Cestovní pojištění na lyže

Jedete na hory? Nezapomeňte si sjednat lyžařské cestovní pojištění. Jedině tak si totiž užijete brázdění sjezdovky bez starostí i zbytečných stresů. 

Pokračovat do kalkulačky

Pojištění na lyže do Česka i zahraničí

Vyberte si nejlepší pojištění na hory

Vyberte si nejlepší pojištění na hory

Stačí ve srovnání upravit v zadání, že si přejete pojistit i zimní sporty.

Online sjednání za pár minut

Online sjednání za pár minut

Cestovní pojištění na lyže sjednáte online, během pár minut a z pohodlí vlastního gauče.  

Připojistěte si i rizikové sporty

Připojistěte si i rizikové sporty

Pokud plánujete lyžovat mimo vyznačené stezky, nezapomeňte si připojistit i rizikové sporty.

Co je cestovní pojištění na lyže?

Cestovní pojištění na lyže pokryje náklady na léčbu, pokud třeba nešikovně spadnete na svahu.

Standardní cestovní pojištění sice kryje spoustu různých sportů, zimní sporty je ale často nutné si připojistit. Pojišťovny sporty dělí na několik kategorií – zimní, rizikové. extrémní a nepojistitelné. Než si tedy vyberete, zkontrolujte v detailu produktu, jaké sporty pojišťovna vůbec kryje.

Do zimních sportů obvykle patří běh a lyžování po označených trasách. Mezi extrémní sporty pak často patří skialpinismus, jízda na boulích a freeskiing.

Spočítat cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění na lyže?

I když všichni máme moudrou kartičku (evropský zdravotní průkaz EHIC), kompletní zajištění a ochranu nám v zahraničí poskytne jen správně nastavené komerční cestovní pojištění.  

EHIC totiž zahrnuje pouze ošetření ve státních zdravotnických zařízeních. V těch soukromých vám zdravotní pojišťovna proplatí pouze částky do výše českých cen, a to navíc za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v Česku z klasického zdravotního pojištění hrazena. 

Modrá kartička vám navíc nepokryje zásah horské služby.

S dobrým cestovním pojištěním máte ovšem tyto služby pokryté a nemusíte si s ničím lámat hlavu. 

Co by v cestovním pojištění na lyže nemělo chybět?

V první řadě správně nastavené limity léčebných výloh, tedy maximální částky, které pojišťovna případně vyplatí. 

Limity by měly být dostatečně vysoké, aby pokryly například:  

 • převoz ze zahraničí zpátky do České republiky, 
 • většinu ošetření na soukromých klinikách, 
 • převoz, transport vrtulníkem a zásah horské služby, 
 • asistenční služby, 
 • zákroky, které z českého pojištění nejsou hrazeny. 

Při lyžování nebo snowboardingu je riziko vzniku úrazu poměrně vysoké, není dobré správné nastavení cestovního pojištění podceňovat. 

Spočítat cestovní pojištění

Jak vypadá nejlepší cestovní pojištění na lyže?

Pamatujte na to, že klasické cestovní pojištění na lyže se vztahuje na sportovní aktivity provozované pouze na vyznačených sjezdovkách do nadmořské výšky 3 500 m. n. m.  

Pokud tedy holdujete freeridu nebo dalším specifickým zimním sportovním aktivitám, předem se v pojistných podmínkách podívejte na to, jak k nim daná pojišťovna přistupuje. Některé z nich totiž mohou spadat už do rizikových nebo extrémních sportů, které je třeba zajistit formou připojištění. Ty zvlášť adrenalinové mohou být dokonce nepojistitelné. 

Cestovní pojištění na lyže podle plánovaných aktivit

Každé cestovní pojištění byste měli přizpůsobit tomu, jaké aktivity plánujete provozovat. V případě, že cíleně vyrážíte za sportem, měli byste si nastavit vyšší limity pojistného krytí, a to alespoň na 5 milionů korun na léčebné výlohy. 

A přidat byste určitě měli i užitečná připojištění: 

 • Pojištění odpovědnosti – pro případy, kdy neúmyslně způsobíte škodu na zdraví nebo majetku někomu jinému. U zimní dovolené se může jednat například o situaci, kdy někoho nechtěně srazíte na svahu. Můžete mu způsobit újmu nejen na sportovním vybavení, ale především na zdraví. A pokud by daná osoba měla i trvalé následky, nebo musela nastoupit do pracovní neschopnosti, náklady se mohou klidně vyšplhat až do milionových částek.  
 • Úrazové pojištění na lyže – slouží coby odškodnění v případech, kdy si způsobíte úraz s trvalými následky. 
 • Pojištění storna cesty – doporučuje se zvlášť, pokud se chystáte na zimní dovolenou i s dětmi. Určitě sami znáte případy, kdy vám nečekaná nemoc nebo nachlazení překazila plány a vy jste museli plánovanou dovolenou nebo zájezd zrušit. S tímhle připojištěním alespoň nepřijdete o všechny své finance.  
 • Asistenční služby – k dispozici jsou vám 24/7 a podají pomocnou ruku a radu ve všech chvílích, kdy je budete potřebovat.  
Spočítat cestovní pojištění

Cestovní pojištění na lyže do nejoblíbenější lyžařských destinací

Pojištění na lyže do Rakouska

Rakousko je u Čechů jednoznačně jedním z nejoblíbenějších cílů pro zimní dovolenou. A není divu – najdete tu krásné Alpy, perfektně upravené sjezdovky a v lyžařských střediscích se můžete těšit na prvotřídní služby a servis. Navíc si tady na své přijdou jak rodiny s dětmi nebo začínající lyžaři, tak milovníci adrenalinu a extrémních sportů.  

Setkáte se zde ovšem s velmi vysokými částkami nejen za lékařské ošetření, ale také za zásah horské služby nebo transport helikoptérou, kdy se cena velmi snadno vyšplhá až do statisícových částek.  

Pojištění na lyže do Itálie

I když je cesta z České republiky do Itálie o něco delší, i do této alpské země velmi rádi zavítáme. A jak asi tušíte, ani tady nepatří lékařské ošetření a zdravotní služby k těm nejlevnějším.  

Od roku 2022 v Itálii navíc platí nová a poměrně přísná pravidla, která zakazují konzumaci alkoholu na sjezdovce a naopak nařizují povinné sjednání pojištění odpovědnosti.

Pojištění na lyže v ČR

I když se o nás v Česku modrá kartička postará v oblasti lékařského ošetření, i tak je dobré si předtím, než vyrazíte brázdit české sjezdovky, cestovní pojištění sjednat. Proč? Protože součástí našeho zdravotního pojištění není pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, ani pojištění zavazadel, storna cesty nebo asistenčních služeb. A pro tato rizika je dobré mít zajištění nejen za hranicemi, ale samozřejmě i v tuzemsku.

Podívejte se, kam za sněhem.  

Jak si sjednat cestovní pojištění na lyže?

Cestovní pojištění na lyže si sjednáte snadno, rychle a online z pohodlí domova, a to klidně jen chvíli před odjezdem. Potřebovat budete pouze připojení k internetu a počítač, tablet, nebo chytrý telefon. 

Stačí si otevřít online kalkulačku cestovního pojištění, do které zadáte základní údaje o cestě, pojištěných osobách a přidáte položku „zimní sporty“. Během pár kliknutí myší uvidíte přehledně srovnané nabídky od několik pojišťoven, které si můžete také upravit podle svých potřeb. 

Cestovní pojištění pak sjednáte online a všechny důležité dokumenty včetně smlouvy i asistenčních kartiček vám během chvíle dorazí do vaší e-mailové schránky. Smlouvu ani nemusíte podepisovat a někam posílat, protože v platnost vstupuje uhrazením pojistného. 

spočítat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cestovní pojištění na lyže si sjednáte snadno a rychle přes online kalkulačku. Do ní zadáte základní údaje o cestě a pojištěných osobách. Hned uvidíte přehledně srovnané nabídky pojišťoven, které si můžete také upravit podle svých potřeb. 

Cestovní pojištění pak sjednáte jednoduše online. Všechny důležité dokumenty včetně smlouvy i asistenčních kartiček vám během chvíle dorazí do vaší e-mailové schránky. Smlouva vstupuje v platnost uhrazením pojistného. 

I když v Česku máme hrazenou lékařskou péči z našeho zdravotního pojištění, jsou tu rizika, pro která nás neochrání. Užitečná připojištění v cestovním pojištění ovšem ano. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, storna cesty nebo asistenčních služeb.

Pro přehled nabídek cestovního pojištění na lyže použijte online kalkulačku. Právě v ní najdete produkty hned několika pojišťoven. 

 • Pojištění na lyže do Rakouska – pro lyžování v Rakousku nepodceňujte vyšší nastavení limitů léčebných výloh. Náklady na zdravotní péči se zde opravdu nedrží při zemi. 
 • Pojištění na lyže do Itálie – pro lyžování v Itálií je povinné pojištění odpovědnosti.  

Nemá. Obecně se dá říci, že základní cestovní pojištění se vztahuje na lyžování na sjezdovkách a do 3 500 m. n. m. 

U freeridu, vysokohorského lyžování a dalších specifických zimních sportovní aktivit je třeba se podívat na to, do jaké kategorie u dané pojišťovny spadají. Tyto kategorie jsou rozdělené na sporty rekreační, rizikové, extrémní a nepojistitelné.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.