7 nejčastějších výmluv, proč lidé odkládají změnu dodavatele energie

 

Váháte se změnou dodavatele elektřiny nebo plynu? Několikastránkové obchodní podmínky vás mohou od přechodu k jinému dodavateli odrazovat, ale pokud víte na co zaměřit, dokážete si správně vybrat i bez strávení dlouhých hodin pročítáním smlouvy. Ušetřit můžete až několik tisíc ročně, proto skoncujte s nekonečným odkládáním změny dodavatele energií.

váhání se změnou dodavateleStále váháte se změnou dodavatele energií? Když se k ní rozhoupete, můžete ušetřit i tisíce. 

Víte, co patří mezi deset činností, které lidé nejvíce odkládají? Patří sem podle průzkumu agentury STEM/MARK následující aktivity:

TIP

Co nejvíce odkládáme?

 1. domácí práce
 2. opravy v bytě nebo domě
 3. pracovní nebo školní úkoly
 4. preventivní prohlídky u lékařů
 5. nákupy dárků
 6. zrušení nevyhovující bankovní služby
 7. změna dodavatele energií
 

Nechám to na později, dneska nemám čas, náladu, zrovna prší, umřel mi křeček, takže držím smutek. Důvodů, proč něco odložit se dá najít vždycky spousta. Podívejte se, jaké výmluvy si často vymýšlíme, abychom odsunuli změnu dodavatele elektřiny nebo plynu, i když na ní můžete ušetřit významné částky v rodinném rozpočtu.

Chcete najít levnějšího dodavatele? Porovnat ceny elektřiny
 1. Nemám čas

  Čas nebude nikdy. Jenže zatímco odkládáte přechod k levnějšímu dodavateli, přicházíte o peníze. Navíc třeba srovnání cen na trhu skrze různé cenové srovnávače příliš času nezabere. Samozřejmě, než podepíšete smlouvu s novým dodavatelem, měli byste nahlédnout také do jeho obchodních podmínek. Na co se nejvíce zaměřit, se dozvíte v bodě číslo č. 4.

 2. Nesnáším papírování a vyplňování formulářů

  Hor podepsaných dokumentů a doporučených poštovní zásilek se bát nemusíte. Stačí, když si vyberete svého nového dodavatele a dáte mu plnou moc k provedení změny. Váš nový dodavatel už se postará o veškeré papírování, které zahrnuje ukončení smlouvy u starého dodavatele. Proces změny dodavatale vám rádi zařídíme i my v Ušetřeno.cz. Stačí nás kontaktovat na telefonní lince 840 444 840 a zodpovíme vám veškeré dotazy a zajistíme bezproblémovou změnu dodavatele elektřiny nebo plynu. 

 3. Pár ušetřených korun mi nestojí za tu námahu

  Rozdíly mezi cenami energií od různých dodavatelů se pohybují v řádech tisíců, takže se přechodem k levnějšímu obchodníkovi s elektřinou nebo plynem, můžete těšit na zajímavou úsporu. Výše úspory závisí hlavně na vaší spotřebě a způsobu využití energie. Zejména je důležité, jestli elektrickou energií či plynem topíte nebo ne. A kolik tedy ušetříte?

  referenční příklad úspory 
 4. Nevím, kterého dodavatele si vybrat

  Zjistěte si vaši spotřebu energie za minulý rok a zkuste si porovnat cenové nabídky jednotlivých dodavatelů prostřednictvím internetových srovnávačů. Můžete využít třeba našich kalkulaček elektřiny a plynu. Rychle a snadno tak zjistíte, kdo je nejlevnější právě pro vás. Kromě výše spotřeby totiž cenu za čerpanou energii ovlivňuje také to, v jaké distribuční oblasti elektřinu nebo plyn odebíráte.

 5. Nechci naletět podvodné firmě a pak zůstat bez dodávek energie

  I kdyby váš dodavatel zkrachoval, do černého odběru se nedostanete. Odběratelům v nouzi přispěchá na pomoc tzv. dodavatel poslední instance. Ten zajišťuje nepřetržité dodávky energie v případě, kdy stávající dodavatel pozbyl schopnost dodávat elektřinu nebo plyn. Žádných pokut za černý odběr energie se tedy děsit nemusíte.

 6. Nevím, jestli je pro výběr dodavatele důležitého i něco jiného než cena

  Když už jste našli výhodnou cenovou nabídku dodávek energií, zaměřte se také na několik dalších kritérií. Jde o smlouvu na dobu neurčitou, kterou můžete vypovědět kdykoli, nebo o smlouvu na dobu určitou na přesně stanovené období? Další parametry (cena za používání zákaznické linky nebo jiné formy komunikace s dodavatelem) berte spíše jako doplňkové kritérium. I smluv na dobu určitou se zajímejte o délku smlouvy, výši pokuty za předčasné ukončení smlouvy a lhůtu pro výpověď v případě automatického prodlužování smlouvy.

 7. Počkám. Co když se objeví ještě lepší nabídka?

  Přestože najdeme i výjimky, obchodníci s energiemi většinou mění své ceníky elektřiny nebo plynu v podobnou dobu, klasicky na přelomu roku. Nabídka na dodávky energií za lepší cenu se samozřejmě objevit může, ale klidně až za rok, za dva. Pokud se neupíšete k smlouvě na dobu určitou, není důvod na nic čekat. Sjednejte si aktuálně nejvýhodnější produkt na trhu, a když se později objeví atraktivnější nabídka, po uplynutí tříměsíční výpovědní lhůty budete moci přejít k lepšímu novému produktu.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé