Povinné ručení a havarijní pojištění

Kvalitní povinné ručení a havarijní pojištění vás ochrání v případě nejrůznějších nehod a katastrof. Tyto 2 pojistky by měly být pro každého opatrného řidiče stejnou samozřejmostí, jakou je povinná výbava.

POROVNAT POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení a havarijní pojištění si sjednáte výhodně a online

Srovnání i sjednání online za pár minut

Srovnání i sjednání online za pár minut

Povinné ručení i havarijní pojištění sjednáte online za pár minut a z pohodlí vlastního gauče.

Komplexní ochrana

Komplexní ochrana

Sjednáním povinného ručení a havarijního pojištění si zajistíte svou komplexní ochranu na silnicích pro všechny případy.

Sleva za propojištěnost

Sleva za propojištěnost

Při sjednání obou pojistek v rámci jedné smlouvy můžete získat hezkou slevu za propojištěnost.

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním

Povinné ručení je dle zákona povinné a vztahuje se na škody, které způsobíte provozem svého vozidla třetím osobám (na zdraví i majetku). K povinnému ručení si můžete sjednat i různá připojištění, jako:

 • pojištění čelního skla,
 • úrazové připojištění pro řidiče i spolucestující,
 • pojištění zavazadel.

Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vašem vlastním vozidle – nehodou, živly, vandalismem nebo krádeží.

Sjednáním těchto dvou pojistek si tedy zajistíte komplexní ochranu pro všechny případy. 

Kalkulačka povinného ručení

Proč se vyplatí mít povinné ručení a havarijní pojištění v jednom?

I když se u povinného ručení a havarijního pojištění jedná o dva rozdílné produkty, pojišťovny umožňují jejich sjednání v rámci jedné pojistné smlouvy. To má hned několik výhod: 

 • úspora na pojistném za propojištěnost,
 • využití bonusů v rámci obou pojištění,
 • snazší řešení pojistných událostí,
 • lepší ohlídání pravidelnosti plateb.

U obou pojistek je pak důležité brát ohled na jejich správné nastavení. V případě povinného ručení jsou nejdůležitějším parametrem limity krytí. Limity vyjadřují, kolik pojišťovna maximálně proplatí poškozené straně, pokud při provozu vozidla někomu škodu způsobíte. U havarijního pojištění jsou důležité limity krytí i vhodně zvolená rizika.

Jak si správně vybrat povinné ručení a havarijní pojištění?

Pro výběr, nastavení a sjednání povinného ručení a havarijního pojištění nemusíte složitě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Stačit vám bude pouze připojení k internetu a chytrý telefon nebo počítač. Do 2 minut uvidíte přehledné srovnání povinného ručení a havarijního pojištění, ze kterého si jednoduše vyberete ten nejlepší produkt přímo pro vás.

Kalkulačka povinného ručení a havarijního pojištění

V online kalkulačce povinného ručení a havarijního pojištění si pojistky můžete namodelovat jak zvlášť, tak dohromady. Do kalkulačky zadáte základní technické údaje o vašem vozidle, které najdete ve velkém technickém průkazu, a dále údaje o pojistníkovi.

Poté uvidíte přehledné srovnání povinného ručení a havarijního pojištění. Nabídku, která se vám bude nejvíce líbit, můžete rovnou sjednat. Všechny potřebné dokumenty obratem obdržíte na vaši e-mailovou adresu, a to včetně zelené karty, platebních údajů i smlouvy. 

Nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění

I když jsou úspory důležité, nesahejte při výběru povinného ručení a havarijního pojištění automaticky po nejlevnější nabídce, ale po té, které vás skutečně ochrání. Nejlevnější havarijní pojištění a povinné ručení se Vám tak může paradoxně prodražit.

Samotnou cenu těchto dvou pojistek pak ovlivňuje několik faktorů: 

 • Údaje o vozidle (model, typ, značka, objem motoru, staří).
 • Údaje o pojistníkovi (věk, bydliště, bonusy a malusy).
 • Limity krytí (u povinného ručení je zákonem stanovená hranice na 35 mil. Kč, doporučuje se ovšem i vyšší).
 • Pojištěná rizika či připojištění (připojištění skel, úrazu, zavazadel, rozšířené asistenční služby, živelní připojištění či pojištění střetu se zvěří.) Případně balíček všech připojištění ve variantě allrisk.

Výše spoluúčasti – kolik při škodě zaplatíte z vlastní kapsy – se pohybuje od 0 až po 20 %. Platí zde přímá úměra – čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné.

KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ

Potřebujete poradit? Jsme tu pro vás

Nechejte nám na sebe kontakt — my se vám co nevidět ozveme a pomůžeme s výběrem.

+420

Pokračováním na nabídku pojištění potvrzuji, že jsem seznámen s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Kalkulačka povinného ručení a havarijního pojištění vám přehledně porovná nabídky jednotlivých pojišťoven na trhu. Stačí do ní zadat technické údaje o vozidle, údaje o pojistníkovi a do 2 minut máte hotovo. Stejně snadno si ve srovnání můžete povinné ručení a havarijní pojištění také sjednat.

Povinné ručení je dané zákonem a vztahuje se na škody, které způsobíte provozem svého vozidla někomu jinému, a to na zdraví i majetku. 

Havarijní pojištění se zase postará o škody způsobené na vašem vozidle – v důsledku nehody, živlů, vandalismu nebo v případě jeho odcizení. Komplexní ochranu tedy získáte sjednáním obou těchto pojistek.

Pro srovnání povinného ručení a havarijního pojištění stačí využít online kalkulačku. Zadáte do ní základní technické údaje o vozidle, pojistníkovi a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven na českém trhu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.