Cestovní pojištění online

Srovnejte si online nabídky cestovního pojištění na jednom místě a do 1 minuty najdete tu nejvýhodnější. Z pohodlí domova, bez závazků.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Porovnejte si nabídky cestovního pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je vaše záchranná vesta v zahraničí. Pokud na cestách náhle onemocníte nebo přijdete k úrazu, díky cestovnímu pojištění budete mít proplacené náklady na nezbytnou léčbu.

Součástí cestovního pojištění jsou dnes už standardně i asistenční služby. Vždy tak máte k ruce asistenci po telefonu – ať už potřebujete přivolat pomoc, nebo přetlumočit problém doktorovi.

Co kryje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění kryje především rizika úrazu a náhlého onemocnění. Pojišťovna vám obvykle v takových případech proplatí:

 • asistenční služby – nejčastěji pomoc s překladem, poskytnutí lékařských a turistických informací,
 • ambulantní lékařské ošetření,
 • hospitalizaci,
 • neodkladné operace,
 • léky a zdravotnický materiál,
 • akutní zubní ošetření,
 • převoz nemocného do ČR,
 • převoz tělesných ostatků do ČR.

Vzhledem k tomu, že všechny tyto situace spadají do pojištění léčebných výloh, je velmi důležité dbát na jejich odpovídající výši. A to především pokud se za hranicemi chystáte sportovat nebo cestujete mimo Evropu. Zdravotní pojišťovna vám totiž bez cestovního pojištění úraz či nemoc v zahraničí automaticky neproplatí, a náklady tak budou jen a jen na vás.

Jaká připojištění se ještě můžou hodit?

Kalkulačka cestovního pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění?

V případě, že se vám v zahraničí něco stane a nebudete mít cestovní pojištění, náklady na léčbu budete platit z vlastní kapsy. Drobný úraz může vyjít na několik tisíc korun, vážnější nehoda ale i na několik milionů. Díky pojištění na cestu, které stojí jen pár desítek korun denně, za vás ale tyto výdaje zaplatí pojišťovna.

Modrá kartička pojištěnce nestačí

Proč? Často totiž nepokryje všechny náklady na léčbu. Ve státech EU máte díky modré kartičce pojištěnce nárok na stejnou zdravotní péči, jakou dostávají místní občané. Ve spoustě zemí je ale normální za zdravotní péči platit vysokou spoluúčast. Zdravotní pojišťovny vám na dálku automaticky nepomohou – finanční pomoc zajistí jen cestovní pojištění.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Sjednání cestovního pojištění je díky online kalkulačce velmi snadné. Stačí do ní vyplnit jen pár údajů o vaší cestě, a to:

 • cíl cesty,
 • datum odjezdu,
 • datum návratu,
 • typ cesty,
 • počet cestujících.

Hned uvidíte porovnání nabídek od ověřených pojišťoven. Jak si ale vybrat to nejlepší cestovní pojištění?

Cestovní pojištění

Nastavte si dostatečně vysoké limity

Nejdůležitějším parametrem při výběru pojištění na dovolenou jsou takzvané limity. Ty vyjadřují, kolik maximálně pojišťovna zaplatí v případě pojistné události, tedy například nehody nebo onemocnění.

Jak vysoké limity nastavit? Samozřejmě zvažte, jaká rizika vám na cestách hrozí. Při potápění v Egyptě je lepší nastavit si vyšší limity než při návštěvě příbuzných na Slovensku.

Vezměte také v úvahu cenu zdravotní péče v dané zemi. Mezi země s vysokými náklady na lékařskou pomoc patří například USA, Austrálie, Německo nebo Švýcarsko.

Nezapomeňte na připojištění

Důkladně si pročtěte, co všechno vámi vybrané cestovní pojištění kryje, a zamyslete se, jestli vám něco nechybí. Náruživí sportovci by se měli zaměřit hlavně na výčet pojištěných rizikových sportů.

Sportovcům se také velmi často hodí pojištění odpovědnosti. To pomůže, když například při lyžování srazí dalšího lyžaře nebo při výletě na kole způsobí nehodu.

Pojištění na dovolenou by mělo být zkrátka komplexní a krýt vás před všemi myslitelnými riziky.

Kalkulačka cestovního pojištění

Srovnání cestovního pojištění u pojišťoven

V našem srovnání cestovního pojištění si můžete prohlédnout nabídky prověřených pojišťoven. Naši specialisté vám mohou pomoci se sjednáním cestovního pojištění, případně si cestovní pojištění (plus různá připojištění) můžete sjednat snadno sami.

Nabízíme srovnání cestovního pojištění od těchto pojišťoven:

Název pojišťovnyZákladní krytí
SV pojišťovna

Léčebné výlohy: neomezeno

Odpovědnost: 15 000 000 Kč

Úraz: 500 000 Kč

Zavazadla: 50 000 Kč

Top

Léčebné výlohy: neomezeno

Odpovědnost: 10 000 000 Kč

Úraz: 600 000 Kč

Zavazadla: 50 000 Kč

VZP pojišťovna

Léčebné výlohy: 80 000 000 Kč

Odpovědnost: 8 000 000 Kč

Úraz: 400 000 Kč

Zavazadla: 30 000 Kč

Colonnade pojišťovna

Léčebné výlohy: 100 000 000 Kč

Odpovědnost: 10 000 000 Kč

Úraz: 500 000 Kč

Zavazadla: 100 000 Kč

AXA pojišťovna

Léčebné výlohy: 500 000 000 Kč

Odpovědnost: 25 000 000 Kč

Úraz: 1 000 000 Kč

Zavazadla: 60 000 Kč

Allianz pojišťovna

Léčebné výlohy: neomezeno

Odpovědnost: 10 000 000 Kč

Úraz: 400 000 Kč

Zavazadla: 50 000 Kč

ČSOB pojišťovna

Léčebné výlohy: 100 000 000 Kč

Odpovědnost: 30 000 000 Kč

Úraz: 800 000 Kč

Zavazadla: 50 000 Kč

UNIQA pojišťovna

Léčebné výlohy: 40 000 000 Kč

Odpovědnost: 15 000 000 Kč

Úraz: 600 000 Kč

Zavazadla: 50 000 Kč

Kalkulačka cestovního pojištění

Jak cestovní pojištění kryje covid-19?

Porovnejte si pomocí naší kalkulačky cestovní pojištění, které kryje náklady na léčbu covidu-19.

Sice se zdá, že se už situace kolem covidu-19 víceméně uklidnila, stále se ale můžete v některých zemích setkat s bezpečnostními opatřeními. Na stránkách MZV ČR si proto raději před cestou zkontrolujte aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. 

Pojištění auta do zahraničí: S čím vám pomůže?

Chystáte se do ciziny vlastním autem? Nezapomeňte, že i vašemu vozu se může v cizině něco přihodit. V našem srovnání si proto můžete porovnat také pojištění auta do zahraničí.

Autoasistence zahrnuje obvykle vyproštění, odtah i uskladnění vozu. Pokud vůz nejde opravit na místě, pokryje pojištění také převoz auta zpět do ČR.

Lepší úroveň autoasistence pak obvykle obsahuje například ubytování v blízkosti autoopravny. Případně dojedete do cíle hromadnou dopravou a pojišťovna proplatí jízdenky vám i zbytku posádky.

Srovnání autopojištění

Pojištění pro cestování po ČR

Je to tak. Pojistit si můžete i výlet v České republice. Asi se ptáte, k čemu takové pojištění je, když veřejné zdravotní pojištění pokryje náklady na případnou léčbu a hospitalizaci.

Pojištění pro cestování po ČR vám ale bude krýt záda i v případě dalších nehod. Pojištěné budete mít: zavazadla, následky úrazu i škody, které způsobíte jiným.

Pojišťovna vám například proplatí denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu, ukradené sportovní kolo nebo za vás zaplatí náhrady škody, když srazíte jiného lyžaře na sjezdovce.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do země EU na jeden den stojí jen pár korun

Cenu cestovního pojištění ovlivňuje:

 • počet dní, které strávíte na cestách,
 • cíl vaší cesty,
 • jestli plánujete relaxovat, sportovat, pracovat nebo studovat,
 • výše limitů a všechna rizika, která pojištění kryje,
 • počet cestujících, jejich věk a jestli jde o jednu rodinu,
 • připojištění.

Pokud cestujete pravidelně nebo vás čeká dlouhý pobyt v zahraničí, porovnejte si také cestovní pojištění opakovaných výjezdů.

Cena cestovního pojištění do Rakouska 2024

Rozsah pojištěníJednotlivecRodina 2+2
1 den13 Kč41 Kč
3 dny36 Kč122 Kč
10 dní (základní krytí)114 Kč366 Kč
10 dní (kompletní krytí)369 Kč1 179 Kč

Poznámka: Turistická cesta – dospělé osoby (34 let) a děti (10 a 10 let). Uvedené ceny jsou aktuální k 5. 1. 2024. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku.

Některé pojišťovny nabízí slevy rodinám a větším skupinám. Zároveň můžete získat slevu až 60 % sjednáním jednorázového pojištění ve variantě EXCELENT nebo KOMFORT od AXA ASISTANCE CZ (INTER PARTNER ASSISTANCE). Cestovní pojištění musí být určeno pro cestu po Evropě a trvat maximálně 120 dní. Sleva je platná pro osoby ve věku od 18 do 69 let a je automaticky započítána do koncové ceny uvedené ve srovnání.

Kde platí cestovní pojištění?

Jedete do vzdálenější země a po cestě budete projíždět dalšími státy? Jako cíl cesty v kalkulačce cestovního pojištění uveďte nejvzdálenější bod výletu. Všechny okolní země, kterými musíte cestou do cíle projet, máte také pojištěné.

Kalkulačka cestovního pojištění

Kdy si sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění byste si měli sjednat alespoň den před odjezdem. Díky našemu online sjednání se ale stihnete pojistit za pár minut, a když to dříve nestihnete, tak klidně i těsně před odletem či odjezdem na dovolenou.

Všechny potřebné dokumenty pak dostanete obratem na e-mail. Vše si raději vytiskněte, případně uložte do telefonu, a vezměte s sebou na cesty.

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Cestujete často do jedné oblasti například za prací nebo studii? Sjednejte si jedno pojištění na celý rok. Jde o takzvané celoroční cestovní pojištění. Pojištěné budete mít všechny cesty dlouhé až 90 dní. Vycestovat tak můžete kdykoli úplně bez starostí.

Co dělat při pojistné události?

V případě, že v zahraničí dojde k pojistné události, kontaktujte asistenční službu svojí pojišťovny, která je pro vás k dispozici 24/7. Operátor vám poskytne přesné instrukce, jak dále postupovat.

Pro následné řešení pojistné události si uschovejte všechny důležité dokumenty, pořiďte fotografie atp., které budete potřebovat pro získání pojistného plnění. Může jít například o účtenky, lékařské zprávy, fotografie místa škody atd.

Srovnání cestovního pojištění

Nejčastěji volené destinace Čechů

Cestovní pojištění v těhotenství

Cestovní pojištění pro těhotné se od toho klasického zase tak moc neliší. Některé pojišťovny k jeho sjednání ale požadují souhlas ošetřujícího lékaře.

Většina pojišťoven dovoluje sjednání cestovního pojištění pro těhotné do 26. až 30. týdne těhotenství. Cestovní pojištění pro těhotné má přitom standardní cenu – je bez jakékoliv přirážky. Poté už těhotné ženy spadají do rizikovější skupiny, protože v zahraničí může nenadále nastat porod nebo jiné komplikace spojené s těhotenstvím.

Po překročení daného týdne těhotenství (u každé pojišťovny je to jiné) jsou z cestovního pojištění hrazeny jen pojistné události, které nesouvisí s těhotenstvím (například ošetření zlomené ruky).

Cestovní pojištění pro těhotné se nevztahuje na:

 • rizikové těhotenství,
 • pojistné události, ke kterým dojde po překročení hranice daného týdne těhotenství,
 • vyšetření vedoucí ke zjištění těhotenství.

Pojištění storna zájezdu

Kromě samotného cestovního pojištění je vhodné zamyslet se i nad různými připojištěními. Zejména pokud si sjednáváte dovolenou prostřednictvím cestovní kanceláře, vyplatí se vám mít sjednané pojištění storna zájezdu.

Jak funguje pojištění storna zájezdu?

Pokud nečekaně onemocníte nebo nebudete moci z jiného důvodu odcestovat, bude po vás cestovní kancelář požadovat storno poplatek. Pojištění storna zájezdu zajistí, že se vám vrátí až 90 % zaplacené částky.

U řady pojišťoven ale platí, že si toto připojištění musíte sjednat nejpozději v den doplacení poslední části zájezdu. A stejně tak existují různé výluky a výjimky, na něž se toto připojištění nevztahuje, proto si dobře pročtěte smlouvu k cestovnímu pojištění a teprve pak ji podepište.

Typicky se ale vztahuje na situace jako:

 • akutní úraz,
 • hospitalizace,
 • úraz nebo nemoc blízké osoby (která potřebuje vaši péči),
 • smrt pojištěného nebo blízké osoby,
 • předvolání k soudu,
 • nezaviněná a nečekaná ztráta zaměstnání,
 • žádost o rozvod,
 • ztráta cestovních dokladů.

A co když je na váš zájezd navázaná i již zakoupená letenka? Může se stát, že letecká společnost zruší let, na který máte letenku. Pokud se to stane méně než 14 dní před odletem, musí vám nejpozději 7 dní před odletem nabídnout jiný podobný let. Pokud to neudělá, máte právo na kompenzace. Pokud byste ale let zrušili vy, má letecká společnost právo požadovat od vás storno poplatky, takže i pojištění letenek se rozhodně může vyplatit.

Pojištění rizikových sportů

Plánujete na dovolené sportovat? V tom případě zvažte kromě základního cestovního pojištění i připojištění rizikových sportů, případně pojištění extrémních sportů.

Ne každý sport je ale rizikový nebo extrémní. A tak je mnoho běžných sportovních aktivit zahrnuto už v normálním cestovním pojištění.

Rizikové sporty

Mezi rizikové sporty podle pojišťoven patří např.:

 • freeride, běžkování mimo značenou trať, jízda na sněžném skútru,
 • flyboarding, jachting, jízda na vodním skútru, kitesurfing, motoristické vodní sporty, potápění (s dýchacím přístrojem nebo instruktorem do 20 m), surfing, windsurfing,
 • skialpinismus,
 • aikido, judo, karate, taekwondo, kickbox, MMA, box, wrestling,
 • americký fotbal, rugby,
 • atletika, maraton, sportovní střelba, sportovní gymnastika, cyklokros, jízda na koni, lukostřelba, bungee jumping.

Extrémní sporty

Pak jsou tu ještě takzvané extrémní sporty. Jak se liší od rizikových? Především tím, že zatímco pojištění na rizikové sporty je docela běžné, tak pojištění na extrémní sporty je buď výrazně vyšší, nebo se na ně nemůžete pojistit vůbec. Hrozí u nich totiž obrovské riziko úrazu, doživotních následků nebo smrti.

Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší a odlišné je i posuzování toho, co je a co ještě není extrémní sport.

Mezi extrémní sporty patří například:

 • akrobatické lyžování,
 • ledovcová turistika,
 • turistika s horolezeckými pomůckami,
 • wrestling,
 • kaskadérství,
 • zorbing,
 • bungee-jumping,
 • létání (motorové a bezmotorové),
 • parašutismus.
Kalkulačka cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.