Srovnejte si neomezené mobilní tarify 2024

Skoncujte s omezováním. Volejte, pište SMS a užívejte si internet v mobilu bez starostí. My vám po telefonu představíme i neveřejné nabídky, které jsou až o 40 % levnější. Co třeba neomezený tarif za 581 Kč?

SROVNAT NEOMEZENÉ TARIFY

Ve srovnání neomezených tarifů najdete ten nejlepší do 2 minut

Vyberte si neomezený tarif, vše ostatní už zařídíme za vás

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých neomezených tarifů a najdete si ten nejvýhodnější.

Papírování vyřešíme za vás

Papírování vyřešíme za vás

Veškeré dokumenty pro vás předpřipravíme. Zkrátka zařídíme, aby změna tarifu proběhla hladce.

K ruce jsou vám naši specialisté

K ruce jsou vám naši specialisté

Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.

Aktualita: Platí vaše neomezená data i v zahraničí?

Pořídili jste si neomezený tarif a v tuzemsku si zvesela voláte a datujete bez omezení? Pokud se ale chystáte na dovolenou do zahraničí, určitě se podívejte do podmínek vašeho tarifu – na vaše jinak neomezená data se budou v zahraničí vztahovat limity.

V zemích Evropského hospodářského prostoru (nepatří sem Švýcarsko) můžete využívat svůj tarif jako u nás v Česku. 

Když se tedy nacházíte v jedné ze zemí EHS a voláte nebo píšete SMS do jiné, nezaplatíte nic navíc. Určitě si ale předem zkontrolujte, zda nemáte volání zdarma pouze do vlastní sítě – potom by se vztahovalo pravděpodobně pouze na volání v tuzemsku.

Vaše jinak neomezená data budou ale v zahraničí limitována, nemusíte se ale bát, s balíčkem dat pro surfování za hranicemi většinou disponujete desítkami volných GB. Kolik dat můžete v zahraničí vyčerpat, aniž byste museli cokoli doplácet, najdete v ceníku vašeho tarifu.  

Pokud neomezený tarif teprve hledáte, vyzkoušejte naše srovnání, kde si můžete vybrat mobilní tarif sobě na míru. 

Co znamená neomezený mobilní tarif?

S neomezeným tarifem se už nemůže stát, že by vám došly volné minuty, SMS nebo data. Můžete si tak povídat s nejbližšími po telefonu, jak dlouho se vám zlíbí. Neomezená data vám umožní se také kdykoli a kdekoli připojit k internetu

Díky neomezenému tarifu neboli paušálu se zkrátka nemusíte omezovat – voláte, píšete SMS nebo surfujete na internetu bez starostí.

Neomezený tarif bez závazku

V dnešní době je možné si sjednat i neomezený tarif bez závazku. Pokud si ale k tarifu od operátora pořídíte třeba mobilní telefon se slevou nebo na splátky, závazku se nevyhnete.

Typy neomezených tarifů

Doopravdy neomezený tarif by měl obsahovat neomezené volání, SMS i data. V praxi se ale můžete setkat i s tarify, které mají neomezenou pouze některou službu. 

Tarify s neomezeným voláním 

Tarif zaměřený na neomezené volání se vám bude hodit v případě, že musíte řešit hodně věcí s mnoha lidmi a psaní SMS nebo chatování vás zdržuje. Často jde o podnikatelské tarify, kde můžete volat neomezeně do celé EU i dalších smluvených zemí. Tarify zaměřené na volání ale využijí například i senioři. Ti často naopak nepotřebují mít k dispozici mobilní data, a proto preferují tarify s neomezeným voláním bez dat. Při výběru tarifu si však dejte pozor, aby do něj bylo zahrnuto neomezené volání do všech sítí, mezi tarify s nejlevnějším neomezeným voláním jsou totiž i takové, které nabízí volání bez limitů pouze do sítě stejného operátora. 

Tarify s neomezenými SMS 

Obvykle se jedná o tarify určené dětem nebo teenagerům. Zpravidla mívají omezené volání i užití dat

Neomezené datové tarify 

Jde o velmi oblíbené, ale zároveň také nejdražší tarify. Tarify s neomezenými daty se liší zejména v rychlosti připojení – platí, že čím rychlejší připojení, tím dražší tarif.

Jak vybrat nejlepší neomezený tarif?

Vybírat můžete z nabídek všech klasických operátorů. Virtuální operátoři sice neomezené tarify nabízejí také, ale oproti nabídkám hlavních operátorů bývají méně výhodné

Nejlevnější neomezený tarif snadno určíte s pomocí naší kalkulačky tarifů

Pokud si nejste jisti, s výběrem neomezeného tarifu šitého přesně na míru vám rádi pomůžeme. Stačí zkontaktovat našeho specialistu, který vám s výběrem poradí, zodpoví všechny dotazy a pomůže vám zvolit ten nejvýhodnější neomezený tarif.

Srovnat neomezené tarify

Spotřeba dat

Nabídka neomezených tarifů je dnes velmi široká. Háček někdy bývá v rychlosti připojení, o které se marketingové akce často ani nezmiňují. Rychlostní limity jsou u každého tarifu různé, proto si vždy důkladně pročtěte podmínky konkrétní nabídky a mějte na paměti, že ta nejlevnější neomezená data nemusí nutně znamenat ta nejlepší. Vyhnete se pak nepříjemnému zjištění, že váš internet „frčí“ pouze rychlostí 2 Mb/s.

Pokud byste neomezený internet v mobilu používali hlavně k vyřizování e-mailů a ke klasickému brouzdání po internetu, stačí vám i pomalejší připojení – například 10 Mb/s. Kdybyste ale chtěli s takovou rychlostí hrát mobilní hry a koukat na filmy v tom nejvyšším rozlišení, už by se vám mohl internet zadrhávat.

Mobilní tarify 

V některých případech operátoři nabízí neomezená data s rychlostním limitem. Takové tarify obsahují určité množství dat. Jakmile toto množství vyčerpáte, připojení se vám zpomalí. Můžete tedy klidně dál surfovat po internetu, ale vše se vám bude načítat pomaleji. Využít můžete také možnosti neomezených dat na den.

Jestliže potřebujete mít přístup k internetu neustále a nespokojíte se s omezenou rychlostí, pak se v porovnání tarifů poohlédněte po neomezených tarifech s plnou rychlostí. S takovým tarifem budete data vždy stahovat tou nejvyšší možnou rychlostí.

Existuje také neomezená datová SIM karta, jejíž součástí jsou pouze data. V rámci tarifu tedy není možné volat ani posílat SMS. SIM karta s neomezenými daty se vám může hodit například u chytrých hodinek nebo USB modemu k notebooku při cestování.

Srovnání neomezených tarifů

S výběrem vhodného neomezeného tarifu vám pomůže naše kalkulačka tarifů. Stačí zadat požadované parametry a uvést své telefonní číslo a hned zjistíte, které z tarifů aktuálně nabízených na trhu jsou pro vás nejvýhodnější. 

Kromě ceny srovnáváme i další parametry nabízených tarifů – neomezené tarify se od sebe liší především rychlostí, kterou můžete surfovat na internetu. 

Srovnání neomezených tarifů

Kdy se vyplatí neomezený tarif?

Neomezený tarif pro vás může být výhodný, pokud si například každý měsíc dokupujete vyčerpaná data nebo nevycházíte s volnými minutami a SMS. Každé navýšení tarifu něco stojí, ale oproti jednorázovému dokupování může neomezený tarif vyjít mnohem levněji. 

Obecně lze říci, že neomezené volání se vám vyplatí ve chvíli, kdy pravidelně měsíčně provoláte více než 200 minut

U dat už odpověď není tak jednoznačná, velmi totiž záleží na tom, k čemu všemu chcete svá data v mobilu využívat. Zatímco u některých běžných administrativních činností, jako je například posílání e-mailů, si obvykle vystačíte s 1 GB na měsíc, náročnější aplikace nebo sledování videí na YouTube vám bez mrknutí oka může spolknout daleko větší datové objemy, a to i během několika minut. Roli ale hraje například i to, v jakém rozlišení videa sledujete.

Pro lepší představu, kolik dat jednotlivé činnosti v průměru spotřebují, nahlédněte do tabulky níže.

Kolik dat spotřebují jednotlivé činnosti?

Činnost500 MB2 GB4 GB
Surfování na internetu900 stránek3 600 stránek7 200 stránek
Textový e-mail/zpráva150 000700 0001 400 000
E-mail s přílohou1 0004 0008 000
Poslouchání hudby100 písní400 písní800 písní
Sledování videa1 hodina4 hodiny8 hodin
Stahování nebo streamování videa v HD15 minut1 hodina2 hodiny
Volání přes Skype15 hodin60 hodin120 hodin
Video hovor přes Skype 2 hodiny 8 hodin16 hodin
Poslech rádia8 hodin 32 hodin64 hodin
Stahování a update aplikací40 aplikací150 aplikací300 aplikací

Zdroj: Kenstechtips.com; aktualizováno k 15. 1. 2024. 

 

Pokud máte u operátora tarif s nastaveným objemem dat, nemusí jeho vyčerpání znamenat, že o připojení k internetu zcela přijdete. Operátor ale obvykle po vyčerpání datového balíčku připojení značně zpomalí a i nenáročné datové činnosti pak mohou trvat dlouho a užívání smartphonu značně znepříjemnit. 

Pokud svůj limit pravidelně přečerpáváte, nebaví vás data neustále dokupovat a chcete si surfování po internetu i používání aplikací, která data vyžadují, užívat naplno a bez omezení, zvažte navýšení datového limitu, respektive pořízení neomezeného tarifu

Stačí se podívat na náš srovnávač neomezených tarifů a vybrat si ten nejvhodnější.

Rychlost připojení

Rychlost připojení závisí hlavně na tom, pro jakou technologii je váš telefon přizpůsobený. Určitý vliv potom může mít i místo, kde se zrovna nacházíte – uprostřed lesů bude připojení zpravidla slabší než ve městě.  

Můžete se setkat s těmito technologiemi: 

  • 2G internet je základní mobilní síť, která slouží především pro hlasové služby. Rychlost internetového připojení je velmi nízká. Některé státy ji už vypnuly, u nás by měla zůstat v provozu do roku 2028.
  • 3G internet poskytuje rychlejší připojení než 2G (minimálně 200 kbit/s), ale má malé pokrytí a v ČR se dnes už nepoužívá. 
  • LTE internet je mezistupeň mezi 3G a 4G standardem. Dosahuje rychlosti až 300 Mb/s. 
  • 4G internet umožňuje velmi rychlé datové i hlasové přenosy (až 1 Gbit/s). 
  • 5G internet nabízí větší kapacitu sítě než 4G a také cca 10× vyšší přenosovou rychlost.
Kalkulačka tarifů

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Obecně platí, že pokud provoláte více než 200 minut měsíčně, vyplatí se vybrat si neomezený tarif. S tím vám rádi pomůžeme. Stačí nám na sebe nechat kontakt a po telefonu vše probereme.

Nevíte, kolik minut provoláte? Stačí se podívat na poslední 3 vyúčtování za telefon. Zjistíte tak, kolik v průměru měsíčně provoláte minut, pošlete SMS a využijete dat.

Nejlepší je, když si nejdřív sami porovnáte neomezené tarify. Vyberete, který se vám nejvíc líbí, a vyplníte nezávaznou objednávku. My se vám vzápětí ozveme a vše s vámi probereme. Nevadí, pokud máte závazek, i s tím dokážeme pomoci.

Všichni 3 největší operátoři (Vodafone, O2, T-Mobile) nabízí tarify s neomezenými daty.

Dejte si ale pozor. U některých tarifů surfujete neomezeně plnou rychlostí jen do vyčerpání určitého objemu dat. Pak se vám rychlost výrazně zpomalí. U jiných tarifů vám operátoři omezují maximální rychlost hned od začátku.

Vybrali jste si nový mobilní tarif, ale u stávajícího operátora máte smlouvu na dobu určitou? Závazek můžete ukončit předčasně, aniž byste museli platit tučné sankce. Záleží, kdy jste podepsali stávající smlouvu.

Obecně mohou nastat 2 situace:

1. Neplatíte nic

Pokud vypovídáte smlouvu po 3 měsících od doby, kdy jste ji uzavřeli, neplatíte ani korunu.

2. Zaplatíte jen 1/20 paušálů zbývajících do konce smlouvy

Pokud vypovídáte smlouvu do 3 měsíců od doby, kdy jste ji uzavřeli, doplácíte 1/20 zbývajících paušálů.

Jestli jste od svého stávajícího operátora dostali slevu na mobilní telefon, tablet, modem nebo jiné zařízení, má právo po vás chtít, abyste mu ji zpětně proplatili. Pokud máte zařízení na splátky, musíte je doplatit.

Pokud jste fyzická osoba nebo živnostník, žádnou další pokutu vám operátor dát nemůže, a to ani pokud jste uzavřeli smlouvu před 1. 4. 2020. Kdybyste se s takovým jednáním setkali, nebojte se ozvat přímo na Český telekomunikační úřad.

Nový mobilní tarif si vyberete ve srovnání za pár minut. Přenést telefonní číslo zvládnete pak už za 5 až 8 dnů. Záleží na tom, jak se domluvíte s operátorem.

Nemusíte sami vypovídat smlouvu, to za vás zařídí nový operátor. Vám bude stačit znát ověřovací kód účastníka (tzv. OKU – 14místný číselný kód). Pokud OKU neznáte, nezoufejte. Náš specialista vám ho pomůže najít v internetové samoobsluze vašeho operátora nebo ve staré smlouvě.

Tip: Přečtěte si nejčastější otázky a odpovědi týkající se přenosu čísla.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.