Tarify pro seniory

Pátráte po výhodných mobilních tarifech pro sebe, své rodiče nebo prarodiče? S námi se v nabídce zorientujete během chvilky.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Který tarif vám padne jako ulitý?

Rychlé srovnání mobilních tarifů pro důchodce

Zabere vám to jen 2 minuty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí gauče si porovnáte různé produkty a najdete ten nejvýhodnější.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Rádi vám pomohou s čímkoliv od výběru tarifu až po sjednání.

Změnu tarifu vyřešíme za vás

Změnu tarifu vyřešíme za vás

Nový tarif si můžete užívat už za 5 dní. Vše půjde rychleji od ruky, když si k porovnání připravíte heslo do klientské zóny vašeho operátora.

Co je mobilní tarif pro seniory?

Mobilní tarif pro seniory je zvýhodněná verze klasického tarifu, který je upraven na míru lidem starším 60 let. Zpravidla se jedná o tarif zaměřený na volání a SMS, volná mobilní data chybí nebo jich je pomálu. Tomu však odpovídá i cena – tyto tarify patří mezi levnější.

Jak vybrat mobilní tarif pro seniory?

Vždy záleží na konkrétních potřebách každého člověka. Jestli vám jde o levné volání a SMS, určitě zapátrejte právě v nabídkách určených seniorům. Pokud sháníte vhodný tarif pro svou moderní babičku, která je na internetu jako doma, hledejte spíše mezi klasickými tarify. Ne všechny vhodné tarify jsou totiž oficiálně určené jen pro seniory. S porovnáním nabídek (s nálepkou „pro seniory“ i bez ní) vám pomůže naše kalkulačka

Jak si ve srovnání tarifů vybrat ten nejvýhodnější?

Do kalkulačky zadejte své požadavky a také kontakt, kde vás můžeme zastihnout. Kalkulačka pro vás porovná aktuální nabídky mobilních operátorů, které splňují vaše podmínky, a vy si pak jednoduše vyberete tu nejvýhodnější. Pokud si nejste jisti, kterou variantu zvolit, rádi vám pomůžeme. 

Kalkulačka tarifů

Je lepší paušál, nebo předplacená karta?

Pokud za telefon utratíte více než 300 Kč za měsíc, paušální tarif pro vás bude pravděpodobně výhodnější. Mnoho seniorů však této částky nedosahuje, a tak se jim předplacená karta vyplatí víc. 

Výhody a nevýhody paušálních mobilních tarifů

  • Volání, SMS i data (internet) jsou levnější než u předplacených karet. 
  • V nabídce jsou tarify s neomezeným voláním a SMS do všech sítí. 
  • Paušál často nelze upravit na míru. 
  • Platíte každý měsíc stejnou základní částku, bez ohledu na to, kolik služeb jste vyčerpali. 

Výhody a nevýhody předplacených karet

  • Platíte pouze to, co skutečně využijete na volání, SMS či prohlížení internetu. 
  • Není potřeba podepisovat smlouvu.
  • Když vyčerpáte kredit, musíte ho dobít, jinak si nezavoláte. 
  • Volání, SMS a data jsou dražší než u paušálu. 

Virtuální operátoři a klasičtí operátoři

V České republice máme tři hlavní telefonní operátory, kteří vlastní komunikační sítě. 

  • Vodafone – tarif pro seniory nabízí za výhodnější ceny než klasické tarify, a dokonce v několika variantách. 
  • O2 – tarify pro seniory tu nejsou specificky pojmenované, v nabídce však nechybí levnější tarify zaměřené na volání a SMS. 
  • T-Mobile – tarif pro seniory se sice také jmenuje jinak, ale najdeme tu levný paušál zaměřený na volání i další varianty. 

Kromě těchto klasických operátorů existují ještě tzv. virtuální operátoři. To jsou společnosti, které nemají vlastní infrastrukturu pro provoz sítě, a proto musí spolupracovat s minimálně jedním hlavním operátorem. Virtuální operátoři nenabízejí tak široký sortiment služeb, zpravidla se zaměřují pouze na určitou skupinu zákazníků a díky tomu dokážou konkrétní službu nabídnout levněji. Nevýhodou virtuálních operátorů je jejich nestabilita a závislost na jiné společnosti.

Nejlevnější tarif pro seniory

Důkladné srovnání všech aktuálně nabízených tarifů pro seniory bez využití srovnávače pro vás může znamenat hodiny práce s nejistým výsledkem. Nikdy totiž nebudete vědět, jestli jste přece jenom něco nepřehlédli. S automatickým srovnávačem je to výrazně snazší, naše kalkulačka vám poskytne spolehlivé a rychlé srovnání tarifů mobilních operátorů a vy tak můžete snadno zvolit ten opravdu nejvýhodnější tarif pro seniory.

Máme pro vás taky informace o cestovním pojištění pro seniory

Kalkulačka tarifů

Změna operátora nebo tarifu

Díky novele zákona z roku 2020 je změna operátora výrazně jednodušší. Stačí si vybrat tarif a novému operátorovi sdělit své telefonní číslo a ověřovací kód účastníka (OKU), který najdete ve své internetové samoobsluze. Nový operátor vám pak pošle SIM kartu a smlouvu k podpisu. Standardně vás nečekají žádné sankce ani poplatky, až na tři výjimky: 

  1. Kdyby ještě neuplynuly 3 měsíce od podpisu původní smlouvy, může po vás stávající operátor vyžadovat pokutu ve výši 5 % částky, kterou byste zaplatili za měsíční platby až do konce trvání smlouvy. Někdy je lepší chvilku počkat.  
  2. Jestliže máte od starého operátora nějaké zařízení (např. telefon) se slevou nebo s dotací, při předčasném ukončení smlouvy budete muset plnou výši slevy či dotace vrátit. 
  3. Pokud jste si koupili od stávajícího operátora cokoliv na splátky, budete to muset splatit, ještě než odejdete. 

Změna tarifu na jiný od stejného operátora bývá zpravidla jednoduchá. Tarif si můžete měnit jednou za zúčtovací období (většinou to bývá měsíc), a to bez dalších poplatků. 

Porovnat tarify

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nový mobilní tarif si vyberete ve srovnání za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů (záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem). 

Nemusíte vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód) a telefonní číslo, které chcete přenést. Dostanete ho písemně SMS, e-mailem nebo při uzavření či aktivaci smlouvy. Pokud byste ho přeci jen ztratili, obraťte se na svého operátora, nebo ho zkuste dohledat v internetové samoobsluze či smlouvě.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

S předplacenou kartou máte volnost. Nemusíte podepisovat smlouvu a neplatíte žádný stálý měsíční poplatek. Problém je, že i za nejlevnější předplacenku si většinou, oproti klasickému paušálu, připlatíte.

Čím víc voláte, píšete SMS a používáte data, tím víc se vyplatí pořídit si paušál. Kromě lepší ceny můžete u operátora získat i slevy na mobilní telefony nebo tablety.

Protože jsou si mobilní tarify virtuálních operátorů často velmi podobné nebo jsou extrémně nevýhodné, zařadili jsme do srovnávání pouze ty, které by vás mohly zajímat. Všechny produkty hlídáme a pravidelně aktualizujeme. Nechybí tak speciální nabídky – tarify pro seniory nebo studenty.

Pokud nové číslo nechcete, můžete si nechat to staré. K přenosu čísla slouží ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný kód). OKU dostanete hned při uzavření smlouvy nebo aktivaci tarifu. Stávající zákazníci ho obvykle najdou v internetové samoobsluze svého operátora. Přenos čísla trvá jen od 5 do 8 dnů. 

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.