Volání v rodině: Který operátor myslí i na vaše blízké?

 

Většina nákladů za telefonování nepadá daleko od stromu. Nejčastěji totiž voláme své rodině či nejbližším přátelům. Existují možnosti, jak by to šlo levněji. Víte o nich?

pevná linkaPsát dlouhé dopisy? Ale kdepak. Raději svým blízkým brnkněte. 

Přestože máte telefonní seznam nabitý stovkami čísel, nakonec stejně voláte jen několika vybraným lidem. I podle statistik přibližně 80 % telefonních nákladů padne na volání s nebližšími. Kdo udělá nákup? Kdo vyzvedne děti? Jak se daří babičce? Podtrženo, sečteno, provolaných minut není v součtu úplně málo. Abyste z nich neměli vrásky, přinášíme několik rad. Pomohou vám snížit účty, aniž byste se museli vzdávat kontaktu s těmi, které máte nejraději.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Neomezený tarif vs. tarifní zvýhodnění

Pokud provoláte desítky až stovky minut, možná jste už přemýšleli nad neomezeným tarifem. Volání bez počítání minut má něco do sebe a vyplatí se hlavně tehdy, pokud jste tím, kdo hovor vytáčí. Můžete být v kontaktu s kýmkoliv a vyřešit vše, na co si jen vzpomenete. Tato možnost má ale jistá omezení - ušetříte pouze vy, druhá strana bude platit běžnou cenu. Ledaže by vás "prozvonil" a vy byste mu brnkli obratem nazpět.

Další možností jsou různá tarifní zvýhodnění operátorů, která umožňují být v kontaktu s blízkými buď zdarma, nebo za mimořádně levnou cenu. Pro operátory to představuje jeden z nejefektivnějších způsobů, jak získat věrné zákazníky. Stačí jim jednoduše nabídnout výhodnou možnost, jak být s rodinou v nepřetržitém kontaktu, a získají si jejich srdce i peníze. Pokud se totiž skupina lidí zaváže k určitému tarifu, hůře operátora opouští.

Tři nejsilnější operátoři: S čím přichází?

káčataCo nabízí nejsilnější mobilní trojka? 

Věříte spíše zavedeným mobilním operátorům? Pojďme se podívat, jakou nabídku si pro rodiny připravili.

T-Mobile: Sdílejte za 449 Kč

Rodinný tarif pod taktovkou T-Mobile nese název S námi sdílený. Princip je jednoduchý. Stačí, aby měla jedna osoby v rodině neomezený tarif (S námi síť nesíť, S námi bez hranic či S námi bez hranic+) a k němu je možné pořídit až 5 tarifů S námi sdílený za zvýhodněnou cenu 449 Kč. Všichni tak mohou neomezeně psát a posílat zprávy. A navíc budou mezi sebou sdílet mobilní internet.

A rodinné tarify už jste si srovnali? Jdu na to

Vodafone: Pro jednoho za 375 Kč

Vodafone přichází od 1. dubna 2015 s novinkou v podobě neomezeného rodinného Red+ tarifu za cenu 1 499 Kč. Je určený pro čtyři telefonní čísla a nabízí v sobě neomezené volání, posílání SMS i sdílený datový limit 2 GB. Pro podnikatele je připravená obdobná varianta Business Red+ za cenu 1 999 Kč.

Děti ani rodiče by neměli počítat minuty, když spolu mluví. Proto jsme hledali způsob, jak zajistit plnohodnotný neomezený tarif všem členům domácnosti.

- Petr Dvořák, víceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafone

O2: S Extra kartou 40% sleva

Tento operátor jako jediný přímo nenabízí žádné speciální tarify pro rodiny. Řešením je vybrat si jeden z neomezených tarifů, které nabízí volání v rámci sítě O2 zdarma. Ten nejlevnější vychází na 349 Kč.

O2 ale přece jen nějaké zvýhodnění pro rodiny přináší. Když si zažádáte o Extra kartu od O2, můžete získat slevu na vyúčtování až 40 %. Pro čtyřčlennou rodinu s neomezeným tarifem to může přinést úsporu přes tisíc korun. Jednoduše čím víc budete tuto kreditní kartu využívat, tím víc ušetříte.

Virtuální operátoři: zvažte neomezené tarify v síti

houpací síť u mořeVyužijte neomezené volání v síti a povídejte, jak dlouho chcete. 

Mobilní trh – to už dávno není jen trojlístek mobilních operátorů, ale další desítky virtuálních. Využít toho ke svému prospěchu můžete například tím, že si zvolíte neomezené volání v síti. Zvlášť u menších operátorů se tímto způsobem dostanete na lákavou částku.

Například v síti RWE Mobil můžete volat neomezeně od 199 Kč, FPnet.cz můžete neomezeně volat už od 169 Kč, stejnou částku zaplatíte i u 99mobile. Operátor Plus4you jde ještě níže, u svého neomezeného tarifu +4U RARE zaplatíte za neomezené volání a SMSkování v síti 149 Kč. Počítejte ale vždy s tím, že za hovory a zprávy do jiných sítí si možná trochu připlatíte.

Tesco Mobile nabízí za dobití kreditu volání a SMS zdarma

Pokud používáte předplacené karty, mohla by vás zajímat nabídka od Tesco Mobile. Za každé dobití v minimální hodnotě 300 Kč měsíčně získáte volání a SMS v síti zcela zdarma.  Podobně odměňuje i Sazka Mobil. Zde si můžete za dobití vybrat 1 000 volných minut do vlastní sítě.

Zajímají vás konkrétní rodinné tarify? Na výhodnou nabídku narazíte hned u několika virtuálních operátorů. Ve většině případů nabízí sdílení volných minut a SMS zpráv. Druhou možností je  neomezené volání mezi členy rodiny.

Nabídky rodinných tarifů u virtuálních operátorů
Virtuální operátor Název tarifu Cena tarifu Podrobnosti
Centropol CELÁ RODINA 133 Kč Získáte neomezené volání a SMS zdarma až mezi 5 členy rodiny. Za volání a SMS zprávy ostatním přátelům zaplatíte 1,50 Kč.
COOP Mobil RODINA 659 Kč Sdílíte 200 volných minut a 200 SMS do všech sítí až pro 3 členy rodiny. A při pravidelných nákupech v obchodech COOP získáte slevu 20 % na volání a SMS zprávy nad volný limit.
Connectiva Rodina (Rodina+) 500 Kč (650 Kč) Získáte až 5 sdílených SIM karet, na kterých sdílíte 300 (420) volných minut a 60 (120) SMS zpráv do všech sítí.
City Mobile CITY RODINA 499 Kč Neomezené volání až mezi 5 členy rodiny. Navíc můžete sdílet dalších 200 volných minut a 100 volných SMS do všech sítí.
Deník Pět pohromadě Pět pohromadě 252 Kč Na 4 telefonní čísla voláte a píšete SMS zcela zdarma. Navíc získáte i 100 volných minut a 50 SMS do všech zpráv. Tarif je určen výhradně pro předplatitele regionálního Deníku.
Deník Pět pohromadě Pět pohromadě 383 Kč Na 4 telefonní čísla voláte a píšete SMS zcela zdarma. Navíc získáte i 100 volných minut a můžete posílat neomezené množství SMS do všech sítí. A navíc sdílíte 150 MB volných dat. Tarif je určen výhradně pro předplatitele regionálního Deníku.
Fayn Rodina 499 Kč Získáváte neomezené volání ve vlastní síti a navíc 50 volných minut do ostatních sítí.
Žlutá Simka Rodina (Rodina+) 499 Kč (649 Kč) Až s pěti členy rodiny můžete sdílet tarif, který obsahuje 300 (420) volných minut a 60 (120) SMS do všech sítí. U tarifu Rodina+ navíc můžete sdílet 150 MB dat.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 25
 

 
Oblíbení mobilní operátoři