Pojištění nemovitosti

Pojistěte výhodně svůj dům – od podlahy až po střechu. Rychle, snadno a se slevou až 50 %.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnání pojištění nemovitosti online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Vyplníte jen něco málo o vaší nemovitosti – kde se nachází, jakou má rozlohu a jak ji chcete pojistit.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Propočítají vám ceny pojištění nemovitosti. Vy si nabídky v klidu porovnáte a vyberete tu nejvýhodnější.

Ušetřete až 50 %

Ušetřete až 50 %

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte pojištění nemovitosti, ušetříte až polovinu z plné ceny.

Co je pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti kryje poškození na budově – na zdech, střeše, podlahách nebo třeba rozvodech. Nejčastěji vám pak pomůže, když škody způsobí:

  • přírodní živly – požár, vichřice, zemětřesení, úder blesku a další katastrofy,
  • prasklé vodovodní potrubí,
  • zloději, lupiči nebo vandalové,
  • zkrat, přepětí nebo podpětí v elektrické síti.

Kromě domova si můžete pojistit také plot, samostatně stojící garáž nebo třeba kůlnu. Rádi vám vypočítáme ceny pojištění u různých pojišťoven. Stačí vyplnit pár údajů o stavbě do kalkulačky pojištění nemovitosti.

Srovnat pojištění

Jak vybrat to nejlepší pojištění nemovitosti?

Ve srovnání pojištění nemovitosti najdete hned několik různých nabídek. Vybrat si tu správnou tak může být pěkný oříšek. Než tedy do něčeho skočíte po hlavě, zkuste si odpovědět na následující otázky.

Kdybyste měli dům postavit znovu, kolik by to stálo?

V případě pojištění nemovitosti je zcela zásadní určit správnou pojistnou částku. Ta představuje hodnotu pojištěné budovy. Pokud cenu stavby nadhodnotíte nebo podhodnotíte, pojišťovna vám v případě škody vyplatí jen část pojistky.

Nezapomínejte, že hodnota nemovitostí v posledních letech pořád roste. Hodí se tak jednou za 2 roky pojištění aktualizovat s odpovídající pojistnou částkou.

Jaká rizika chcete mít pojištěná?

Střechu odnese vichřice, do domu udeří blesk – základní ochranu pro případ, že váš domov poškodí přírodní živel, mají všechny pojišťovny. Pozor si ale dávejte na povodeň nebo záplavu. Škody způsobené vodou je obvykle potřeba si připojistit.

Jak vysokou chcete platit spoluúčast?

Spoluúčast je částka, kterou se budete podílet na proplacení škody. Například při pojistce 30 000 Kč a spoluúčasti 3 000 Kč, pojišťovna vyplatí jen 27 000 Kč. Zbylé 3 000 Kč musíte zaplatit z vlastní kapsy. Čím vyšší spoluúčast, tím levnější pojištění.

Máte odpovědi na všechny 3 otázky? Pak si můžete v klidu porovnat pojištění nemovitosti

Kalkulačka pojištění nemovitosti

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Přesnou cenu pojištění nemovitosti určuje výše pojistné částky, výběr pojistných rizik, plošná výměra nemovitosti i lokalita, ve které se nachází. Sumu přímo vám na míru vám zašleme do e-mailové schránky na základě údajů, které vyplníte v online kalkulačce.

Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení. 

Pojištění nemovitosti se vždy sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.