4/12/2023, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Srovnání spořicích účtů

Naspořili jste nějaké peníze a uvědomujete si, že nechávat je ležet na běžném účtu je holý nesmysl? Existuje řada možností, jak své finance rozmnožit. Nejsnadnější cesta vede přes spořicí účet. Jenže který zvolit? Dozvíte se v tomto porovnání spořicích účtů.

Nejdůležitější a nejsledovanější faktor pro hodnocení spořicích účtů představuje úroková sazba. Tato hodnota udává, kolik vám budou vložené peníze vydělávat. Platí přímá úměra. Čím vyšší je úrok, tím více zhodnotíte své uspořené peníze.

Hledáme nejlepší úrok

Úrok u spořicích účtů se neustále mění. Banky ho mohou libovolně upravovat podle svých potřeb. Takže nemáte žádnou dlouhodobou jistotu zhodnocení.

O trochu větší sazby nabízí nové, menší a dravější banky. Kromě bankovních domů nabízí zhodnocování i záložny. Své klienty lákají hlavně na vysokou úrokovou sazbu, která mnohdy překračuje čtyřprocentní hranici. 

Peníze na spořicím účtu jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 eur. Přesto vložit peníze do banky může být risk, o čemž se přesvědčilo mnoho jejich zákazníku v případě například Sberbank. 

Srovnejte si spořicí účet online

Hledáme nejvýhodnější účet

Dost bylo povídání o úrokové sazbě. Nejvýhodnější spořicí účet nemusí být nutně ten s nejvyšším zhodnocením. Musí splňovat i jiné parametry.

Spořicí účet bez poplatků

Zajímejte se o poplatky za vedení účtu. Aby to co vyděláte, potichu nezmizelo v bankovní kapse. 

Pásma úročení

Vklady se obvykle zhodnocují do určité výše. Peníze vložené nad stanovenou mez jsou úročeny pouze mizivým úrokem v řádech setin. 

Volné nakládání 

Myslete i na podmínky za jakých můžete se svými financemi nakládat. Někdy nesmíte na peníze sáhnout měsíc i déle, aby vám byl úrok vůbec připsán. Na druhou stranu řada společností dnes nabízí spořicí účty, u kterých můžete volně operovat se svým vkladem.

Srovnání spořicích účtů

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.