Internet v mobilu na den: Vyplatí se vám?

 

Možná nemáte datový tarif, ale připojení by se vám občas hodilo. A víte o tom, že existují i speciální datové balíčky pro internet na den? Víme, pro koho se hodí!

Internet v mobilu na denV přírodě Wi-Fi nenajdete. Může se proto hodit připojení na den. 

S rozmachem chytrých telefonů se masově rozšířily i datové tarify. Pro mnoho uživatelů je internet v mobilu už neoddělitelným společníkem každého dne. Díky němu mají neustálý přehled o své e-mailové schránce, aktuálním dění u nás, ve světě i na sociálních sítích.

Stále však existuje celá řada lidí, kteří jsou online pouze tehdy, najdou-li Wi-Fi připojení. Doma, v kavárně nebo na cestě vlakem, ve kterém se lze připojit. A někdy ani to ne. Jednoduše nejsou žádní internetoví nadšenci a měsíční datový tarif by nevyužili. Dost možná přitom ale netuší, že existuje internet v mobilu na den, který by se jim možná někdy hodil. Kolikrát totiž člověk čeká na důležitý e-mail nebo potřebuje něco urgentně vyřídit. A díky mobilnímu internetu může takřka odkudkoliv.  

Internet pro nenáročné

Možná se to týká i vás. Hodilo by se vám, kdybyste se mohli k internetu připojit jen občas. Třeba když vám ujede autobus a vy chcete zjistit, kdy jede další. Nebo jste dostali spontánní nápad jít do kina a chcete se podívat, co právě hrají.

Anebo jste si pořídili nový chytrý telefon a mobilní internet pro vás byl doposud neznámým pojmem. Využiju ho? Bude mi vyhovovat? Co všechno s ním můj chytrý telefon dokáže? Ještě než začnete přemýšlet o měsíčním paušálu, můžete vyzkoušet připojení na den.

TIP

Víte, jak na připojení?

Ve většině případů není třeba internet na den nijak speciálně aktivovat. Jednoduše se připojíte k internetu a platíte jen za dny, kdy internet používáte. Někdy se ale může stát, že je třeba poslat aktivační SMS či si internet na den aktivovat v internetové samoobsluze.

 

Kdo nabízí internet na den?

V nabídce internetu na den nezklame tradiční trojice mobilních operátorů – Vodafone, O2 a T-Mobile. Cena za jednodenní datový balíček se mezi nimi příliš neliší. U O2 zaplatíte buď 15 Kč za hodinu či 30 Kč na 24 hodin, T-Mobile si za 1 den účtuje 24 Kč a Vodafone vám za internet na den strhne 25 Kč.

Ceny okolo 20 – 25 Kč na den najdete i u celé řady virtuálních operátorů. Objem rychlých dat se pohybuje od 25 do 50 MB, poté se bude internet načítat o něco pomaleji. Přehled vybraných operátorů najdete v tabulce.

Operátor Cena za 24 hodin Datový limit (FUP)
O2 30 Kč
(příp. 15 Kč / první hodina)
30 MB
T-Mobile 24 Kč 25 MB
Vodafone 25 Kč 25 MB
Blesk Mobil 20 Kč 50 MB
TESCO Mobile 20 Kč (pouze do půlnoci) 50 MB
SAZKAmobil 24 Kč 25 MB
ČEZ Mobil 25 Kč 50 MB
 

Vyplatí se? Pouze nárazově

Datové připojení na den se vám vyplatí pouze tehdy, jestliže mobilní připojení běžně nepoužíváte. Pokud byste ho ale využívali několikrát do měsíce či dokonce několikrát do týdne, bezpochyby se vám vyplatí jiná varianta. Třeba za internet na týden si operátoři účtují okolo 50 Kč. A to je jen dvojnásobek denní ceny. Prostě jak se říká, dvakrát měř a jednou řež. Jedině tak neutratíte za internet v mobilu částku, při které vám zmrzne úsměv na rtech.

Nehodil by se vám rovnou datový tarif? Porovnat nabídky
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png