Pojištění domácnosti

Chraňte svůj domov. Srovnejte si nabídky pojištění domácnosti na jednom místě, do 2 minut najdete tu nejvýhodnější.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnání nabídek pojištění domácnosti na jednom místě

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete jednoduše přes internet a zaplatíte online nebo převodem. Pojištění platí ihned.

Sleva až 50 % při sjednání přes náš web

Sleva až 50 % při sjednání přes náš web

Pokud si pojištění domácnosti sjednáte přes náš web, zaplatíte až o 50 % méně.

Aktualita: Jak zabezpečit dům či byt před odjezdem na dovolenou?

Se sezónou dovolených také obvykle stoupá počet krádeží. Proto byste zabezpečení svého domu nebo bytu rozhodně neměli podcenit.V souvislosti se zabezpečením domu se přitom nemusíte hned obávat tisíců investovaných do kamerového systému a alarmů. Můžete totiž začít s jednoduššími a finančně dostupnými kroky, které ale mohou pomoci.

Základem jsou kvalitní vchodové dveře včetně bezpečnostního zámku. Okna můžete vybavit bezpečnostními fóliemi, které značně ztíží jejich rozbití, a tím i proniknutí zlodějů dovnitř. Nad vchodové dveře a další viditelná místa můžete umístit atrapy bezpečnostních kamer, které ale věrně imitují kamery skutečné a zloděje mohou odradit, stejně jako například světla na automatický spínač reagující na pohyb. 

Pokud vám nevadí vyšší investice, můžete sáhnout i pro profesionálních a sofistikovaných zabezpečovacích systémech (kamery, alarmy), jež obvykle spravuje bezpečnostní agentura, která v případě vniknutí cizí osoby na pozemek bude situaci okamžitě řešit, ať už jste kdekoliv. 

V neposlední řadě nezapomínejte také na drobnosti, na které se ale právě lupiči zaměřují a můžou pro ně být návodné. Nezveřejňujte na sociálních sítích, kdy a na jak dlouho na dovolenou odjíždíte. Nenechávejte na místech, na které zle vidět například oknem, ležet cennosti a drahé vybavení, jako je například notebook. Nezatahujte rolety. A v ideálním případě také poproste někoho, aby k vám alespoň 1× zašel a vybral poštovní schránku, trochu jinak naaranžoval závěsy či záclony apod.  

Ani důsledná prevence nemusí však zabránit tomu, aby si váš dům či byt zloději nevybrali za svůj cíl. Proto nezapomínejte také na kvalitní pojištění domácnosti, ve kterém se zaměřte především na dobře stanovené limity pojistného krytí

SPOČÍTAT CENU POJIŠTĚNÍ

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti pokryje náhradu vašeho majetku v případě odcizení, vandalismu a poškození živly (požár, vodovodní škody, výbuch atd.). Týká se zejména vybavení – nábytku, oblečení, dekorací, elektroniky atd. 

 

SPOČÍTAT CENU POJIŠTĚNÍ

Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti zpravidla zahrnuje vše, co můžete z domova odnést pryč – nábytek, elektroniku, oblečení a věci osobní potřeby, cennosti atd. Přesný rozsah pojištění domácnosti je určený pojistnou smlouvou a pojistnými podmínkami, které se u každé pojišťovny liší – nezapomeňte si proto důkladně pročíst, co všechno konkrétní pojištění domácnosti obsahuje. 

U pojistky na domácnost musíte vždy počítat s tzv. spoluúčastí – tedy částkou, kterou v případě pojistné události zaplatíte z vlastní kapsy. 

Spoluúčast bývá stanovena procentuálně s určitou minimální hodnotou. Pokud je škoda menší než hranice spoluúčasti, pojišťovna nevyplatí nic. Obecně platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím je pojistka levnější. 

Co bývá předmětem pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti obvykle zahrnuje:

 • vybavení domu či bytu, 
 • peníze,  
 • cennosti, 
 • starožitnosti, 
 • věci uložené v garáži, na zahradě nebo ve sklepě, 
 • škody způsobené domácími mazlíčky, 
 • škody způsobené lupiči, vandaly a podobně.
Srovnat pojištění domácnosti

Proč si pojistit domácnost?

Pojištění domácnosti vám zajistí klidné spaní. Nebude vám totiž hrozit, že nešťastnou náhodou nebo cizím zaviněním přijdete o věci, na které jste si už jednou vydělali. Pojistit si můžete v domácnosti v podstatě cokoli (kromě členů a mazlíčků) a proti čemukoli – od zabouchnutých klíčů až po sršní hnízdo na balkoně.

Na co si dát pozor při pojištění domácnosti?

Nejdůležitější je znát přesný rozsah pojištění domácnosti, který najdete vždy v pojistných podmínkách. Když si včas zjistíte, co pojistka pokryje a co ne, vyhnete se možnému nepříjemnému překvapení. Všimněte si také, jakým způsobem pojišťovna vypočítává výši pojistného plnění (tedy částky, kterou vám v případě škodní události vyplatí). Může využívat tyto cenové modely

 • Nová cena – částka, za kterou byste dnes mohli danou věc koupit novou. 
 • Časová cena – hodnota věci těsně před pojistnou událostí mínus opotřebení. 
 • Obvyklá cena – částka, za kterou byste mohli věc těsně před pojistnou událostí prodat. 

Zvláštní pozornost určitě věnujte taky výlukám – tedy podmínkám, za kterých pojištění neplatí. Většinou jde o hodně specifické situace, jako je záměrné poškození majetku členem domácnosti nebo škoda vzniklá pod vlivem alkoholu. 

Pozor si musíte dát také na pojištění domácnosti v podnájmu. Některé pojišťovny totiž mají ve výlukách i zapůjčený majetek. Pojištění proto vybírejte s rozvahou. 

Porovnat pojištění domácnosti

Kolik stojí pojištění domácnosti?

Bydlet bezpečně nestojí zas tak moc, u běžného bytu vám postačí pár stovek ročně. Cena pojištění domácnosti je určena: 

 • velikostí domácnosti, 
 • pojistným limitem, 
 • lokalitou, 
 • vybavením, 
 • výší spoluúčasti. 

Záleží také na tom, jestli (a případně kolik a jaká) si vyberete připojištění. Každé další cenu o něco zvýší. Abyste neplatili zbytečně moc, pečlivě si promyslete, která rizika vám opravdu hrozí, a podle toho připojištění volte. 

Získat můžete i pojištění domácnosti se slevou až 50 %. Sleva je ve srovnání uplatněna z ceníkových cen příslušné pojišťovny.

Srovnání pojištění domácnosti

Potřebujete vybrat to nejlepší pojištění domácnosti a nemáte čas procházet nabídky pojišťoven ručně? Přesně pro vás je tu náš srovnávač pojištění. Stačí pár kliků a hned zjistíte, která nabídka pojištění domácnosti je pro vás nejvhodnější. 

Srovnávač pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění domu a domácnosti (případně pojištění bytu a domácnosti) jsou sice dvě rozdílné věci, ale nejlépe fungují společně. Pojištění nemovitosti chrání samotnou stavbu a všechny její pevné součásti, ke kterým patří například i toaleta nebo vana. Pojištění domácnosti naopak chrání to, co si do domu nastěhujete. Výjimkou může být kuchyňská linka s vestavnými spotřebiči, která někdy patří do pojištění domácnosti, přestože je napevno spojená se zdí. 

Pojištění domácnosti – kalkulačka 

Výběr toho nejlepšího pojištění domácnosti vám usnadní online kalkulačka. Stačí vyplnit základní údaje o svém domově a hned uvidíte všechny vhodné nabídky pojišťoven. Snadno tak zjistíte, která nabídka pojištění domácnosti je pro vás nejvýhodnější. 

Kalkulačka pojištění domácnosti

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení. 

Pojištění domácnosti se většinou uzavírá na 1 rok s automatickým prodlužováním (prolongací). To znamená, že pokud smlouvu nevypovíte, vždy se vám o další rok prodlouží. Některé pojišťovny vám také za každý rok připočítají bonus za bezeškodný průběh. 

Nezapomeňte ale, že smlouvu je v průběhu trvání pojištění potřeba aktualizovat. Hlavně v případě, kdy si pořídíte nějakou novou věc do domácnosti. 

To záleží na pojišťovně. Lepší je ale mít pojištění domácnosti vlastní a ideálně v kombinaci s pojištěním odpovědnosti občana. Díky tomu budete mít jistotu, že vám pojišťovna proplatí poškození či zničení vašich věcí v domácnosti (celé vaší rodiny), vybavení a součásti bytu patřící majiteli bytu (pronajímateli) i škody, které způsobíte dalším lidem (sousedům).

Pojištění domácnosti se vždy sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.