Srovnání amerických hypoték

Stačí vyplnit základní údaje do kalkulačky, my vám seřadíme všechny nabídky na trhu od té nejvýhodnější a spočítáme orientační splátku.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Ve srovnání najdete nabídky těchto a dalších společností

Rychlé srovnání amerických hypoték

Ušetříte 2 500 Kč za vklad do katastru

Ušetříte 2 500 Kč za vklad do katastru

Stačí splnit podmínky a my vám zpětně proplatíme až 2 500 Kč (buď formou poplatku za katastr nemovitostí, nebo jako příspěvek na pojištění nemovitosti či domácnosti). 

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Rádi vám odpoví na otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru hypotéky po její sjednání.

S online vyřízením rádi pomůžeme

S online vyřízením rádi pomůžeme

Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu nebo si produkt můžete sjednat sami online.

Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je půjčka, u které je nutné ručit nemovitostí. Základní rozdíl mezi klasickou a americkou hypotékou je účel, na který můžete zapůjčené peníze využít. U klasické hypotéky musíte půjčené peníze použít na nákup nemovitosti, rekonstrukci nebo výstavbu. Proti tomu u americké hypotéky můžete peníze využít téměř na cokoliv.

Výhody americké hypotéky

Méně povinností – Bance nemusíte dokládat, na co peníze potřebujete. Využít je tak lze u alternativního typu nemovitostí nebo například pro koupi vozu.  

Nízký úrok – U americké hypotéky bance ručíte nemovitostí, takže vás odmění nižším úrokem, než u běžné půjčky.  

Více peněz – Můžete si půjčit až 70 % z ceny nemovitosti, což je obvykle více než u běžné půjčky.  

Nízké splátky Můžete splácet až 25 let, díky tomu budete platit nižší měsíční splátky.  

Snadnější vyřízení – Oproti klasické hypotéce, se kterou se pojí poměrně velká administrativa, je americká hypotéka poměrně snadnější cestou pro získání financí. 

Kalkulačka hypoték

Nevýhody americké hypotéky

Vyšší úrok – Pokud plánujete hypotéku stejně využít na bydlení, s klasickou hypotékou dostanete nižší úrok.  

Ručení nemovitostí – Musíte mít nemovitost, kterou zastavíte ve prospěch banky.   

Daně a úroky – Nemůžete si úroky odečíst z  daní jako u klasické hypotéky.  

Kratší fixace – U americké hypotéky bývá fixace většinou od 1 do 5 let. U některých bank najdete ale i fixaci delší.

Americká hypotéka kalkulačka

Jak najít nejvýhodnější americkou hypotéku? Zkuste naši kalkulačku amerických hypoték. Díky kalkulačce si můžete srovnat všechny americké hypotéky rychle, jednoduše a přehledně. Stačí zaškrtnout, že si přeje neúčelovou hypotéku. 

Proč využít naši kalkulačku? 

Ušetříte čas 

Nehledejte nejlepší nabídky zbytečně na internetu. Použijte naši kalkulačku a využijte volný čas na něco, co vám skutečně dělá radost.

Ušetříte si nervy 

Naše kalkulačka vám srovná všechny nabídky tak, aby byly pro vás co nejvíce srozumitelné a přehledné, ať už podle výše měsíční splátky, úroku, poplatků atp.

Nic vám neunikne 

Srovnáme vám nabídky od všech velkých bank. Nemusíte se bát, že vám unikne výhodná nabídka na trhu. 

Ušetříte peníze 

Pomůžeme vám najít nabídku, která se vyplatí. Tím ušetříte spoustu peněz do budoucna. 

Pomoc na blízku 

Budeme vám k dispozici na telefonu, pokud budete chtít s čímkoli pomoci. Případně vám pomůžeme s papírováním.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Co je třeba k získání americké hypotéky?

Každá banka může mít své požadavky, v kostce by vám mělo stačit předložit: 

  • doklad totožnosti (musíte být starší 18ti let), 
  • výpisy z účtu a další podklady pro ověření vašeho příjmu, 
  • dokumenty, které upřesňují výši výdajů,
  • doklad o pojištění nemovitosti.

Především je důležité bance doložit informace o tom, že americkou hypotéku budete schopni splácet.  

Pro koho je americká hypotéka vhodná?

Americká hypotéka je vhodná, pokud vám z nějakého důvodu banka odmítá dát klasickou hypotéku. Takže například pro OSVČ a všechny, kdo mají nepravidelný příjem, zájemce o alternativní typ bydlení (jako jsou například kontejnerové stavby nebo mobilní domy) atd.

Srovnat hypotéky

Refinancování americké hypotéky

Princip refinancování americké hypotéky se neliší od té standardní. Nová banka vám poskytne nový úvěr, kterým zaplatíte staré bance ten původní. Potom splácíte již pouze americkou hypotéku od nové banky. Důvodem refinancování nejčastěji bývá možnost získat lepší podmínky u jiné banky – úrokovou sazbu, dobu splatnosti a další.

Při refinancování je důležité si vše dobře spočítat. Ukončení úvěru u současné banky totiž může být spojeno s nemalými poplatky a nová banka vám sice může nabídnout o něco nižší úrokovou sazbu, ale zároveň vám prodlouží dobu splatnosti, takže celkově na hypotéce přeplatíte více. Tohle vše je dobré brát v potaz a vše si dobře spočítat.

Nebankovní americká hypotéka

Podmínky americké hypotéky u bank se z velké většiny neliší od těch, které platí pro získání klasické hypotéky. Ty bývají většinou velmi přísné.

Nebankovní instituce mají typicky mírnější pravidla týkající se žadatelů, často ani nenahlíží do registru dlužníků. Zajímavá může být také doba získání hypotéky, ta se může oproti klasické bance výrazně zkrátit. 

Nebankovní americká hypotéka však stejně jako další půjčky od nebankovních institucí vyjde dráž, tyto společnosti si totiž účtují vyšší úrokovou sazbu, a hlavně je nutné se podívat na RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů. Nebankovní společnosti mají také úvěry spojeny s nemalou řadou poplatků. Ve výsledku vás tak úvěr může přijít opravdu draho.

Banky schopnost splácení svých klientů prověřují z dobrého důvodu. Chtějí mít jistotu, že klient jí půjčené peníze i s úroky vrátí. Při uzavírání nebankovní americké hypotéky proto důrazně doporučujeme opatrnost.

Porovnat hypotéky

Srovnejte si hypotéky v naší kalkulačce

Nejlevnější americká hypotéka pro vás nemusí být tak daleko. Stačí zavítat do naší hypoteční kalkulačky a nastavit ty správné parametry.

Do kategorie zadejte neúčelová hypotéka, přidejte údaje o výši úvěru, době splácení a další a my vám nabídneme přehledné srovnání. Pak už si stačí jen vybrat tu pro sebe nejlepší americkou hypotéku.

Srovnat hypotéky

Srovnání jsme pro vás naposled aktualizovali 12. 01. 2024. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Je to jednoduché.

Stačí, když splníte základní podmínky. Nejdůležitější jsou tyhle tři:

  1. Využijete online srovnání hypoték na našem webu Ušetřeno.cz.
  2. Hypotéku nebo refinancování v minimální výši 2 500 000 Kč s fixací na nejméně 3 roky si sjednáte přes našeho partnera Nage s.r.o.
  3. Smlouva vám bude schválena a vy ji následně uzavřete.

Poplatek na katastru nemovitostí za vás zaplatí přímo váš poradce. Vy tak nemusíte vůbec nic řešit.

Klasickou hypotéku můžete použít jen na koupi nemovitosti, výstavbu či rekonstrukci. Banka si to také ověří – bude po vás chtít doložit účtenky, výpisy atd. 

americké hypotéky si se schováváním účtenek dělat hlavu nemusíte. Nikdo po vás nebude chtít nic dokládat a peníze můžete využít téměř na cokoliv. Úvěr ale musíte zajistit zástavním právem k nemovitosti. Pokud žádnou nevlastníte, americkou hypotéku bohužel nedostanete.

  1. Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru přeplatíte mnohem méně, protože dostanete nižší úrokovou sazbu. Ve srovnání s běžným hypotečním úvěrem je ale úroková sazba naopak vyšší.
  2. Také si oproti klasické půjčce můžete rozložit splátky na 20–25 let, takže budete měsíčně platit méně.
  3. Nakonec si můžete půjčit více peněz (až 70 % z hodnoty vaší zastavené nemovitosti, maximálně ale něco kolem 5 000 000 Kč). Pro představu, neúčelové půjčky standardně končí na 1 000 000 Kč.

Některé banky to nevyžadují. Počítejte ale s tím, že vám půjčí méně (obvykle jen do 50 % hodnoty zastavené nemovitosti). A bude muset doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu, nebo čestné prohlášení o schopnosti splácet či o výši výdělku. Obvykle se nevyhnete ani tomu, že si vás banka proklepne v registrech dlužníků.

Bohužel ne. U americké hypotéky nemůžete využít vůbec žádné výhody, které stát nabízí u klasických účelových hypoték. A to ani pokud peníze investujete do bydlení.

Jak u které banky. Radši vždycky jukněte přímo do ceníku. A rovnou si prověřte také poplatky za vedení úvěrového účtu.

Poplatky to ale nekončí. Hypotéku vám celkem prodraží papírování kolem žádosti. Budete totiž muset doložit celou řadu dokumentů a jejich vystavení něco stojí (například: výpis z katastru nemovitostí, odhad ceny nemovitosti, nabývací titul nemovitosti aj.).

Téměř na cokoliv. To je právě největší výhoda americké hypotéky. Hodně lidí ji využívá k financování bydlení – vyhovuje jim, že mají peníze k dispozici ihned. Ale klidně za půjčené peníze můžete obletět svět, koupit si za ně auto nebo s nimi zaplatit studium. Je to jen na vás. Bance to nebudete muset dokládat.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad

Výše úvěru: 1 500 000 Kč, doba splatnosti 20 let, počet splátek: 240, měsíční splátka: 12 314 Kč, pevná úroková sazba po dobu fixace na 5 let: 7,75 % ročně, RPSN: 8,88 %, celková částka zaplacená klientem: 3 074 615 Kč. Jednorázové poplatky: za poskytnutí: 2 900 Kč, za ocenění nemovitosti: 0 Kč, za návrh na vklad zástavního práva: 2 000 Kč, za ověření podpisů: 60 Kč, za první čerpání úvěru zadané přes pobočku nebo korespondenčně: 500 Kč (při využití Hypoteční zóny 0 Kč), za pokyn k výmazu zástavního práva z katastru na konci hypotéky: 2 500 Kč. Pravidelné poplatky: správa hypotéky: 0 Kč, výpis elektronicky: 0 Kč, pojištění nemovitosti: 154 Kč.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.