Úvěr na bydlení: Bydlete podle svých představ

Proměňte svou domácnost v domov. Najděte si tu nejlepší půjčku na bydlení online a do 2 minut.

Pokračovat do kalkulačky

Půjčka na bydlení: Srovnání úvěrů přehledně, rychle a snadno

 • Jen párkrát
  kliknete myší

 • Stačí v kalkulačce úvěrů vyplnit výši úvěru a délku splatnosti. Kalkulačka vám pak za pár vteřin vypočítá přibližný úrok i měsíční splátku u 14 poskytovatelů úvěrů.

 • S výběrem půjčky rádi pomůžeme

 • Není půjčka jako půjčka. Naši specialisté vám ale rádi pomohou se v nabídkách zorientovat, odpoví na vaše otázky a vysvětlí vše potřebné.

 • Na vyřizování nebudete sami

 • Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu. Vybrané půjčky si můžete sjednat sami online.

Je u půjčky na bydlení potřeba dokládat, na co byly peníze použity?

Pokud si vybere účelovou půjčku, pak budete poskytovateli úvěru dokládat, na co jste peníze využili. U účelové půjčky je tedy sice složitější papírování, odměnou za vaše úsilí je ale výhodnější úrok, než jaký byste dostali u neúčelové půjčky. Nechce se vám dokládat účel úvěru? Rádi vám porovnáme i půjčky na cokoliv.

Jaká půjčka na bydlení je nejvýhodnější?

Půjček na bydlení je vlastně celá řada – patří mezi ně hypotéky, účelové půjčky na bydlení, úvěry a překlenovací úvěry ze stavebního spoření. Peníze na bydlení ale můžete získat i díky půjčce na cokoliv nebo americké hypotéce. Pokud si tedy chcete vybrat ten nejvýhodnější úvěr, záleží především na tom, co od něj očekáváte.

Nejčastěji se lidé rozhodují mezi hypotékou, půjčkou na cokoliv a účelovou půjčkou na bydlení.

 • • U hypotéky je nutné ručit nemovitostí. Vyřizování je navíc složité a zabere poměrně dost času. Co se týče úroků, bývá ale hypotéka nejlevnější.
 • Půjčka na cokoliv je často o dost dražší, nemusíte ale nikomu dokládat, na co jste peníze využili. Navíc si ji sjednáte rychle a bez náročného papírování.
 • Účelový úvěr na bydlení je taková zlatá střední cesta. Úrok je obvykle nižší než u půjčky na cokoliv, je ale vyšší než u hypotéky. Také musíte poskytovateli úvěru doložit, na co jste vypůjčené peníze využili, papírování je ale pořád mnohem snazší než u hypotéky.

Váháte, jak nejlépe financovat své bydlení? Vyplňte kalkulačku úvěrů na bydlení. Obratem se vám ozve náš specialista, který s vámi projde všechny možnosti a pomůže vám najít tu nejvýhodnější. Správnou volbou úvěru totiž můžete ušetřit i desetitisíce.

Jaký je rozdíl mezi úvěrem a překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření?

Úvěrem ze stavebního spoření můžete mimo jiné financovat výstavbu, nákup nebo rekonstrukci bydlení. Vzít si půjčku ale můžete pouze v případě, že splňujete 3 podmínky:

 • • Od uzavření stavebního spoření už utekly alespoň 2 roky.
 • • Naspořili jste 35 % až 50 % z cílové částky.
 • • Máte dostatečně vysoké hodnoticí číslo.

Pokud tyto podmínky nesplňujete, je možné využít překlenovací úvěr. Jde o půjčku, kterou v podstatě překlenete období, než splníte podmínky řádného úvěru ze stavebního spoření.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad

Výše úvěru: 140 000 Kč, splatnost: 8 let, počet splátek: 96, měsíční splátka: 1 911 Kč, roční úroková sazba: 6,82 %, RPSN: 7,1 %, maximální RPSN: 15,9 %, celková částka splatná spotřebitelem: 183 384 Kč. Poplatek za poskytnutí úvěru online: 0 Kč (při sjednání na pobočce: 1 400 Kč), poplatek za vedení: 0 Kč. Pojištění není povinné a platby na pojistné nejsou v RPSN zahrnuty. Při řádném splácení bonusová sazba: 3,96 %, RPSN: 4,2 %, počet odpuštěných splátek: 12, splatnost: 7 let, počet splátek: 84 a celková částka splatná spotřebitelem: 160 524 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě.

Ostatní často hledají

Kalkulačka bankovních a nebankovních půjček Srovnání spořicích účtů Jak funguje stavební spoření Kalkulačka stavebního spoření Jak napsat žádost o byt Hypotéka na bydlení Konsolidace půjček Porovnání hypoték Srovnání půjček na cokoliv