Tohle hlava nebere. 9 absurdních věcí, za které boháči utrácí své peníze

 

Strýček Lakomec schovával své nastřádané šušně do polštáře, bohatýři ve středověku si za naškudlené zlato cpali břicha a nechávali vyrábět glazurované nádobí, které se paradoxně prokázalo jako zdroj jejich otravy olovem, kéž by to tenkrát ti chudáci věděli, Lannisterové platili své dluhy. To všechno víme. Kde ale končí peníze dnešních moderních zbohatlíků, pro něž je náš měsíční plat nanejvýš pár drobných na kafe a snídani? Dali jsme dohromady seznam 9 nejabsurdnějších věcí, za které boháči vyhazují své miliony, někdy i miliardy, a plebs nad tím jen kroutí hlavou. PS: Tento text je skrz na skrz prosáklý žárlivostí.

bohatí lidé v kasinu 

Psychologové tvrdí, že abyste se stali bohatými, musíte být šílení. Ne zas tak moc, aby vás po městě chytali pochopové z Bohnic s připravenou kazajkou, stačí krapet. Blázniví lidé totiž mívají úplně jiný úhel pohledu a bezpochyby jim nechybí originalita a nadhled, což jim umožňuje dělat věci trochu jinak, než je dělají ostatní. A o to přeji jde. Vybočit z davu. Ačkoli tuto hypotézu ještě žádný oficiální výzkum nepotvrdil, rozmary a na naše poměry kapánek nezvyklé choutky některých miliardářů jí dávají za pravdu. 

1) Někdo je na svetry, jiný na Batmobil 

Když dosáhnete určité úrovně bohatství, automaticky přesedláte z Aliexpressu a e-Bay na poněkud luxusnější marketplace. To je přirozený proces. Je to stejné, jako když například hrajete Minecraft, na vyšším levelu také začnete stavět zombie mlýnky a jaderné reaktory, nezaobíráte se nudnými ruditovými konstrukcemi. No a oblíbeným e-shopem zazobaných mazánků je JamesEdition.com, kde se koupě diamantů, tryskáčů, jachet, a dokonce i nemovitostí nebo právě zběsilého Batmobilu stává otázkou naťukání čísla kreditní karty. 

 

Nejpodivnější investice

Spoluzakladatel společnosti Google vložil 250 tisíc eur do projektu, ve kterém se skupina vědců pokusila pomocí kmenových buněk vypěstovat hovězí maso.

 

2) Je libo ostrov, nebo celé město?  

Ostrovy ve světě bohatých a slavných frčí. Už v roce 2006 si herec Mel Gibson jeden v souostroví Fidži zakoupil v přepočtu za 252 milionů korun. Většinou se na něm schovává před novináři, medituje a dopřává si odpočinek od tlaku okolního světa. Na to by nám skromným, co bydlíme v 1+kk s rodiči a kočkou, stačil pokoj navíc. Ale když na to máte... Exotickou oázu klidu vlastní i Johnny Depp, který se při natáčení Pirátů z Karibiku zbláznil do kokosových palem a teplého moře. Oproti ostatním hereckým kolegům ale udělal solidní kauf. Ostrov Little Hall´s Pond Cayelenil ho vyšel jen na něco kolem 65 milionů korun. Přijde vám jako zbytečná zhýralost? Ve skutečnosti je to jen slabý odvar, třeba Kim Bassingerová si koupila celé městečko Braselton v Georgii. 

3) Že vás kouření přivede na mizinu? A to nekouříte přes zlaté filtry

V Česku jste posh, když kouříte Davidoffky nebo zlatý Máčka. To neplatí pro hipstery, ty musí mít v kapse alespoň cigarety značky Black Devil, případně holky Pink Elephant. Ale pokud bydlíte v USA a jste nechutně bohatý kuřák, chce to drobet pompéznější kalibr. I doutníky z Kuby už jsou totiž dost OUT. Co tedy zbývá, než sáhnout po cigaretách, o kterých chudina jen sní, Sobraniích, jednom z nejstarších a nejprestižnějších tabákových výrobků vůbec. K dostání jsou v barevné varientě pro dámy a v černé pro pravé gentlemany. A jejich filtry jsou vyrobeny ze zlaté fólie.

krabička luxusních cigaret 

4) Pojištění únosu aneb když vás sužuje paranoia 

Být super bohatý nemá jen výhody. Každý prevít, který touží po vašich těžce nastřádaných milionech ležících na anonymním kontě ve Švýcarsku, vás může unést a požadovat za váš život pěkně tučné výkupné. To je hlavním důvodem, proč si miliardáři zřizují pojištění únosu. Obzvláště když mají v plánu odcestovat na místa, která jsou považována za riskantní, nebo se chystají uzavřít velký obchod s mafiány. Ale nechápejte to tak, že pojištění pokryje výkupné, které by taťka skrblík nechtěl zaplatit, valná většina putuje na zaplacení výjezdu záchranného týmu. 

  
Začněte šetřit na Batmobil třeba tak, že snížíte své účty za plyn. Až o 9 300 Kč Kč za 2 roky

5) Služby profesionálního zavěšovače obrazů 

Když berete měsíčně ušmudlaných 20 tisíc včetně stravenek a prémií a potřebujete něčím přichytit na zeď zarámovanou fotografii své šestileté dcery, nebo jeden z jejích uměleckých výtvorů, pravděpodobně se cestou z práce zastavíte v OBI nebo obchodním domě IKEA, pokud máte hodně času nazbyt, milionář si ovšem najme profesionálního zavěšovaše obrazů. Držíte se za hlavu a osočujete autora tohoto článku, že vás lakuje? Není to tak vážení. Jeden z nejslavnějších zavěšovačů, jehož zlaté ručičky často využívají slavní, žije v Sydney a jmenuje se John Verhoeven. 

 

6) Osobní psycholog je samozřejmostí

Protože čím více jste bohatí, tím větší máte strach. Přijde vám to zvláštní? Vlastně není. Tento komplex multimiliardářů nejvyššího řádu zřejmě opravdu existuje. Podle psychologa, který se specializuje na movité klienty, Jamieho Traeger-Muneyho, je téma bohatství v naší kultuře totiž stále velké tabu. Navíc boháči nemají příliš mnoho důvěrychodných lidí, se kterýrmi by mohli mluvit o svých problémech. Ale ano, pro mnoho z nás je to něco, s čím bychom se dokázali naučit žít.

 

Fotbálek pro fajnšmekry

Charlie Sheen utratil 25 tisíc dolarů za stolní fotbálek. Ne však jen tak ledajaký. Místo klasických figurek fotbalistů se hraje s legendárními panenkami Barbie.

 

7) Chodit k doktorovi? Pro chudý!

Určitě jste už slyšeli o osobních lékařích. Stačí ročně platit stanovenou sumu a máte k dispozici luxusní soukromé zdravotnické zařízení, nonstop konzultace po telefonu, a navíc kdykolik je třeba, lékař bez přemlouvání přijede až k vám domů. To je ale nic v porovnání s tím, co vymysleli někteří dnešní boháči. Přímo u sebe doma mají sterilní místnosti a veškeré zdravotnické vybavení. Přece nepojedou někam do nemocnice, nedej Bože, aby čekali ve frontě.  

Z druhého soudku: 8 nejšílenějších způsobů, jak lidé šetří

  • Místo oběda posílají děti k sousedům, kde určitě něco k snědku dostanou.
  • Enormní spotřebu toaletního papíru snižují tak, že dvojvrstvý papír rozdělují.
  • Místo, aby si přitopili, vztekají se. Stoupá přitom tlak, který má vliv na tělesnou teplotu.
  • Neplýtvají vodou doma, sprchují se v práci.
  • Na dovolené nespí v hotelu, přespávají v letištní hale.
  • Jeden den v týdnu si naordinují 24hodinový půst.
  • Pletou si svetry ze srsti svých domácích mazlíčků.
  • Nejdou spát, dokud venku nenajdou alespoň jednu minci.

8) Pronájem zdravotně postiženého kvůli výhodám

Dobře, tohle je docela smutné. Byla doba, kdy lidé se zdravotním postižením a jejich rodiny nemuseli čekat ve frontě, aby dostali vstupenky do Disneylandu. Mohli prostě předběhnout dav a jít přímo ke vstupu, kde je dostali. Ale pak se někteří lidé, kteří neměli zrovna hluboko do kapsy, rozhodli tento systém zneužít. Jak? Zaplatili zdravotně postiženému člověku, aby je v zábavním parku doprovázel, tím pádem nemuseli nikde čekat. V roce 2013 si toho ovšem společnost Disneyland všimla a rozhodla se tomu učinit přítrž, bohužel pro zdravotně postižené to nešlo jinak, než systém zvýhodňování zcela zrušit.   

speciální telefon 

9) Jaký máš telefon, takovým jsi člověkem 

Podle nosa poznáš kosa atd., atd. Zkrátka a dobře, nemůžete být multimiliardář a ve své taštičce přes rameno od Louise Vuittona nosit Samsung Edge nebo iPhone X jako každý jiný obyčejný smrtelník. Váš telefonní aparát musí být alespoň pozlacený nebo vykládaný diamanty a místo klasických vyzváněcích melodií vám má nabídnout skladby známých hudebních velikánů v podání londýnského symfonického orchestru. To je teprve přístroj, který vás je hoden, pořádná lahůdka ze světa okázalého luxusu jako například Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6, který vznikl právě na základě poptávky jednoho ze zámožných klientů. Pro představu, vyšel na 2,3 miliardy korun.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 13