Srovnejte si nabídky pojištění domácnosti

Zjistěte, kdo vám nabídne nejvyšší pojistné 

plnění a rozsah pojištění za tu nejmenší cenu.

Ušetříte čas

Během 2 minut si porovnáte nabídky všech pojišťoven.

Ihned zařídíte

Vybrané pojištění si rovnou sjednáte z pohodlí domova.

Získáte slevu

Při uzavření pojištění online získáte slevu až 45 % z ceny.

4 věci, na které si dát při výběru pojištění domácnosti pozor

  • Správný odhad majetku – až 20 % pojistných událostí spadá do podpojištěných smluv.

  • Spoluúčast – za vyšší můžete získat lákavou slevu, ale u drobných škod se nemusí vyplatit.

  • Pojistné plnění – pojišťovny často rozlišují cenu majetku na novou, časovou a obvyklou.

  • Připojištění a asistenční služby – základní varianta pojištění kryje pouze minimum škod.

Odpověděli jsme na vaše nejčastější otázky

Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení. 

Smlouvy se většinou uzavírají na 1 rok s automatickým prodlužováním (prolongací). To znamená, že pokud smlouvu nevypovíte, vždy se vám o další rok prodlouží. Některé pojišťovny vám také za každý rok připočítají bonus za bezeškodný průběh. 

Nezapomeňte ale, že smlouvu je v průběhu trvání pojištění potřeba aktualizovat. Hlavně v případě, kdy si pořídíte nějakou novou věc do domácnosti. 

To záleží na pojišťovně. Lepší je ale mít pojištění domácnosti vlastní a ideálně v kombinaci s pojištěním odpovědnosti občana. Díky tomu budete mít jistotu, že vám pojišťovna proplatí poškození či zničení vašich věcí v domácnosti (celé vaší rodiny), vybavení a součásti bytu patřící majiteli bytu (pronajímateli) i škody, které způsobíte dalším lidem (sousedům).

Pojištění domácnosti se vždy sjednává se spoluúčastí, to znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.

Najděte si nejvýhodnější pojištění domácnosti

Pokračovat do kalkulačky