchý režný provázek. Celé klubko seženete za symbolickou cenu v papírnictví či hobby marketech. Moc povedeně vypadají i textilní stužky, které seženete v galanteriích či kreativních obchodech. Vyplatí se je koupit ve velkém, vyjdou levněji. S přírodním papírem ladí zelené přírodní odstíny, červené či zlaté.

vánoční balící papírI jednoduchý režný provázek vypadá pěkně. | Zdroj: witandwhistle.com 

Dozdobte přírodními motivy

Větvičky, šišky či šípky. Dekorace, které jsou úplně zadarmo, a přitom vypadají moc pěkně a zároveň i vánočně. Zapomeňte na nákupy drahých dekorací, okrasných lesklých stužek či třpytivých bambulí a obraťte se k přírodě. Překvapí vás, kolik nápadů nabízí.

vánoční balící papírVánoční dekorace najdete i v přírodě. | Zdroj: diynetwork.com 

TIP

Šetřit není žádná věda

Toto je jen jedna z desítek možností, jak jednoduše a bez námahy ušetřit.

Přečtěte si další supersnadné tipy z našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8