Kontakt pro média

Informace o společnosti, data, čísla, vyjádření odborníků, nabídky mediálního partnerství, ilustrační fotografie v tiskové kvalitě a jiné podklady.

Tereza Kunová

Tereza Kunová

PR specialist
Interní a externí komunikace
+420 774 169 204
tereza.kunova@usetreno.cz
Lomnického 1742/2a
Praha 4, 140 00

Máte-li zájem o inzertní spolupráci, překlikněte do rubriky Inzerce nebo nás kontaktujte prostřednictvím emailu reklama@usetreno.cz

Ušetřeno.cz logo

Logo Ušetřeno.cz
stáhnout (156KB)

Vedení společnosti

 

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy z roku 2018

Zobrazit další z tohoto roku
 • Počet změn dodavatelů energií rekordně roste i v roce 2018
  26.4.2018 – V prvním čtvrtletí 2018 pokračoval rychlý růst počtu změn dodavatelů elektřiny i plynu u domácností. Pokud se trend potvrdí, může být počet změn dodavatelů elektřiny nejvyšší za 5 let. Důvodem je zdražování elektřiny u dominantních dodavatelů a zároveň možnost změnit dodavatele ve zkrácené výpovědní lhůtě.
 • Průzkum: Polovina českých domácností musí doplácet tisíce korun za energie
  13.3.2018 – Podle výsledků průzkumu internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz zaznamenalo přes 50 % českých domácností v loňském roce nedoplatky za energie na ročním vyúčtování. 27 % domácností mělo nedoplatek vyšší než 1 000 korun. 10 % domácností muselo za energie doplatit více než 2 500 korun a dalších 10 % domácností doplácelo dokonce více než 5 000 korun za rok. Důvodem vysokých nedoplatků za energie byla zejména loňská zima s extrémními výkyvy počasí a delší topná sezóna.

Tiskové zprávy z roku 2017

Zobrazit další z tohoto roku
 • Počet změn dodavatelů energií bude letos nejvyšší od roku 2013
  13.12.2017 – Podle údajů internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz a statistik operátora trhu OTE změní v letošním roce dodavatele elektřiny a plynu nejvíce domácností za poslední čtyři roky. Důvody jsou podle analytiků Ušetřeno.cz vysoké nedoplatky za energie za loňskou topnou sezónu, lepší informovanost zákazníků o možnostech změny dodavatele i skutečných úsporách, kterých lze dosáhnout, pozitivní zkušenosti se z dřívějška a celková důvěra ve stabilitu firem na trhu energií.
 • Novým ředitelem HR srovnávacího portálu Ušetřeno.cz je Jiří Malina
  10.8.2017 – Na pozici ředitele lidských zdrojů (HR Director) srovnávacího portálu Ušetřeno.cz nastoupil Jiří Malina (40). Jeho hlavními úkoly budou zajištění maximální možné kvality péče o zaměstnance, řízení vzdělávací, náborové i rozvojové strategie v prostředí rychle rostoucí společnosti a hladká a efektivní komunikace směrem ke stávajícím i potenciálním zaměstnancům.
 • Novým marketingovým ředitelem internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz je David Arzt z Internet Mall
  25.7.2017 – Na pozici marketingového ředitele (Chief Marketing Officer, CMO) internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz nastoupil David Arzt (38). David Arzt přichází ze společnosti Internet Mall, kde měl na starost marketingovou strategii v šesti zemích regionu střední a východní Evropy (CEE) i nedávnou akvizici skupiny společností Rockaway.
 • Od počátku roku 2017 již změnilo dodavatele elektřiny a plynu 176 000 domácností v ČR
  8.6.2017 – Podle operátora trhu energií (OTE) a internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz lidé stále častěji mění dodavatele energií. Za první čtyři měsíce roku 2017 vzrostl počet domácností, které změnily svého dodavatele elektřiny a plynu, o 7,3 % oproti stejnému období roku 2016. V lednu až dubnu roku 2017 změnilo svého dodavatele celkem 175 949 domácností. Aktuální statistiky tak potvrdily opětovný nárůst zájmu domácností o změnu dodavatelů energií, který do roku 2016 spíše klesal.
 • Varovný signál pro mobilní operátory: polovina uživatelů zvažuje zrušení svých stávajících neomezených tarifů
  23.3.2017 – Neomezené mobilní tarify v současné podobě vyhovují pouze pětině zákazníků. 51 % jejich uživatelů uvažuje o změně. Hlavním důvodem je vysoká cena.
 • Kolik nás stál v lednu mráz aneb Hodně drahý začátek roku
  14.2.2017 – Mrazivý leden stál běžnou domácnost za topení plynem o 950 korun více než loni. celoročním vyúčtování si lidé kvůli tuhé zimě připlatí přibližně o 5 500 korun navíc.
 • Ondřej Schmidt povede PR a externí komunikaci internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz
  9.2.2017 – Na pozici PR manažera a vedoucího externí komunikace jednoho z největších českých internetových srovnávacích portálů Ušetřeno.cz nastoupil Ondřej Schmidt (37 let). Dříve působil jako PR manažer a tiskový mluvčí internetové sázkové kanceláře bwin.com, která se s jeho přispěním stala nejznámější zahraniční internetovou sázkovou kanceláří v ČR.
 • Tuhá zima se lidem prodraží, varuje Ušetřeno.cz
  17.1.2017 – Analytici internetového srovnávače cen energií, finančních produktů a telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz spočítali, o kolik domácnosti zaplatí navíc na cenách plynu, pokud se naplní předpovědi o rekordně tuhé zimě. Kalkulace vycházejí z interních statistik Ušetřeno.cz o reálné spotřebě plynu na topení v závislosti na průměrných teplotách v zimních měsících za posledních 4 roky.

Tiskové zprávy z roku 2016

Zobrazit další z tohoto roku
 • První mobil pro vaše dítě? Ideálně ve věku 10 let
  15.12.2016 – Dvě třetiny rodičů tvrdí, že dítě by mělo dostat svůj vlastní mobilní telefon se začátkem školní docházky či až na druhém stupni základní školy. Dříve než ve věku 6 let by svému dítěti pořídila mobil pouhá 4 % lidí. Vyplývá to z průzkumu portálu Ušetřeno.cz, kterého se v říjnu a listopadu 2016 zúčastnilo přes 1500 respondentů.
 • Energetický regulační úřad zveřejnil regulované ceny energií na rok 2017
  29.11.2016 – Přestože ERÚ slibuje snížení regulované části ceny elektřiny o přibližně 20 %, k reálné úspoře pro domácnosti pravděpodobně nedojde a ceny zůstanou na stávající úrovni, upozorňuje srovnávací portál Ušetřeno.cz.
 • Topná sezóna se může kvůli tuhé zimě prodražit, varuje Ušetřeno.cz
  23.11.2016 – Analytici internetového srovnávače cen energií, finančních produktů a telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz spočítali, o kolik domácnosti zaplatí navíc na cenách plynu, pokud se naplní množící se předpovědi o nadcházející tuhé zimě.
 • Češi po 25 letech s mobily? Chceme hlavně data. Operátoři ale dělají, že neslyší
  11.9.2016 – V těchto dnech je to 25 let od chvíle, kdy se v Česku začala psát historie mobilního telefonování. Z výsady nejbohatších se mobilní telefon stal samozřejmostí. Trh se zásadně proměnil a cenově dostupné neomezené volání dnes už nikoho nepřekvapí. Žhavým tématem jsou naopak vysoké objemy mobilních dat. Pro ty ale zajímavé nabídky zatím spíš chybí.
 • Jakou fixaci hypotéky zvolit v čase minimálních úroků a chystané novely úvěrového zákona?
  14.7.2016 – Rekordně nízké úrokové sazby hypoték už dnes příliš nepřekvapí. Je to stav, který trvá déle než rok. Experti se shodují, že prostoru pro další pokles již moc nezbývá a očekává se spíše postupný nárůst úroků. Velmi aktuální je proto otázka, jakou fixaci v této situaci zvolit? Je rozumné zafixovat nízký úrok na dlouho, či nikoli?
 • Češi jsou loajální ke svému operátorovi. Nikdy ho nezměnilo přes 34 % z nich
  30.5.2016 – U kterého operátora Češi začínali a jak jsou mu věrní? Většina operátora nezměnila nikdy nebo jen jednou za život, jak ukázal průzkum mezi téměř 900 respondenty, který provedl portál Ušetřeno.cz.
 • Jak na elektřinu na chatě? Pomůže správná sazba, výhodný dodavatel i rozumná spotřeba.
  27.5.2016 – Říká se, že Češi jsou hned po Švédech nejnadšenějšími chataři na světě. A tak stovky tisíc z nich vyrážejí od jara do podzimu týden co týden na chaty a chalupy. Sázet, pracovat na zahrádce, řezat dřevo, odpočívat. Některým ale pohoda po sezóně trochu zhořkne, když dostanou účet za elektřinu. Ale nemusela by.
 • Lidem na mobilním tarifu vadí vysoká cena. Nabídky operátorů ale stagnují.
  25.4.2016 – V cenových nabídkách operátorů se od zavedení neomezených tarifů před třemi roky příliš nezměnilo. Lidé ale spokojení nejsou. Vadí jim vysoká cena i dlouhý závazek, jak ukázala anketa portálu Ušetřeno.cz.
 • Nové tarify elektřiny vyslyší názor veřejnosti. Ta ale neví, o co se jedná, ukázal průzkum
  15.4.2016 – Do konce června se lidé můžou vyjadřovat k návrhu nových tarifů elektřiny. Původní návrh byl zmítnut a nová podoba bude vycházet právě i z názorů veřejnosti. Ta ale novým tarifům z velké části nerozumí, jak ukázal průzkum mezi 2100 respondenty portálů Ušetřeno.cz a Elektřina.cz.
 • 4 + 4 kroky, které zkrotí rodinný ropočet
  17.3.2016 – Vést rodinný rozpočet není až tak složité, jak se někdy zdá. Přesto téměř 70 % Čechů s penězi vychází jen tak tak, jak ukázal loňský průzkum agentury TNS. Přitom stačí pečlivost, základní znalost matematiky a schopnost být upřímní sami k sobě.
 • NTS budí emoce, informovanost veřejnosti ale chybí. Kalkulačku ERÚ navštívilo jen 34 % lidí
  24.2.2016 – Nová tarifní struktura, jejíž zavedení koncem ledna ohlásil Energetický regulační úřad, vyvolává u veřejnosti vlnu nevole. Jak ale ukazuje průzkum, který mezi více jak 2100 respondenty provedly portály Ušetřeno.cz a Elektřina.cz, lidem o změně chybí informace a příliš jí nerozumí.
 • Nevýhodná půjčka? 3 + 1 tipy, jak z ní ven!
  8.2.2016 – Varování před špatnými půjčkami na nás dnes vykukují na každém rohu. Ještě častěji na nás ale číhají špatné půjčky a podvodné nabídky. Nachytat se proto není tak těžké. Co ale dělat, když už jste se k nevýhodné půjčce uvázali? Na to jsme se zeptali finanční specialistky Pavly Rýznarové z portálu Ušetřeno.cz.
 • Vyhněte se 4 nejčastějším chybám a topte s rozumem
  21.1.2016 – Po loňské teplé zimě jsme si zatím i letos mohli mnout ruce, že za topení tolik neutratíme. Tedy až do teď. Českou republiku sevřel mráz, za který by se nemuseli stydět ani na Aljašce, a tak i ti největší šetřílci musí povolit kohoutky a pustit si do domů trochu tepla navíc. Jaké chyby při topení děláme, a zbytečně tak plýtváme?

Tiskové zprávy z roku 2015

Zobrazit další z tohoto roku

Tiskové zprávy z roku 2014

Zobrazit další z tohoto roku
 

Aktuálně jsme mediálním partnerem