Česká spořitelna varuje před falešnou stránkou pro internet banking

 

Uživatelé internetového bankovnictví České spořitelny čelí útoku kybernetických zločinců. Počítačový virus se totiž snaží vylákat informace k platebním kartám skrze stránku, která je skoro k nerozeznání od webu pro internet banking České spořitelny. Na co si dát pozor?

česká spořitelna logo 

Zločin pomalu opouští temné uličky zapadlých částí měst a přesouvá se na místo, které mu zajišťuje mnohem větší anonymitu; na internet. Jak funguje nový trik kyberzločinců, kteří se snaží vysát peníze z účtů klientů České spořitelny?

Kdo může vyžadovat bezpečnostní kód?

Zákazníkovi se otevře informační okno, které vybízí k zadání CVV2/CVC2 kódu k platební kartě uživatele pod záminkou aktivace služby 3D Secure. Už tady byste měli zpozornět, protože Česká spořitelna za žádných okolností nepožaduje po svých klientech zadání bezpečnostního CVV2/CVC2 kódu. Tento ochranný prvek je naopak standardně vyžadován při placení přes platební bránu internetových obchodníků. O službu 3D Secure musí zákazník banky vždy požádat sám. Pokud okno k registraci této služby vyskočí samovolně, jde o podvodné stránky.

falešná stránka 3D SecureTakto vypadá falešná stránka. 

Zdroj: Česká spořitelna

Klienti České spořitelny by proto měli být opatrní, a v případě podezření na útok kyberzločinců neprodleně kontaktovat bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

skutečná stránka 3D SecureTakto vypadá skutečná stránka České spořitelny pro službu 3D Secure. 

Zdroj: Česká spořitelna

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1