Kontakt pro média

Ondřej Schmidt

Ondřej Schmidt

PR Manager
+420 774 060 531
ondrej.schmidt@usetreno.cz

Informace, data, čísla, ilustrační fotografie v tiskové kvalitě a jiné podklady.
Ať už sháníte cokoli, vždy vám rádi vyjdeme vstříc.

V případě zájmu o inzertní spolupráci nás kontaktujte na email reklama@usetreno.cz

Ke stažení

Loga k použití

Logo Ušetřeno.cz
PNG Webová kvalita
Tisková kvalita (0.1 MB)
   
PDF Tisková kvalita (0.25 MB)


Pokud si nejste jisti, jak naše logo použít, nakoukněte prosím do našeho logomanuálu (0.6 MB).

Fotografie vedení

V případě, že potřebujete fotografii někoho z vedení, můžete využít naši fotogalerii.

 

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy z roku 2018

Zobrazit další z tohoto roku
 • Počet změn dodavatelů energií rekordně roste i v roce 2018
  26.4.2018 – V prvním čtvrtletí 2018 pokračoval rychlý růst počtu změn dodavatelů elektřiny i plynu u domácností. Pokud se trend potvrdí, může být počet změn dodavatelů elektřiny nejvyšší za 5 let. Důvodem je zdražování elektřiny u dominantních dodavatelů a zároveň možnost změnit dodavatele ve zkrácené výpovědní lhůtě.
 • Průzkum: Polovina českých domácností musí doplácet tisíce korun za energie
  13.3.2018 – Podle výsledků průzkumu internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz zaznamenalo přes 50 % českých domácností v loňském roce nedoplatky za energie na ročním vyúčtování. 27 % domácností mělo nedoplatek vyšší než 1 000 korun. 10 % domácností muselo za energie doplatit více než 2 500 korun a dalších 10 % domácností doplácelo dokonce více než 5 000 korun za rok. Důvodem vysokých nedoplatků za energie byla zejména loňská zima s extrémními výkyvy počasí a delší topná sezóna.

Tiskové zprávy z roku 2017

Zobrazit další z tohoto roku
 • Počet změn dodavatelů energií bude letos nejvyšší od roku 2013
  13.12.2017 – Podle údajů internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz a statistik operátora trhu OTE změní v letošním roce dodavatele elektřiny a plynu nejvíce domácností za poslední čtyři roky. Důvody jsou podle analytiků Ušetřeno.cz vysoké nedoplatky za energie za loňskou topnou sezónu, lepší informovanost zákazníků o možnostech změny dodavatele i skutečných úsporách, kterých lze dosáhnout, pozitivní zkušenosti se z dřívějška a celková důvěra ve stabilitu firem na trhu energií.
 • Novým ředitelem HR srovnávacího portálu Ušetřeno.cz je Jiří Malina
  10.8.2017 – Na pozici ředitele lidských zdrojů (HR Director) srovnávacího portálu Ušetřeno.cz nastoupil Jiří Malina (40). Jeho hlavními úkoly budou zajištění maximální možné kvality péče o zaměstnance, řízení vzdělávací, náborové i rozvojové strategie v prostředí rychle rostoucí společnosti a hladká a efektivní komunikace směrem ke stávajícím i potenciálním zaměstnancům.
 • Novým marketingovým ředitelem internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz je David Arzt z Internet Mall
  25.7.2017 – Na pozici marketingového ředitele (Chief Marketing Officer, CMO) internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz nastoupil David Arzt (38). David Arzt přichází ze společnosti Internet Mall, kde měl na starost marketingovou strategii v šesti zemích regionu střední a východní Evropy (CEE) i nedávnou akvizici skupiny společností Rockaway.
 • Od počátku roku 2017 již změnilo dodavatele elektřiny a plynu 176 000 domácností v ČR
  8.6.2017 – Podle operátora trhu energií (OTE) a internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz lidé stále častěji mění dodavatele energií. Za první čtyři měsíce roku 2017 vzrostl počet domácností, které změnily svého dodavatele elektřiny a plynu, o 7,3 % oproti stejnému období roku 2016. V lednu až dubnu roku 2017 změnilo svého dodavatele celkem 175 949 domácností. Aktuální statistiky tak potvrdily opětovný nárůst zájmu domácností o změnu dodavatelů energií, který do roku 2016 spíše klesal.
 • Varovný signál pro mobilní operátory: polovina uživatelů zvažuje zrušení svých stávajících neomezených tarifů
  23.3.2017 – Neomezené mobilní tarify v současné podobě vyhovují pouze pětině zákazníků. 51 % jejich uživatelů uvažuje o změně. Hlavním důvodem je vysoká cena.
 • Kolik nás stál v lednu mráz aneb Hodně drahý začátek roku
  14.2.2017 – Mrazivý leden stál běžnou domácnost za topení plynem o 950 korun více než loni. celoročním vyúčtování si lidé kvůli tuhé zimě připlatí přibližně o 5 500 korun navíc.
 • Ondřej Schmidt povede PR a externí komunikaci internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz
  9.2.2017 – Na pozici PR manažera a vedoucího externí komunikace jednoho z největších českých internetových srovnávacích portálů Ušetřeno.cz nastoupil Ondřej Schmidt (37 let). Dříve působil jako PR manažer a tiskový mluvčí internetové sázkové kanceláře bwin.com, která se s jeho přispěním stala nejznámější zahraniční internetovou sázkovou kanceláří v ČR.
 • Tuhá zima se lidem prodraží, varuje Ušetřeno.cz
  17.1.2017 – Analytici internetového srovnávače cen energií, finančních produktů a telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz spočítali, o kolik domácnosti zaplatí navíc na cenách plynu, pokud se naplní předpovědi o rekordně tuhé zimě. Kalkulace vycházejí z interních statistik Ušetřeno.cz o reálné spotřebě plynu na topení v závislosti na průměrných teplotách v zimních měsících za posledních 4 roky.

Tiskové zprávy z roku 2016

Zobrazit další z tohoto roku
 • První mobil pro vaše dítě? Ideálně ve věku 10 let
  15.12.2016 – Dvě třetiny rodičů tvrdí, že dítě by mělo dostat svůj vlastní mobilní telefon se začátkem školní docházky či až na druhém stupni základní školy. Dříve než ve věku 6 let by svému dítěti pořídila mobil pouhá 4 % lidí. Vyplývá to z průzkumu portálu Ušetřeno.cz, kterého se v říjnu a listopadu 2016 zúčastnilo přes 1500 respondentů.
 • Energetický regulační úřad zveřejnil regulované ceny energií na rok 2017
  29.11.2016 – Přestože ERÚ slibuje snížení regulované části ceny elektřiny o přibližně 20 %, k reálné úspoře pro domácnosti pravděpodobně nedojde a ceny zůstanou na stávající úrovni, upozorňuje srovnávací portál Ušetřeno.cz.
 • Topná sezóna se může kvůli tuhé zimě prodražit, varuje Ušetřeno.cz
  23.11.2016 – Analytici internetového srovnávače cen energií, finančních produktů a telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz spočítali, o kolik domácnosti zaplatí navíc na cenách plynu, pokud se naplní množící se předpovědi o nadcházející tuhé zimě.
 • Češi po 25 letech s mobily? Chceme hlavně data. Operátoři ale dělají, že neslyší
  11.9.2016 – V těchto dnech je to 25 let od chvíle, kdy se v Česku začala psát historie mobilního telefonování. Z výsady nejbohatších se mobilní telefon stal samozřejmostí. Trh se zásadně proměnil a cenově dostupné neomezené volání dnes už nikoho nepřekvapí. Žhavým tématem jsou naopak vysoké objemy mobilních dat. Pro ty ale zajímavé nabídky zatím spíš chybí.
 • Jakou fixaci hypotéky zvolit v čase minimálních úroků a chystané novely úvěrového zákona?
  14.7.2016 – Rekordně nízké úrokové sazby hypoték už dnes příliš nepřekvapí. Je to stav, který trvá déle než rok. Experti se shodují, že prostoru pro další pokles již moc nezbývá a očekává se spíše postupný nárůst úroků. Velmi aktuální je proto otázka, jakou fixaci v této situaci zvolit? Je rozumné zafixovat nízký úrok na dlouho, či nikoli?
 • Češi jsou loajální ke svému operátorovi. Nikdy ho nezměnilo přes 34 % z nich
  30.5.2016 – U kterého operátora Češi začínali a jak jsou mu věrní? Většina operátora nezměnila nikdy nebo jen jednou za život, jak ukázal průzkum mezi téměř 900 respondenty, který provedl portál Ušetřeno.cz.
 • Jak na elektřinu na chatě? Pomůže správná sazba, výhodný dodavatel i rozumná spotřeba.
  27.5.2016 – Říká se, že Češi jsou hned po Švédech nejnadšenějšími chataři na světě. A tak stovky tisíc z nich vyrážejí od jara do podzimu týden co týden na chaty a chalupy. Sázet, pracovat na zahrádce, řezat dřevo, odpočívat. Některým ale pohoda po sezóně trochu zhořkne, když dostanou účet za elektřinu. Ale nemusela by.
 • Lidem na mobilním tarifu vadí vysoká cena. Nabídky operátorů ale stagnují.
  25.4.2016 – V cenových nabídkách operátorů se od zavedení neomezených tarifů před třemi roky příliš nezměnilo. Lidé ale spokojení nejsou. Vadí jim vysoká cena i dlouhý závazek, jak ukázala anketa portálu Ušetřeno.cz.
 • Nové tarify elektřiny vyslyší názor veřejnosti. Ta ale neví, o co se jedná, ukázal průzkum
  15.4.2016 – Do konce června se lidé můžou vyjadřovat k návrhu nových tarifů elektřiny. Původní návrh byl zmítnut a nová podoba bude vycházet právě i z názorů veřejnosti. Ta ale novým tarifům z velké části nerozumí, jak ukázal průzkum mezi 2100 respondenty portálů Ušetřeno.cz a Elektřina.cz.
 • 4 + 4 kroky, které zkrotí rodinný ropočet
  17.3.2016 – Vést rodinný rozpočet není až tak složité, jak se někdy zdá. Přesto téměř 70 % Čechů s penězi vychází jen tak tak, jak ukázal loňský průzkum agentury TNS. Přitom stačí pečlivost, základní znalost matematiky a schopnost být upřímní sami k sobě.
 • NTS budí emoce, informovanost veřejnosti ale chybí. Kalkulačku ERÚ navštívilo jen 34 % lidí
  24.2.2016 – Nová tarifní struktura, jejíž zavedení koncem ledna ohlásil Energetický regulační úřad, vyvolává u veřejnosti vlnu nevole. Jak ale ukazuje průzkum, který mezi více jak 2100 respondenty provedly portály Ušetřeno.cz a Elektřina.cz, lidem o změně chybí informace a příliš jí nerozumí.
 • Nevýhodná půjčka? 3 + 1 tipy, jak z ní ven!
  8.2.2016 – Varování před špatnými půjčkami na nás dnes vykukují na každém rohu. Ještě častěji na nás ale číhají špatné půjčky a podvodné nabídky. Nachytat se proto není tak těžké. Co ale dělat, když už jste se k nevýhodné půjčce uvázali? Na to jsme se zeptali finanční specialistky Pavly Rýznarové z portálu Ušetřeno.cz.
 • Vyhněte se 4 nejčastějším chybám a topte s rozumem
  21.1.2016 – Po loňské teplé zimě jsme si zatím i letos mohli mnout ruce, že za topení tolik neutratíme. Tedy až do teď. Českou republiku sevřel mráz, za který by se nemuseli stydět ani na Aljašce, a tak i ti největší šetřílci musí povolit kohoutky a pustit si do domů trochu tepla navíc. Jaké chyby při topení děláme, a zbytečně tak plýtváme?

Tiskové zprávy z roku 2015

Zobrazit další z tohoto roku

Tiskové zprávy z roku 2014

Zobrazit další z tohoto roku