Pojištění rizikových sportů

Pokud na cestách rádi holdujete sportu, nezapomeňte se dobře pojistit. Standardní cestovní pojištění totiž kryje jen některé sporty. Ty rizikovější si musíte často připojistit. Ukážeme vám, jak na pojištění rizikových sportů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Proč si připojistit rizikové sporty?

Pojišťovny sporty rozdělují na rekreační, rizikové, extrémní a nepojistitelné, a to podle toho, jak vysoké riziko se s nimi pojí. 

Každá pojišťovna sporty ale rozděluje do těchto kategorií na základě vlastního uvážení. Vždy si proto ve srovnání v detailu pojištění zkontrolujte, jaké sporty si lze připojistit. Ať vás pak nic nezaskočí. Využít k tomu můžete naši kalkulačku cestovního pojištění.

Pojištění rizikových sportů

Co jsou rizikové sporty?

Rizikové sporty jsou většinou ty sportovní aktivity, které nepatří mezi běžné rekreační činnosti. Ať už plánujete na dovolené jakýkoli sport, doporučujeme si zkontrolovat, jestli náhodou už nepatří podle pojišťovny mezi ty rizikové.

Aktuálně neexistuje žádný obecně platný seznam rekreačních, rizikových, extrémních a nepojistitelných sportů – vždy záleží na jejich posouzení a přístupu jednotlivých pojišťoven.

Sjednání cestovního pojištění rizikových sportů

Cestovní pojištění pro rizikové sporty si můžete sjednat stejně snadno jako klasické cestovní pojištění – přes online kalkulačku, do které zadáte základní údaje o cestě a cestujících.

V dalším kroku uvidíte porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Stačí upravit zadání kalkulace tím, že v oddílu týkajícím se sportovních činností zvolíte připojištění rizikových sportů.

V pojistných podmínkách vybraného produktu si raději ověřte, do které kategorie u dané pojišťovny spadá váš sport a zda k němu pojišťovna nepřistupuje jako k nepojistitelnému. 

Přečtěte si, jak sjednat cestovní pojištění.

Kalkulačka cestovního pojištění

Rekreační, rizikové a extrémní sporty: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Sportovní aktivity pojišťovny většinou rozdělují do těchto 3 kategorií:

  • Rekreační sporty – méně rizikové aktivity provozované na rekreační úrovni. V tomto případě vám bude stačit klasické cestovní pojištění. 
  • Rizikové sporty – sportovní aktivity s vyšším rizikem. Každá pojišťovna si jejich seznam stanovuje individuálně. 
  • Extrémní sporty – sportovní aktivity s vysokým rizikem. Pro tyto sporty vás pojistí jen pár pojišťoven, případně si můžete zkusit zažádat o nabídku na míru. 

Existují samozřejmě i nepojistitelné sporty, tedy aktivity, které vám pojišťovna zkrátka nepojistí. Patří mezi ně většinou sportovní soutěže na profesionální úrovni nebo sporty, při kterých je provozováno motorové vozidlo.

Seznam rizikových a extrémních sportů

V níže uvedených seznamech najdete orientační přehled rizikových a extrémních sportů. Pamatujte, že každá pojišťovna má podmínky nastavené podle svých vlastních pravidel, které je třeba respektovat. Co je u jedné pojišťovny bráno jako sport rizikový, může být u druhé už sport extrémní nebo dokonce nepojistitelný. 

Před sjednáním cestovního pojištění rizikových sportů se proto vždy podívejte do pojistných podmínek. 

Rizikové sporty

Zimní

freeride (lyže a snowboard mimo sjezdovku za stanovených podmínek), běžkování mimo značenou trať, ale ve vyjeté stopě, biatlon, jízda na sněžném skútru, snowpark

Vodní

flyboarding, jachting (kromě oceánské plavby), jízda na vodním skútru, kajak, kánoe a rafting do st. obtížnosti WW3, kitesurfing, motoristické vodní sporty, potápění (s dýchacím přístrojem nebo instruktorem do 20 m), surfing, windsurfing, wakeboarding

Turistika

turistika nebo treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách se stupněm obtížnosti do 3UIAA a do 5 000 m n. m., via ferrata B a C

Bojové

aikido, judo, karate, taekwondo, kickbox, MMA, box, wrestling, řeckořímské zápasy, historický šerm

Týmové

americký fotbal, rugby, pólo

Atletické

atletika vč. skoku o tyči, pěti, sedmi a desetiboje, moderní pětiboj, maraton, sportovní střelba, sportovní gymnastika, triatlon

Ostatní

cyklokros, cyklotrial, jízda na kole mimo cyklistické trasy, jízda na koni, jízda na skateboardu nebo longboardu, hasičský sport, jízda na U rampě, lukostřelba, motokáry, bungee jumping, rybaření ze člunu

Extrémní sporty

Zimní

akrobatické lyžování, freeskiing, lyžování a snowboarding mimo vyznačené tratě, skoky na lyžích, snowrafting, skialpinismus

Vodní

flyboarding, jachting na moři, kajak/kanoe/raft (WW4 a WW5), potápění bez instruktora (s hloubkou do 10 m)

Turistika

ledovcová turistika, turistika s horolezeckými pomůckami, turistika nad 3 500 m n. m., via ferrata E

Bojové

bojová umění, wrestling

Ostatní

kaskadérství, zorbing, bungee-jumping, freeride, létání motorové a bezmotorové, parašutismus, sjezd na horských kolech

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cestovní pojištění pro rizikové sporty si sjednáte stejně snadno jako klasické cestovní pojištění - přes online kalkulačku. Jen v ní musíte zvolit připojištění rizikových sportů

Před sjednáním cestovního pojištění rizikových sportů se ještě podívejte, jak k danému sportu pojišťovna přistupuje tzn. jestli ho například nebere jako nepojistitelný. Tyto informace obvykle najdete v pojistných podmínkách nebo v detailu produktu.

Podívejte se do pojistných podmínek vybrané pojišťovny nebo do detailu produktu cestovního pojištění. Každá pojišťovna má individuální posouzení a přístup k jednotlivým sportovním aktivitám.

Pojištění extrémních sportů u nás nabízí jen několik pojišťoven. U těch ostatních můžete zkusit zažádat o nabídku na míru.

Cestovní pojištění pro potápění (s dýchacím přístrojem nebo s instruktorem do hloubky 20 m) je možné si sjednat u většiny pojišťoven. Tento sport u nich spadá do kategorie rizikových sportů, takže si oproti klasickému cestovnímu pojištění o něco připlatíte. 

Potápění do větší hloubky, freediving, potápění ve vracích, jeskyních, pod ledem apod. už spadá do kategorie extrémních sportů, pro které vás v Česku pojistí jen některé pojišťovny.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.