Pojištění rizikových sportů

Pokud na cestách rádi holdujete sportu, nezapomeňte se dobře pojistit. Standardní cestovní pojištění totiž kryje jen některé sporty. Ty rizikovější si musíte často připojistit. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč si připojistit rizikové sporty?

Pojišťovny sporty rozdělují na rekreační, rizikové, extrémní a nepojistitelné. Podle toho, jak vysoké riziko se s nimi pojí. 

Každá pojišťovna sporty ale rozděluje do těchto kategorií na základě vlastního uvážení. Vždy si proto ve srovnání v detailu pojištění zkontrolujte, jaké sporty si lze připojistit. Ať vás pak nic nezaskočí.

Co jsou rizikové sporty?

Rizikové sporty jsou většinou ty sportovní aktivity, které nepatří mezi běžné rekreační činnosti. Ať už plánujete jakýkoliv sport na dovolené, doporučujeme si zkontrolovat, jestli náhodou už nepatří podle pojišťovny mezi ty rizikové.

Aktuálně neexistuje žádný obecně platný seznam rekreačních, rizikových, extrémních a nepojistitelných sportů – vždy záleží na jejich posouzení a přístupu jednotlivých pojišťoven.

Vybrat pojištění

Sjednání cestovního pojištění rizikových sportů

Cestovní pojištění pro rizikové sporty si můžete sjednat stejně snadno jako klasické cestovní pojištění – přes online kalkulačku, do které zadáte základní údaje o cestě a cestujících.

V dalším kroku uvidíte porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Stačí upravit zadání kalkulace tím, že v oddílu týkajícím se sportovních činností zvolíte připojištění rizikových sportů.

V pojistných podmínkách vybraného produktu si raději ověřte, do které kategorie u dané pojišťovny spadá váš sport a zda k němu pojišťovna nepřistupuje jako k nepojistitelnému.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rekreační, rizikové a extrémní sporty: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Sportovní aktivity pojišťovny většinou rozdělují do těchto 3 kategorií:

  • Rekreační sporty – méně rizikové aktivity provozované na rekreační úrovni. V tomto případě vám bude stačit klasické cestovní pojištění. Spadá sem například turistika, plavání, cyklistika, aerobic, běh, bruslení apod.
  • Rizikové sporty – sportovní aktivity s vyšším rizikem. Každá pojišťovna si jejich seznam stanovuje individuálně. Patří sem často potápění do větší hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, skikros nebo sjezd na sněžném skútr.
  • Extrémní sporty – sportovní aktivity s vysokým rizikem. Spadá sem obvykle horolezectví, base jump, freediving apod. Pro tyto sporty vás pojistí jen pár pojišťoven, případně si můžete zkusit zažádat o nabídku na míru. 

Existují samozřejmě i nepojistitelné sporty, tedy aktivity, které vám pojišťovna zkrátka nepojistí. Patří mezi ně většinou sportovní soutěže na profesionální úrovni nebo sporty, při kterých je provozováno motorové vozidlo.

Na co si dát u pojištění rizikových sportů pozor?

Vždy pamatujte na to, že co je u jedné pojišťovny bráno jako sport rizikový, může být u druhé už sport extrémní nebo dokonce nepojistitelný. Před sjednáním cestovního pojištění rizikových sportů se proto vždy podívejte do pojistných podmínek. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cestovní pojištění pro rizikové sporty si sjednáte stejně snadno jako klasické cestovní pojištění - přes online kalkulačku. Jen v ní musíte zvolit připojištění rizikových sportů

Před sjednáním cestovního pojištění rizikových sportů se ještě podívejte, jak k danému sportu pojišťovna přistupuje tzn. jestli ho například nebere jako nepojistitelný. Tyto informace obvykle najdete v pojistných podmínkách nebo v detailu produktu.

Podívejte se do pojistných podmínek vybrané pojišťovny nebo do detailu produktu cestovního pojištění. Každá pojišťovna má individuální posouzení a přístup k jednotlivým sportovním aktivitám.

Pojištění extrémních sportů u nás nabízí jen několik pojišťoven. U těch ostatních můžete zkusit zažádat o nabídku na míru.

Cestovní pojištění pro potápění (s dýchacím přístrojem nebo s instruktorem do hloubky 20 m) je možné si sjednat u většiny pojišťoven. Tento sport u nich spadá do kategorie rizikových sportů, takže si oproti klasickému cestovnímu pojištění o něco připlatíte. 

Potápění do větší hloubky, freediving, potápění ve vracích, jeskyních, pod ledem apod. už spadá do kategorie extrémních sportů, pro které vás v Česku pojistí jen některé pojišťovny.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.