Změna dodavatele elektřiny a plynu nic nestojí. A navíc ušetříte!

 

Výdaje za elektřinu a zemní plyn představují pro každého značnou část nákladů na běžný provoz domácnosti. Zajímá Vás, jak tyto náklady jednoduše snížit?

Výdaje za elektřinu a zemní plyn představují pro každého značnou část nákladů na běžný provoz domácnosti. Důvodem je na straně jedné stoupající energetická náročnost domácností, na straně druhé samozřejmě také neustále se měnící cena obou komodit. Pokud chcete docílit snížení účtů za elektřinu a zemní plyn, ať už ji využíváte na vaření či vytápění, nabízí se v podstatě dvě možnosti. Tou první je optimalizace spotřeby, např. v podobě pořízení úsporných spotřebičů a dodržováním tipů na energeticky úsporný provoz domácnosti. Ty najdete na webové stránce www.ekobonus.cz v záložce Úspory energie. Druhou možností je změna stávajícího dodavatele elektrické energie a zemního plynu. Při výběru a srovnání jednotlivých cen a tarifů, které jsou pro většinu zákazníků bezpochyby jedním z nejdůležitějších kritérií, byste však měli dbát také na to, zda daná energetická společnost nabízí svým zákazníkům také odborné poradenství, kompetentní servis či možnost čerpání dalších výhod a benefitů. To vše a ještě mnohem více naleznete už nyní v nabídce tradiční energetické společnosti E.ON.

Jak vlastně taková změna dodavatele v praxi vypadá? V podstatě se jedná o velmi jednoduchou záležitost – většinu úkonů, které jsou ke změně dodavatele elektřiny či zemního plynu potřeba, provede dodavatel, k němuž se zákazník rozhodl přejít. Po podpisu nové smlouvy, jejíž součástí je plná moc umožňující novému dodavateli provádět patřičné kroky směřující ke změně dodavatele, proběhne kontrola údajů a zpracování smlouvy. Následně obdrží zákazník od společnosti E.ON oznámení o přijetí smlouvy. Dalším krokem je podání výpovědi za zákazníka, akceptace výpovědi ze strany současného dodavatele a změna registrace u operátora trhu (OTE). Závěrem procesu je zákazník písemně vyrozuměn o nastavení zákaznického účtu a zahájení dodávek elektřiny nebo zemního plynu od společnosti E.ON. Důležité je v této souvislosti zdůraznit, že s přechodem ke společnosti E.ON nejsou spojeny žádné poplatky či dodatečné náklady. Pracovníci této energetické společnosti naopak vyřídí zdarma vše za Vás.

Energetická společnost E.ON dodává elektrickou energii a zemní plyn nejen domácnostem, ale samozřejmě také podnikatelům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Spokojenost těchto zákazníků se spolehlivostí a kvalitou dodávek potvrzuje mimo jiné průzkum SME Union, která v České republice sdružuje malé a střední podniky. Z výsledku tohoto průzkumu mimo jiné vyplynulo, že podnikatelé vnímají společnost E.ON jako férového partnera s transparentními fakturačními i smluvními podmínkami, který kromě spolehlivých dodávek nabízí také kvalitní služby a servis.

Více informací o aktuální nabídce společnosti E.ON pro domácnosti, podnikatele a firmy získáte na stránkách www.eon.cz nebo na emailu info@eon.cz, případně na E.ON Zákaznické lince 840 111 333.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0