Bez poboček i bez zisku. Ztrátová banka Zuno je na prodej

 

Ani po čtyřech letech od vstupu na český trh se nízkonákladová Zuno bank nedostala ze ztráty. Rakouští majitelé se ji proto rozhodli zbavit a spolu s téměř čtvrt milionem českých i slovenských klientů ji nabízí k prodeji. Zuno bank podrazil nohy zejména neúspěch na trhu s úvěry.

peníze ilustrační fotoNa český trh vstoupila Zuno bank v roce 2011, stejně jako Air Bank či Equa bank. 

První ryze internetová banka bez kamenných poboček, Zuno bank, vstoupila na český trh v roce 2011. Od té doby sice postupně narostl počet jejích klientů až na 90 tisíc, ale každý rok banka vykázala ztrátu v řádu několika desítek milionů korun.

Její rakouský majitel, Raiffeisen Bank International, se proto rozhodl ztrátovou banku hodit přes palubu a nabízí ji k prodeji. Kromě finančních investorů se s nabídkou obrátil i na jiné konkurenční banky.

Změnu vlastníka Zuna budou schvalovat Rakušané

Banka Zuno získala bankovní licenci v Rakousku, proto o převzetí a změně vlastníka budou rozhodovat rakouští centrální bankéři, nikoli Česká národní banka (ČNB).

Vyberte si účet bez zbytečných poplatků. Srovnat běžné účty

Zuno původně chtěla se svými službami expandovat i na polský a maďarský trh, ale kvůli ztrátám od tohoto kroku nakonec upustila. Na druhou stranu na slovenském trhu se jí poměrně dařilo, protože tady získala dokonce 140 tisíc zákazníků.

Nicméně, klienti spíše sahali po výhodných spořicích produktech a úvěry od Zuno bank „zůstávaly ladem“, takže se bance moc nedařilo vytvářet zisky. Banka Zuno dokázala rozpůjčovat pouze 7 % financí získaných z vkladů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0