Přehledné srovnání spořicích účtů 2019

Hledáte nejvýhodnější spořicí účet?
Díky našemu srovnání vyberete správně!

Srovnání spořicích účtů a jejich úroků

Maximální úrok
2,00 %
Maximální úrok
0,60 %
Maximální úrok
0,30 %
Maximální úrok
0,01 %

Poslední aktualizaci jsme provedli 23. 4. 2019
Narazili jste na chybu nebo vám ve srovnání něco chybí? Dejte nám o tom vědět.

Co vás zajímá o spořicích účtech?

Díky našemu srovnání spořicích účtů máte okamžitý přehled o tom, na jaké úrovni se pohybují úrokové sazby jednotlivých bank. Máte tak šanci zhodnotit své peníze a vydělat na úsporách co nejvíce. Snadno totiž zjistíte, kdo nabízí nejlepší spoření.

Abyste našli nejvýhodnější spořicí účet, sledujte zejména výši úroků. Ta udává, kolik vám peníze vydělají. Ruku v ruce s ní jdou i pásma úročení, která určují, v jaké výši se bude váš vklad úročit. Důležité jsou i poplatky – nejen za vedení účtu, ale i za další služby, které se k účtu vážou. Některý spořicí účet má navíc povinný minimální vklad či zůstatek. Ne každému to musí vyhovovat.

Samozřejmě platí, že čím vyšší úrok, tím vyšší zisk pro vás. Kromě něj ale sledujte i další parametry. Zaměřte se na poplatky za založení a vedení spořicího účtu, případně i za další operace jako příchozí či odchozí platby. Je důležité znát i pásma úročení. Jiný úrok můžete získat tehdy, pokud budete spořit 10 000 Kč, jiný když to bude 200 000 Kč. Svou roli hraje četnost připisování úroků, které má na výnos spořicího účtu také velký vliv.

Samozřejmě, informace neustále aktualizujeme. Do srovnání doplňujeme nové nabídky na trhu, odstraňujeme ty, které již neplatí, a ověřujeme, že uvedené informace jsou stále aktuální. Trh s finančními produkty se totiž neustále vyvíjí, a tak je třeba mít o něm dokonalý přehled. Jedině díky tomuto zodpovědnému přístupu může naše srovnání spořicích účtů plnit svou funkci.

Existuje celá řada možností, jak zhodnotit své peníze. Výběr je závislý na mnoha aspektech - od výše vložené částky až po stupeň rizika, které jste ochotni podstoupit. Spořicí účet patří mezi nejjednodušší a nejbezpečnější formy spoření. Díky výhodnému úroku dochází k poměrně vysokému zhodnocení, peníze máte ihned k dispozici a navíc podstupujete velmi nízké riziko.

Přečtěte si tipy, jak vybrat nejlepší spoření

Spořicí účet: Proč byste si ho měli založit i vy?

Vy ho ještě nemáte? Účet, kde peníze nezadržitelně rostou. S...

Kolbiště spořicích účtů 2016: Který vám vydělá nejvíc?

Máte bezprizorní úspory? Nebo byste si rádi vytvořili finanč...

Víme, jak vyždímat spořicí účet na maximum

Váháte nad spořicím účtem, ale nevíte, jak ho efektivně využ...

Nenechte se napálit reklamou. Úroková pásma na spořicích účtech dokážou divy

Banky lákají nové klienty na vysoké úrokové sazby. Nenechte ...

Zjistěte, kde své úspory rozmnožíte nejvíce