Refinancujte online s úrokem od 4,79 %

Převeďte si hypotéku k jiné bance, a snižte si tak úrok i splátky. Navíc ušetříte 2 000 Kč za vklad do katastru, který zaplatíme za vás.

Pokračovat do kalkulačky

Refinancování hypotéky: Srovnání nabídek 15 bank za 2 minuty

Refinancovat můžete kdykoliv

Refinancovat můžete kdykoliv

Stačí mít hypotéku uzavřenou v letech 2016 až 2022. Porovnejte si nabídky refinancování díky kalkulačce.

Zabere vám to jen 2 minuty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky vybraných produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

K ruce jsou vám naši specialisté

K ruce jsou vám naši specialisté

Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.

Aktuality k refinancování hypoték: Nové podmínky hypoték od září 2024

Od září 2024 se mění pravidla pro předčasné splácení hypoték. Klienti, kteří se rozhodnou refinancovat hypotéku dříve, než skončí fixace úrokové sazby, budou muset počítat s vyššími poplatky. Nově počítejte s poplatkem ve výši 0,25 % z předčasně splacené částky za každý započatý rok zbývající do konce fixace. Přičemž maximální výše poplatku se zvýší na 1 % z předčasně splacené částky. To znamená, že například při předčasném splacení 5 milionů korun můžete zaplatit až 50 tisíc korun

Proč se podmínky mění a jak to ovlivní trh?

Cílem této změny je omezit takzvanou „hypoteční turistiku", tedy časté přebíhání klientů mezi bankami za výhodnějšími podmínkami. Nové podmínky, které budou pro všechny banky stejné, by měly přimět klienty k větší stabilitě a banky by měly mít lepší možnost plánovat své úvěrové portfolio. I přes vyšší poplatky mohou nové podmínky přinést i pozitiva. Banky by mohly díky větší stabilitě nabízet výhodnější úrokové sazby. Některé odhady hovoří o tom, že sazby by mohly klesnout až pod 4 %.

Co to znamená pro vás?

Pokud zvažujete refinancování hypotéky, měli byste si dobře rozmyslet, zda se vám to vyplatí. Vyšší poplatky za předčasné splacení mohou snížit výhodnost refinancování, zejména pokud očekáváte pouze malý pokles úrokové sazby. Doporučujeme konzultovat tuto změnu s odborníkem, který vám pomůže vyhodnotit vaši konkrétní situaci a najít pro vás nejvýhodnější řešení.

 

Co je to refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky znamená sjednání nových podmínek vaší hypotéky u jiné banky.

Po ukončení fixace vám banka nabídne obvykle vyšší úrok. To je vhodná doba pro ohlédnutí se po nabídkách jiných bank. 

Pokud vám jiná banka nabídne lepší úrok nebo podmínky, můžete ji svou hypotéku předat. Jiná banka vaši starou hypotéku splatí a nabídne vám novou s nižším úrokem nebo lepšími podmínkami, což se u dlouhodobých hypotečních úvěrů zaručeně vyplatí.

Jak refinancování hypotéky probíhá?

Při refinancování zkrátka vyměníte starou hypotéku za novou. Banka tedy splatí váš původní úvěr a poskytne vám nový. Refinancovat můžete u jiné banky, na úpravě hypotéky se ale můžete dohodnout i s tou stávající. Záleží, kde získáte ty nejvýhodnější podmínky.

Pokud chcete zjistit, jaký úrok můžete díky refinancování získat, vyzkoušejte naši kalkulačku refinancování hypoték. Obratem se vám ozve specialista na hypoteční úvěry a představí vám ty nejlepší možnosti refinancování na trhu.

V souvislosti s refinancováním hypotéky by vás mohl zajímat pojem kvitance.

Konec fixace? Refinancování hypotéky neodkládejte

Končí vám letos fixace? Na nic nečekejte a poohlédněte se po nové hypotéce co nejdřív. Úrokovou sazbu si totiž můžete zamluvit už teď. Hypotéku tak budete mít za stávajících podmínek, i když konec fixace je ještě daleko.

Zjistěte, jaký úrok můžete teď získat, pokud se rozhodnete pro refinancování hypotéky. Kalkulačka vám vypočítá navíc i výši měsíční splátky.

Jaké jsou nejčastější důvody pro refinancování hypotéky?

Nejste spokojení se svou hypotéku, ale váháte, jestli je refinancování pro vás ta správná volba? Přečtěte si, proč lidé nejčastěji svou hypotéku refinancují.

Konec fixace – na konci fixace vám většinou banka, která hypotéku poskytla, nabídne novou úrokovou sazbu. Ta je obvykle mnohem vyšší, což znamená i vyšší měsíční splátky. V takovém okamžiku se vždy vyplatí využít hypoteční kalkulačku a zjistit, jakou nabídku můžete dostat u konkurence. Výpočet je navíc nezávazný a zdarma.

Lepší úrok nebo podmínky – hypotéka je často závazek na mnoho let. Nabízené úrokové sazby se přitom mění každý měsíc. Spousta lidí se tak při velkém propadu úroků rozhodne hypotéku refinancovat.

Vyšší cena nemovitosti – v posledních letech ceny nemovitostí pořád rostou. Díky vyšší hodnotě zástavy můžete refinancováním získat výrazně lepší podmínky hypotéky.

Navýšení hypotéky – během refinancování si můžete hypotéku navýšit a získat tak peníze třeba na rekonstrukci. V takovém případě je ale refinancování o něco složitější, protože si banka bude chtít znovu ověřit vaši schopnost úvěr splácet.

HYPOTEČNÍ KALKULAČKA

Srovnání jsme pro vás naposled aktualizovali 12. 01. 2024. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Je to jednoduché.

Stačí, když splníte základní podmínky. Nejdůležitější jsou tyhle 3:

  1. Využijete online srovnání refinancování na našem webu Ušetřeno.cz.
  2. Hypotéku nebo refinancování v min. výši 2 500 000 Kč s fixací na nejméně 3 roky si sjednáte přes našeho partnera Nage s. r. o.
  3. Smlouvu vám schválí a vy ji uzavřete.

Poplatek na katastru nemovitostí za vás zaplatí přímo váš poradce. Vy tak nemusíte vůbec nic řešit.

Určitě si připravte 2 doklady totožnosti, aby si banka mohla ověřit, že jste to opravdu vy. Cizinci se prokazují cestovním pasem. Také budete potřebovat všechny dokumenty k vaší stávající hypotéce. Dokumenty, se kterými se můžete při žádosti o refinancování ještě setkat:

  • žádost o refinancování hypotečního úvěru,  
  • dokumenty o příjmech a majetkových poměrech (podnikatelé daňové přiznání),  
  • výpis z běžného účtu a výplatní pásky,  
  • dokumenty vztahující se k objektu zástavy (list vlastnictví a snímek katastrální mapy),
  • kupní či darovací smlouva,  
  • pojistná smlouva k nemovitosti (někdy je potřeba také fotografie nemovitosti),  
  • veškeré informace o dalších úvěrech, půjčkách a leasingu,  
  • rozhodnutí soudu o stanovení výživného,  
  • smlouvy o stavebním spoření, nájemní smlouvy, potvrzení o sociálních dávkách a smlouvy o životní pojistce,  
  • ručitelská prohlášení.

Ano, můžete, ale většinou se to nevyplatí. Banka vám totiž naúčtuje poplatky za předčasné splacení úvěru. Pokud ale víte, že byste si refinancováním snížili úrokovou sazbu o tolik, že by vám to poplatky vykompenzovali, není nad čím váhat. 

Refinancování hypotéky online zvládnete v 5 jednoduchých krocích:  

  1. Vše začíná v naší kalkulačce, kde si nastavíte údaje své nové hypotéky.  
  2. Spočítáme vám, které nabídky jsou pro vás nejvýhodnější.  
  3. Po telefonu vám pomůžeme se vším, s čím si nebudete vědět rady.  
  4. Zařídíme vám schůzku s hypotečním poradcem – nově to zvládnete i přes Skype či telefon, záleží na vaší domluvě.  
  5. E-mailem vám pošleme všechny důležité informace a podrobnosti, abyste na nic nezapomněli.  

Když vám končí fixace (období, po které jste měli od banky zaručenou stejnou výši úrokové sazby). O tom vám musí dát banka nejpozději 3 měsíce dopředu vědět, takže budete mít dostatek času vše vyřídit. U některých bank jde refinancování řešit klidně i 2 až 3 roky dopředu. To se ale ne vždycky vyplatí, protože nikdy nevíte, jak se bude vyvíjet trh a úrokové sazby.

Banku budou zajímat hlavně vaše pravidelné příjmy. Jejich výši budete muset doložit. V některých případech se ale může stát, že po vás nikdo nebude chtít doložit výši příjmů. Například pokud o hypotéku žádáte u své banky, která vás dobře zná, protože vám k ní chodí na účet výplata.

Stejně tak jsou důležité i vaše výdaje, a to včetně dosavadních závazků (půjček, kreditních karet, kontokorentů atd.). Aby si banka ověřila, že nemáte problémy se splácením, nahlídne do BRKI a NRKI, SOLUS a dalších registrů.

nebankovních hypoték jsou poskytovatelé leckdy ochotni přivřít při posuzování oko, ale od takových úvěrů se radši držte dál, zbytečně byste přeplatili.

Běžně se dá refinancování vyřešit za 3 až 6 týdnů. Dost ale záleží na vás, za jak dlouho doložíte všechny potřebné dokumenty. A roli hraje také výběr banky i konkrétní pobočky. Někde se dveře netrhnou, proto budete na všechno čekat déle, jinde naopak vytížení nejsou a sfouknete to cobydup.

Fixace je doba, po kterou vám zůstává stále stejná úroková sazba. Úrok si můžete zafixovat na rok, 3 roky, 7 let, v některých případech dokonce i 30 let.

Po období fixace vám tedy banka nemůže zvýšit úrok. Přibližně 3 měsíce před koncem fixace vám ale zašle nabídku na takzvanou refixaci. V rámci refixace dostanete nový úrok, který se může od toho původního zásadně lišit. Pokud se vám návrh na refixaci nebude zamlouvat, můžete zvážit refinancování, tedy převedení hypotéky ke konkurenci.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad

Výše úvěru: 3 350 000 Kč, doba splatnosti 30 let, počet splátek: 360, měsíční splátka: 19 956 Kč, pevná úroková sazba: 5,94 % ročně s fixací na 5 let, RPSN: 6,82 %, celková částka zaplacená klientem: 7 703 243 Kč. Jednorázové poplatky: za poskytnutí: 0 Kč, za ocenění nemovitosti: 0 Kč, za návrh na vklad zástavního práva: 2 000 Kč, za ověření podpisů: 60 Kč, za čerpání úvěru na základě podaného návrhu na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí: 1 900 Kč, za první čerpání úvěru zadané přes pobočku nebo korespondenčně: 500 Kč (při využití Hypoteční zóny 0 Kč), za pokyn k výmazu zástavního práva z katastru na konci hypotéky: 2 500 Kč. Pravidelné poplatky: správa hypotéky: 0 Kč, výpis elektronicky: 0 Kč, životní pojištění: 0 Kč, pojištění nemovitosti: 299 Kč, zaslání potvrzení o výši zaplacených úroků poštou: 100 Kč/rok.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.