Kreditkou platí nejčastěji vysokoškoláci do 35 let

 

Analýza online banky Zuno přináší shrnutí, jak vypadá typický profil uživatele kreditní karty a za co nejčastěji platíme.

 

Výsledky analýzy

  • Průměrným držitelem kreditní karty je vysokoškolsky vzdělaný muž ve věku 26-35 let pracující v soukromé firmě.
  • Měsíčně zaplatí Češi kreditní kartou prostřednictvím POS terminálů v průměru 8 100 Kč.
  • 72 % držitelů kreditní karty pracuje v soukromé firmě.
  • Nejčastější platba kreditní kartou je za nákup potravin (44 %), pohonné hmoty (9 %) a za úhradu v restauracích (8 %).
  • Nominální hodnota jedné platby je v průměru 196 Kč.

"Kreditní kartu aktivně využívají zejména klienti, kteří pracují v soukromém sektoru. Dá se předpokládat, že jedním z důvodů je výše příjmu. Méně vydělávající klienti se spoléhají spíše na povolené přečerpání na účtu. Ve struktuře výdajů českých domácností dlouhodobě dominují výdaje na potraviny. Obecně můžeme říci, že základ plateb tvoří platby za zboží, služby tvoří jen malé procento," říká Ján Kalanin, analytik online banky Zuno.

Online banka Zuno zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku 2011 Česká republika. Patří mezi vůbec první online banky působící v regionu střední a východní Evropy. Jako jediná banka v Česku ani na Slovensku nedisponuje žádnými fyzickými pobočkami, funguje pouze online. Během 3 let se ze start-up společnosti stala online banka s 230 000 klienty nabízející široké produktové portfolio. Zajímat by vás mohly tyto produkty:

Zdroj: Tisková zprava

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0