Pojištění auta a vozidel

Jezděte bez starostí díky spolehlivému autopojištění. Ze zákona musíte mít jen povinné ručení, často se ale vyplatí sjednat si i havarijní pojištění v rámci výhodného balíčku. To navíc dnes zvládnete za pár minut online.

SJEDNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Co je pojištění auta?

Své vozidlo můžete pojistit dvěma způsoby. Prvním je povinné ručení, které musíte mít ze zákona. Ochrání vás v případě, že způsobíte svým vozidlem škody jiným. Druhé, dobrovolné, je havarijní pojištění. To vám pokryje škody na vašem vozidle. Ať už si hodláte sjednat jakékoli pojištění, buďte obezřetní. Ne vždy se vyplatí koukat po tom nejlevnějším.

SJEDNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Jak vybrat to nejlepší pojištění auta online?

Nejlevnější nemusí znamenat nutně to nejlepší. Ale jak si porovnat všechny parametry a zbytečně nepřeplácet? Využijte online srovnání pojištění auta.

Myslete i na to, že každý rok se ceny pojištění mění. Proto je dobré si jednou za čas udělat přehled o nabídkách různých pojišťoven – ideálně pokud se blíží čas výročí vaší smlouvy. Tu můžete vypovědět nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období.

Cenu pojištění ovlivňuje několik faktorů. Mezi ně patří například druh a užívání vozu, objem a výkon motoru, rok výroby, ale také informace o majiteli vozidla, pojistníkovi anebo počtu měsíců bez nehod. Ve výsledku to znamená, že dva různí řidiči stejného vozu mohou platit rozdílnou výši pojistného.

Kromě ceny se zaměřte i na pojistné limity. Minimální částka stanovená zákonem je 35 milionů škody na majetku a 35 milionů škody na zdraví – ne vždy je ale schopná pokrýt všechny škody. Proto si můžete navolit i mnohonásobně vyšší limity.

Pojištění auta byste ale vždy měli přizpůsobit především svým potřebám. Pokud s autem jezdíte na dlouhé cesty do zahraničí, uvítáte jiné služby než při dojíždění do práce.

Porovnání pojištění auta během pár minut

Srovnejte si přehledně všechny nabídky velkých pojišťoven na jednom místě. Pokud si při výběru nebudete vědět rady, vždy se můžete obrátit na naše specialisty, kteří vám rádi pomohou.

SROVNAT NABÍDKY POJIŠTĚNÍ

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel vozidla, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz a vůz je používán na veřejných komunikacích.

V opačném případě vám hrozí pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. Ideální je tedy ihned potom, co vám pojištění vyprší, sjednat pojištění nové, nebo odevzdat značky od vozidla do depozitu.

Asistenční služba je výpomoc při nehodě nebo poruše vozidla. Mezi základní nabízené služby, které by se měly vztahovat ke každé pojistce povinného ručení, patří příjezd asistenčního vozidla k porouchanému vozidlu a jeho odtažení. U komplexnějších pojistek vám pojišťovna poskytne náhradní vozidlo.

Pokud by se vám asistenční služby, které jsou součástí vašeho povinného ručení, zdály nedostatečné, můžete si u většiny pojišťoven sjednat asistenční služby navíc.

Ano, ale abyste mohli uzavřít nové povinné ručení, musíte mít nejdříve ukončené pojištění u současné pojišťovny. Novou pojišťovnu si snadno vyhledáte pomocí online kalkulačky, která vám porovná téměř všechny produkty na trhu a přehledně je seřadí podle výhodnosti a vašich požadavků.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si mezi sebou porovnáte pomocí online kalkulačky. Tak zjistíte, jak se pohybují ceny povinného ručení, a snadno najdete to nejlevnější.

Ano. K tomu slouží kalkulačka havarijního pojištění. V ní vyplníte pár údajů o vás a vašem vozidle – tovární značku, model a aktuální tržní hodnotu vozu. Ihned se vám zobrazí přehledné srovnání nabídek havarijního pojištění.

Pro objednání stačí kliknout na tlačítko „Koupit“ a vyplnit krátký formulář. Obratem vám přijdou všechny potřebné dokumenty na e-mail.

Ano, vozidlo si můžete pojistit už ode dneška. Stačí si srovnat povinné ručení. Obratem vám zavolá specialista na autopojištění a vše s vámi probere.

Ano. Firemní auto si můžete jednoduše a rychle pojistit online.

Klidně si můžete pojistit i firemní flotilu. Jde ale o trochu složitější proces. V případě firemní flotily je totiž nutné každou pojišťovnu požádat o individuální nabídku. To může chvilku trvat. Budete mít ale jasno, kde vám všechna auta pojistí skutečně nejvýhodněji.

Zaplatit povinné ručení můžete hned několika způsoby:

  • kartou online prostřednictvím platební brány GoPay,
  • bankovním převodem na účet Top-Pojištění.cz,
  • vkladem hotovosti na přepážce Fio banky,
  • složenkou na České poště.

Veškeré podrobnosti k platbě najdete přehledně v průvodním e-mailu.

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Většinou se ale vyplatí zaplatit najednou pojistné na celý rok. Některé pojišťovny totiž nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v porovnání.

Na výši vašeho bonusu má vliv hned několik faktorů. Největší roli ale hraje délka předchozího pojištění a počet vámi zaviněných nehod. Čím déle jste tedy pojištění a řídíte bez nehod, tím vyšší máte bonus. 

Každá pojišťovna má vlastní tabulky a pravidla pro udělení bonusu. Zpravidla ale za každých 12 měsíců bez nehody dostanete přibližně 5% bonus, tedy 5% slevu na pojistném. Maximálně pak můžete získat bonus až 60 %.    

Rádi vám pomůžeme zjistit, jak vysoký je váš bonus. V kalkulačce povinného ručení stačí vyplnit rodné číslo, nebo nám na sebe zanechat kontakt a vše potom probereme po telefonu.  

Až se na to přijde, bude mu vyměřena pokuta, a to i v řádech desetitisíců korun. To není vše. Navíc bude muset uhradit finanční příspěvek České kanceláři pojistitelů (ČKP) za celé období, kdy vozidlo využíval nepojištěné.  

Vybrali jste si ve srovnání povinné ručení a všechny důležité dokumenty už vám přišly na e-mail? Skvělé, teď už stačí jen zaplatit pojistné. Pojištění totiž začne platit až v den, kdy bude připsána platba na bankovní účet.  

Pojišťovny obvykle umožňují platit povinné ručení jednou, dvakrát nebo čtyřikrát ročně. Některé pojišťovny nabízí slevy za roční platbu pojištění. Které pojišťovny slevy nabízí, zjistíte v našem porovnání. 

Stačí občanský průkaz a velký technický průkaz vozidla.  

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.