Cestovní pojištění online

Srovnejte si online nabídky cestovního pojištění na jednom místě a do 1 minuty najdete tu nejvýhodnější.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Porovnejte si nabídky cestovního pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 50 % při sjednání online

Sleva až 50 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte až polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je vaše záchranná vesta v zahraničí. Pokud na cestách náhle onemocníte nebo přijdete k úrazu, díky cestovnímu pojištění budete mít proplacené náklady na nezbytnou léčbu.

Součástí cestovního pojištění jsou dnes už standardně i asistenční služby. Vždy tak máte k ruce asistenci po telefonu – ať už potřebujete přivolat pomoc, nebo přetlumočit problém doktorovi.

Srovnat cestovní pojištění

Co kryje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění kryje především rizika úrazu a náhlého onemocnění. Pojišťovna vám obvykle v takových případech proplatí:

 • asistenci – nejčastěji pomoc s překladem, poskytnutí lékařských a turistických informací,
 • ambulantní lékařské ošetření,
 • hospitalizaci,
 • neodkladné operace,
 • léky a zdravotnický materiál,
 • akutní zubní ošetření,
 • převoz nemocného do ČR,
 • převoz tělesných ostatků do ČR.

Jaká připojištění se ještě můžou hodit?

 • Pojištění odpovědnosti, kdy pojišťovna proplatí náhradu škody, kterou způsobíte jiným.
 • Pojištění rizikových sportů se hodí, když se plánujete potápět, jezdit na koni nebo provozovat jiné rizikové sporty.
 • Pojištění autoasistence vám zajistí opravu nebo odtah auta do servisu v zahraničí.
 • Pojištění zavazadel, se kterým dostanete finanční náhradu za poškozená, ztracená nebo ukradená zavazadla.
 • Úrazové připojištění, kdy pojišťovna proplatí odškodnění v případě, že vám úraz způsobí trvalé následky nebo smrt.
 • Pojištění storna zájezdu, díky kterému vám pojišťovna proplatí storno poplatky, pokud ze závažných důvodů budete nuceni zrušit zájezd.
Kalkulačka cestovního pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění?

V případě, že se vám v zahraničí něco stane a nebudete mít cestovní pojištění, náklady na léčbu budete platit z vlastní kapsy. Drobný úraz může vyjít na několik tisíc korun, vážnější nehoda ale i na několik milionů. Díky cestovnímu pojištění, které stojí jen pár desítek korun denně, za vás ale tyto výdaje zaplatí pojišťovna.

Modrá kartička pojištěnce nestačí

Často totiž nepokryje všechny náklady na léčbu. Ve státech EU máte díky modré kartičce pojištěnce nárok na stejnou zdravotní péči, jakou dostávají místní občané. Ve spoustě zemích je ale normální za zdravotní péči platit vysokou spoluúčast.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Stačí do kalkulačky cestovního pojištění vyplnit jen pár údajů o vaší cestě – cíl cesty, datum odjezdu i návratu, typ cesty a počet cestujících. Hned uvidíte porovnání nabídek od ověřených pojišťoven. Jak si ale vybrat to nejlepší cestovní pojištění?

Nastavte si dostatečně vysoké limity

Nejdůležitějším parametrem při výběru pojištění jsou takzvané limity. Ty vyjadřují, kolik maximálně pojišťovna zaplatí v případě pojistné události, tedy například nehody nebo onemocnění.

Jak vysoké limity nastavit? Samozřejmě zvažte, jaká rizika vám na cestách hrozí. Při potápění v Egyptě je lepší nastavit si vyšší limity než při návštěvě příbuzných na Slovensku.

Vezměte také v úvahu cenu zdravotní péče v zemi. Mezi země s vysokými náklady na lékařskou pomoc patří například USA, Austrálie, Německo nebo Švýcarsko.

Nezapomeňte na připojištění

Důkladně si pročtěte, co všechno vámi vybrané cestovní pojištění kryje a zamyslete se, jestli vám něco nechybí. Náruživí sportovci by se měli zaměřit hlavně na výčet pojištěných rizikových sportů.

Sportovcům se také velmi často hodí pojištění odpovědnosti. To pomůže, když například při lyžování srazí dalšího lyžaře nebo při výletě na kole způsobí nehodu.

kalkulačka cestovního pojištění

Jak cestovní pojištění kryje covid-19?

Vyrážíte na cesty a chcete mít jistotu, že vás covid-19 nezaskočí? Porovnejte si pojištění, která kryjí rizika spojená s tímto onemocněním, pomocí kalkulačky cestovního pojištění.

V detailu jednotlivých nabídek najdete všechny informace o rozsahu a podmínkách krytí nákladů v souvislosti s onemocněním covid-19.

Covid-19: Cestovní pojištění by mělo krýt i karanténu

Pokud onemocníte covidem-19 v cizině, může se vám výlet podstatně prodražit. Nejde ale jen o výdaje za léčbu. Nezapomínejte, že i při lehkém průběhu se budete muset několik dní izolovat, tedy nastoupit do tzv. karantény.

Karanténa je přitom často nákladná a může vám ještě zhatit plány na návrat do ČR v původním termínu. Můžou vám tak například propadnout už zakoupené letenky nebo jízdenky.

Proto doporučujeme volit takové cestovní pojištění na covid-19, které s přehledem pokryje alespoň náklady na karanténu a náhradní cestu zpět do ČR. Nabídky pojišťoven se v tomto ohledu často významně liší. V našem srovnání si je ale můžete jednoduše porovnat.

V jakých zemích cestovní pojištění kryje rizika spojená s covidem-19?

Nebezpečí, že chytíte koronavirus, není stejné ve všech zemích světa. Některé pojišťovny proto nabízí odlišné cestovní pojištění pro destinace s vysokým rizikem nákazy. Jaká cestovní pojištění ve srovnání najdete?

Většina pojišťoven u nejluxusnějšího cestovního pojištění nabízí krytí nákladů v souvislosti s covidem-19 do téměř všech destinací. Výjimkou jsou destinace, do kterých Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně nedoporučuje vycestovat.

Základní cestovní pojištění většinou kryjí rizika v souvislosti s covidem-19 jen ve velmi bezpečných zemích.

Pojištění auta do zahraničí: S čím vám pomůže?

Chystáte se do ciziny vlastním autem? Nezapomeňte, že i vašemu vozu se může v cizině něco přihodit. V našem srovnání si proto můžete porovnat také pojištění auta do zahraničí.

Autoasistence zahrnuje obvykle vyproštění, odtah i uskladnění vozu. Pokud vůz nejde opravit na místě, pokryje pojištění také převoz auta zpět do ČR.

Lepší úroveň autoasistence pak obvykle obsahuje například ubytování v blízkosti autoopravny. Případně dojedete do cíle hromadnou dopravou a pojišťovna proplatí jízdenky vám i zbytku posádky.

Srovnání cestovního pojištění

Pojištění pro cestování po ČR

Je to tak. Pojistit si můžete i výlet v České republice. Asi se ptáte, k čemu takové pojištění je, když veřejné zdravotní pojištění pokryje náklady na případnou léčbu a hospitalizaci.

V rámci pojištění pro cestování po ČR vám ale bude krýt záda i v případě dalších katastrof. Pojištěné budete mít: zavazadla, následky úrazu i škody, které způsobíte jiným.

Pojišťovna vám například proplatí denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu, ukradené sportovní kolo nebo za vás zaplatí náhrady škody, když srazíte jiného lyžaře na sjezdovce.

Kolik stojí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do země EU na jeden den stojí jen pár korun. Cenu cestovního pojištění ovlivňuje:

 • počet dní, které strávíte na cestách,
 • cíl vaší cesty,
 • jestli plánujete relaxovat, sportovat, pracovat nebo studovat,
 • výše limitů a všechna rizika, která pojištění kryje,
 • počet cestujících, jejich věk a jestli jde o jednu rodinu,
 • připojištění.

Pokud cestujete pravidelně nebo vás čeká dlouhý pobyt v zahraničí, porovnejte si také cestovní pojištění opakovaných výjezdů.

Cena cestovního pojištění do Rakouska

Rozsah pojištěníJednotlivecRodina 2+2
1 den11 Kč36 Kč
3 dny33 Kč108 Kč
10 dní (kompletní krytí)186 Kč587 Kč

(Poznámka: Turistická cesta – dospělé osoby (30 let) a děti (8 a 5 let). Uvedené ceny jsou aktuální k 1. 11. 2022. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku.)

Některé pojišťovny nabízí slevy rodinám a větším skupinám. Zároveň můžete získat slevu až 50 % sjednáním jednorázového pojištění ve variantě EXCELENT nebo KOMFORT od AXA ASISTANCE CZ (INTER PARTNER ASSISTANCE). Cestovní pojištění musí být určeno pro cestu po Evropě a trvat maximálně 120 dní. Sleva je platná pro osoby ve věku od 18 do 69 let a je automaticky započítána do koncové ceny uvedené ve srovnání.

Kde platí cestovní pojištění?

Jedete do vzdálenější země a po cestě budete projíždět dalšími státy? Jako cíl cesty v kalkulačce cestovního pojištění uveďte nejvzdálenější bod výletu. Všechny okolní země, kterými musíte cestou do cíle projet, máte také pojištěné.

Kalkulačka cestovního pojištění

Kdy si sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění byste si měli sjednat alespoň den před odjezdem. Díky našemu online sjednání se stihnete pojistit za pár minut.

Všechny potřebné dokumenty pak dostanete obratem na e-mail. Vše si raději vytiskněte, případně uložte do telefonu, a vezměte s sebou na cesty.

Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Cestujete často do jedné oblasti například za prací nebo studii? Sjednejte si jedno pojištění na celý rok. Jde o takzvané pojištění opakovaných pobytů. Pojištěné budete mít všechny cesty dlouhé až 90 dní. Vycestovat tak můžete kdykoli úplně bez starostí.

Srovnání cestovního pojištění

Nejčastěji zvolené destinace dle Čechů

Mezi nejčastěji navštěvované destinace Čechů dle statistik Ministerstva zahraničních věcí ČR a České centrály cestovního ruchu patří: 

ZeměCestovní pojištění
1. ChorvatskoCestovní pojištění do Chorvatska
2. ŘeckoCestovní pojištění do Řecka
3. ItálieCestovní pojištění do Itálie
4. ŠpanělskoCestovní pojištění do Španělska
5. BulharskoCestovní pojištění do Bulharska
6. TureckoCestovní pojištění do Turecka
7. EgyptCestovní pojištění do Egypta
8. ThajskoCestovní pojištění do Thajska
9. TuniskoCestovní pojištění do Tuniska
10. RakouskoCestovní pojištění do Rakouska
11. SlovenskoCestovní pojištění na Slovensko

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.