Cestovní pojištění do Egypta

  • Užijte si dovolenou v Egyptě bez starostí.
  • Pořiďte si cestovní pojištění, ať nemusíte platit ošetření a léky z vlastní kapsy.
  • Buďte připraveni i na covid-19, ztrátu zavazadla nebo zmeškaný let.
Spočítat cestovní pojištění

Užijte si dovolenou v Egyptě v klidu

Egypt nás láká svými krásnými plážemi, sluncem a teplým mořem i mimo sezónu. Stejně tak zájezd s hotelem all inclusive se dá pořídit za velmi příjemnou cenu. Než se ale pustíte do balení, připravte se i na možné nepříjemnosti – například úraz, onemocnění nebo ztrátu zavazadla. Cestovní pojištění vás sice před faraonovou pomstou neochrání, ale pomůže vám zmírnit finanční náklady za ošetření a léky. Ty mohou být v zahraničí totiž mnohem dražší.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat cestovní pojištění do Egypta?

Na turistickou dovolenou do Egypta vám bude stačit standardní cestovní pojištění. To pomůže pokrýt léčebné výlohy – hospitalizaci, ošetření, náklady na léky, nutné převozy i repatriaci zpět do Čech. 

Pojišťovny ovšem nabízí různé balíčky pojištění. Ty se liší v míře pokrytých rizik i ve výši pojistných limitů. Pojistné limity vyjadřují, kolik za vás pojišťovna maximálně zaplatí, pokud onemocníte.

V Egyptě vás v případě zdravotních obtíží spíše než do veřejné nemocnice odvezou do soukromých zdravotních zařízeních. Ty jsou modernější a zaměřují se více na turisty. Náklady na léčbu a léky tak mohou být ale mnohem vyšší než v ČR. Proto doporučujeme vybrat pojištění s vysokými pojistnými limity. 

Kdy se hodí cestovní připojištění?

K cestovnímu pojištění můžete přiobjednat i různá připojištění jako jsou úrazové připojištění, připojištění odpovědnosti či připojištění storna cesty, když byste na dovolenou nemohli odletět. Pokud cestujete s drahým vybavením, vyplatí se objednat připojištění zavazadel.

Nejčastější komplikace, které vás mohou v Egyptě potkat

  • Střevní a žaludeční obtíže,
  • cestovatelský průjem, 
  • alergické reakce,
  • nachlazení,
  • úpal či úžeh.

Neslavně známá je mezi turisty tzv. faraonova pomsta, která se často projevuje zvracením, křečemi a silnými průjmy. Na tyto obtíže se doporučuje pořídit místní léky, dovezené léky z domova zpravidla fungovat nebudou.

Egypt a covid‑19

Situace kolem pandemie covid-19 se často mění. Vždy proto před odjezdem do cizí země zkontrolujte webové stránky Ministerstva zahraničních věcí. 

Egyptská vláda zrušila v roce 2022 všechna omezující a ochranná opatření související s epidemií covid‑19. To znamená, že nemáte povinnost předkládat certifikát o očkování nebo absolvování testu. Ubytovací, stravovací či dopravní služby jsou standardně v provozu a nejsou nijak omezeny.

Koronavirus ale zcela nevymizel a tak je dobré dodržovat základní hygienická pravidla a ideálně si sjednat cestovní pojištění, které se vztahuje i na onemocnění covidem‑19.

Cestovní pojištění do Egypta a covid‑19

Pokud byste koronavirem onemocněli, budete podle vážnosti umístěni buď do karanténního hotelového pokoje, nebo do nemocnice. Bez cestovního pojištění byste si všechny náklady s tím spojené hradili sami. Proto je dobré si ověřit, zda vámi vybrané pojištění kryje i tato rizika.

Sledujte, zda se v době vašeho odjezdu neocitl Egypt na seznamu míst s vysokým rizikem nákazy MZV. Pokud ne, pojišťovny budou Egypt pravděpodobně považovat za bezpečný. Situace se ale může měnit a tak si vždy ověřte, zda se vámi vybrané cestovní pojištění vztahuje i na léčebné výlohy související s covidem‑19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Počasí v Egyptě je díky subtropickému podnebí neustále slunečné. U turistů je Egypt tak oblíbený, protože do něj mohou zavítat i mimo letní sezónu na jaře či na podzim. V období od května do listopadu je moře stále příjemně teplé. 

Pokud špatně zvládáte velká horka, doporučujeme se Egyptu vyvarovat v červnu, červenci a srpnu, kdy teploty dosahují i 41°C.

Ano, pro vstup do země budete potřebovat platný pas s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum.

Vízum musí mít všichni cestovatelé, včetně malých dětí. Můžete si je snadno zařídit po příletu na letišti. Víza se hradí v hotovosti a stojí 25 USD. Platit můžete v dolarech nebo eurech. Vízum si také můžete zařídit online alespoň 7 dní před odjezdem. Pokud cestujete s cestovkou, můžete požádat o pomoc delegáta. 

Při cestě do zahraničí doporučujeme mít klasické očkování pro cestovatele na žloutenku typu A i B a břišní tyfus. Speciálně do Egypta nejsou žádná očkování povinná.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.