LTE internet má už 95% pokrytí, využije ho však jen desetina z nás

 

Rychlý LTE internet pomalu prorůstá do všech koutů naší země. Přesto je pro mnoho z nás zatím nedostižnou metou. Proč?

hledání restaurací v okolí pomocí tabletu s internetemNajdete restauraci v okolí rychle? 

Nadšené zprávy operátorů o tom, o kolik procent poskočilo pokrytí obyvatel ČR rychlým LTE internetem, mají svou stinnou stránku. Ne všichni z nás se z toho mohou upřímně radovat. Ve skutečnosti ho může využít jen každý desátý zákazník některého z českých operátorů. Ostatní nevlastní mobilní telefony s podporou LTE ve frekvencích, které jsou k fungování v České republice potřebné. A to nemusí být nutně zastaralé modely, jak se může zdát. I většině z 3,3 milionů prodaných mobilů za rok 2015 podpora chybí.

TIP

Rádi vám vysvětlíme všechny ty zkratky

LTE, ale i GPRS, EDGE, CDMA – ztrácíte se?
Přečtěte si našeho průvodce mobilním internetem a budou vám tyto pojmy jasné!

 

Operátoři, kteří za frekvence pro vysokorychlostní sítě zaplatili v aukci ČTÚ 8,5 miliardy korun, vidí v LTE studnici tržeb. Masivními reklamami na superrychlý internet samozřejmě myslí i na své dobro. V této oblasti mobilního internetu vidí velký tržní potenciál. Proto právě rozšiřují sítě a pobízejí své zákazníky k tomu, aby si u nich pořídili nový telefon, který LTE připojení již podporuje. Předpokládá se, že dřív či později je skutečně přesvědčí.

Podporuje můj telefon LTE internet?

Abyste mohli svištět na rychlém připojení, potřebujete právě správný chytrý telefon s podporou LTE. A taky SIM kartu, která si s LTE rozumí. Přemýšlíte, jestli jste tím vyvoleným? Snadno to zjistíte u svého operátora.

Stále hledáte výhodný internet do mobilu? Srovnejte nabídky

Například T-Mobile nabízí na svých stránkách možnost ověřit si, zda typ vašeho telefonu a číslo SIM karty pasuje s požadavky na LTE. Vodafone nabízí na svých stránkách zase mapu, která zobrazuje pokrytí území mobilním internetem. Když zadáte konkrétní typ mobilu, zobrazí se vám pouze ty technologie, které daný telefon či tablet podporuje. Zjistíte, jestli k nim patří i LTE. U O2 stačí zadat v telefonu kód *444*# a dozvíte se, jestli ho vaše SIM karta podporuje. Pokud ne, můžete si ji, stejně jako u ostatních operátorů, nechat zdarma vyměnit na kterékoliv pobočce.

TIP

Mapa pokrytí rychlým internetem

Zjistěte, kde proudí LTE, 3G či 2G internet. Díky aktuálním datům budete stále v obraze.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png