Cestovní pojištění pro seniory: Za klidnou dovolenou si připlatíte

 

Cestovatelé v důchodovém věku se musí připravit na komplikace. Za pojištění na cesty zaplatí citelně víc než ostatní. Jak ušetřit a vybrat si správné cestovní pojištění pro seniory?

cestovní pojištěníNa cestování není nikdy pozdě.  Ačkoli se v minulosti řada pojišťoven seniorům vyhýbala, dnes je situace jiná. Důchodový věk už není u cestovního pojištění hlavní překážkou. Problém je v ceně. Staří lidé si za pojištění výrazně připlatí. Poplatky jsou oproti základnímu produktu až dvojnásobné.

Pojišťovny dělí zákazníky do kategorií podle stáří. Magickou hranicí je věk 70 let. Starší zákazníci musí počítat s tím, že u většiny společností zaplatí víc než jejich vnuci. Všeobecná zdravotní pojišťovna má ještě speciální kategorii pro seniory nad 80 let.

Proč je cestovní pojištění pro seniory dražší

Pojišťovny argumentují, že starší lidé jsou pro ně rizikoví zákazníci. Dlouhé cestování, změny klimatu nebo stres, to vše zatěžuje organismus a může způsobit nečekaný kolaps. Mezi nejčastější problémy patří infarkt či mozková příhoda. Potíže působí také chronické choroby jako cukrovka nebo vysoký tlak. Proto musí senioři počítat s vyššími výdaji.

Jak si vybrat správné pojištění

Pojištění léčebných výloh je základním kamenem pojištění. Hradí se z něj všechny ošetření, léky, hospitalizace nebo převoz domů. V případě vážných zdravotních komplikací se může ošetření vyšplhat až ke stěží představitelným částkám. Proto je velice důležité nastavit si dostatečně vysoký pojistný limit. U seniorů se doporučuje krytí alespoň 2 miliony korun.

TIP

Kolik stojí ošetření v zahraničí?

V některých zemích, kam Češi rádi jezdí na dovolenou, se platí překvapivě vysoké částky za ošetření lékařem. Podívejte se, kolik stojí úrazy na dovolené.

 

Pozor na výluky

Každý kdo se chystá za hranice republiky, by se měl informovat také o výlukách z pojištění. Ještě více to platí v případě cestovního pojištění pro seniory, které má řadu omezení. Pojišťovny mají na zdravotní stav důchodců vysoké nároky.

Průkaz pojištěnce vás dostatečně neochrání

Přemýšlíte, že ušetříte za pojištění a vyrazíte do zahraničí pouze s průkazem pojištěnce (tzv. evropský průkaz zdravotního pojištění)? Je to zbytečný hazard.  Modrá kartička sice platí po celém území Evropské unie, ale můžete ji použít pouze ve státních nemocnicích. Navíc platíte spoluúčast jako místní.

Nejlevněší cestovní pojištění pro seniory Porovnat ceny

Nezapomínejte na připojištění

Cestovní pojištění pro seniory je vhodné doplnit o doplňkové služby. Přímo se nabízí připojištění chronických onemocnění. To lze sjednat například u AXA pojišťovny. Hodí se také rozšířené asistenční služby v českém jazyce. V případě, že způsobíte nehodu, jistě oceníte pojištění odpovědnosti za škodu. Volitelné pojistné balíčky kryjí ztrátu zavazadel, dokladů. Připojistit se lze také proti zpoždění letu, storno zájezdu, dokonce i únosu letadla.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 11