Připojte se k internetu kdekoliv, třeba i v pralese

Srovnejte si všechny nabídky mobilního internetu do tabletu a notebooku na jednom místě, do 2 minut najdete tu nejvýhodnější.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Porovnejte si nabídky různých poskytovatelů mobilního internetu

Jednoduché a rychlé srovnání mobilního internetu

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých tarifů. Ten nejvýhodnější najdete za pár minut.

S papírováním rádi pomůžeme

S papírováním rádi pomůžeme

Na vyřizování nebudete sami. Připravíme vám smlouvy a pomůžeme vše vyřešit s operátorem.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Ochotně vám odpovědí na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání.

Co je mobilní internet?

Mobilní internet je bezdrátový přístup k internetu skrze mobilní telefon, tablet nebo jiné podobné zařízení. 

Využívá technologie jako 3G, 4G nebo i 5G, které umožňují přenos dat mezi zařízeními a sítí operátora. 

Své uplatnění najde nejen na cestách, ale i na dalších místech, kam datový kabel ani domácí Wi-Fi signál nedosáhne – například na chatě. 

Mobilní internet bez závazků

Mobilní internet bez závazků je typ datové služby, kterou může uživatel využívat, aniž by podepsal smlouvu na dobu určitou.

Za internet platí v paušálním nebo denním tarifu a službu může kdykoli zrušit nebo změnit poskytovatele. 

Nevýhodou mobilního internetu bez smlouvy je obvykle vyšší cena.

Kalkulačka mobilního internetu

Jaký typ mobilního internetu vybrat?

Neomezený mobilní internet 

Neomezený mobilní internet umožňuje surfovat po internetu bez datového limitu. 

Můžete tak streamovat, sledovat filmy v HD nebo hrát online hry beze strachu, že vám vyčerpaná data zábavu utnou. 

Musíte si jen dát pozor, aby měl váš mobilní internet dostatečnou rychlost pro download i upload a dostatečné síťové pokrytí. 

Neomezený mobilní internet se obvykle platí měsíčním paušálem. 

Předplacený mobilní internet 

Mobilní internet nemusíte využívat pouze paušálně, ale jde i předplatit. Stačí si předem zakoupit určité množství dat a můžete začít surfovat. 

Po vyčerpání dat se pak sami rozhodnete, jestli si předplatíte další porci dat, nebo službu přestanete využívat. Koupit si můžete libovolné množství dat a nepotřebujete k tomu žádnou smlouvu. Data ale stojí více peněz než u klasických tarifů. 

Mobilní internet na doma 

Pokud není ve vašem bydlišti dostupný stabilní nebo dostatečně rychlý pevný internet, řešením je právě mobilní internet na doma. Umožňuje totiž připojit domácnost k internetu přes mobilní síť. 

Často využívá k přenosu modem nebo router, který zvládnou snadno nastavit i méně technicky zdatní uživatelé. Obvykle se využívá k připojení smart TV, tabletů, notebooků, počítačů, herních konzolí nebo i chytré domácnosti. 

Mobilní internet do notebooku 

Mobilní internet můžete využívat i v notebooku, kde plně nahradí připojení přes datový kabel. 

Funguje přes modem, router nebo přes SIM kartu připojenou přímo k notebooku. 

Obvykle se platí paušálně, případně je možné předem nakoupit určité množství dat skrze předplacenou SIM kartu. 

Vybrat mobilní internet

Mobilní internet – srovnání

Sháníte nejlevnější mobilní internet? Díky naší kalkulačce získáte ty nejlepší nabídky od všech hlavních operátorů v České republice během pár minut. 

Můžete si sjednat mobilní internet od T-Mobile, Vodafone, O2 i dalších poskytovatelů a vybrat právě tu nabídku, která vám nejlépe sedne.

Internet, volání i TV si sjednáte přes naši kalkulačku. 

Proč využít naši kalkulačku? 

  • Porovnejte nabídky rychle a jednoduše. S naší kalkulačkou mobilního internetu získáte okamžitý přehled o nejlepších nabídkách od T-Mobile, Vodafone a O2. 
  • Ušetřete peníze. Vyberte si nejlevnější mobilní internet na trhu a ušetřete za své měsíční faktury. 
  • Zvolte ten správný tarif. Porovnejte ceny, rychlosti a limity dat u různých nabídek, abyste našli ten nejvhodnější. 
  • Získejte lepší připojení. Ve srovnání zjistíte, která společnost vám nabízí nejlepší pokrytí v oblasti, kde žijete nebo pracujete 
  • Šetřete čas. Nezdržujte se procházením stránek jednotlivých společností a ručním porovnáváním nabídek. Naše kalkulačka udělá tuhle práci za vás a všechny odpovědi vám dá během chvilky. 
Kalkulačka mobilního internetu

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Porovnáváme produkty české „velké trojky” – Vodafone, T-Mobile a O2 i virtuálních operátorů.

Vybíráme pro vás jen ty nejdůležitější. Kompletní seznam poskytovatelů mobilního internetu, které v našem srovnání najdete, si můžete stáhnout v PDF

Po vyčerpání dat nemusíte být úplně odříznutí od internetu. Existují 3 možnosti:

1. Zpomalení rychlosti

Pokud vyčerpáte všechna svá data, dojde ke zpomalení rychlosti přenosu, které trvá až do nového zúčtovacího období (nového měsíce). Vždy máte možnost požádat svého operátora o navýšení datového objemu. Vybrat si můžete z různých datových balíčků, jejichž cena se odvíjí podle toho, o kolik dat žádáte.

2. Automatické navýšení dat

Po vyčerpání dat se vám automaticky navýší váš datový balíček. Rychlost přenosu zůstává tedy stejná. Ovšem za data nad původní limit si připlatíte. Pokud o takovou možnost nemáte zájem, jednoduše si ji u svého operátora zrušte. V takovém případě se vám po vyčerpání dat sníží rychlost přenosu.

3. Úplné zastavení

Po vyčerpání datového objemu se vám mohou data zastavit úplně, záleží na tom, jak si to u operátora nastavíte. Na internet se tudíž vůbec nepřipojíte. Data si můžete jednoduše přikoupit anebo příště sledovat, kolik dat průměrně vyčerpáte, a zvážit, jestli se vám nevyplatí pořídit si větší balíček.

Abyste z tabletu měli přístup k internetu kdekoliv na cestách, potřebujete ho připojit k některé mobilní síti – 3G, 4G LTE nebo 5G. Vaše zařízení musí mít vestavěný modem s podporou jedné ze zmíněných technologií. To snadno zjistíte od prodejce nebo z manuálu.

Pokud váš tablet splňuje všechny podmínky a vy nestojíte zrovna v místě, kam nedosáhne mobilní signál, samotné připojení bývá velice snadné. Pořídíte si speciální datovou SIM kartu, vložíte ji do tabletu a ona se většinou automaticky připojí k dostupné síti. S případným nastavením vám poradí operátor na zákaznické lince.

Většinou ne.

Datová SIM karta slouží ke spojení přístroje s internetem přes datovou síť. Proto se hodí zejména do tabletů, které mají na datovou SIM kartu speciální slot, či notebooků, kde se datová SIM karta vkládá do speciálního USB modemu. Využívat datovou SIM kartu a zároveň telefonovat budete moci pouze tehdy, pokud váš telefon umožňuje použití dvou SIM karet (dual SIM).

Někteří operátoři nabízejí datové SIM karty, přes které můžete i telefonovat a posílat SMS. Cenu každé odeslané SMS a provolané minuty si určitě nejdříve zkontrolujte. Často jde o poměrně vysoké částky. Datové SIM karty jsou zkrátka primárně určené k brouzdání na internetu. 

LTE (Long Term Evolution) je technologie, která umožňuje přenášet vysokorychlostní internet v mobilních sítích. Abyste se k síti mohli připojit, potřebujete tablet, modem nebo mobilní telefon s podporou LTE.

Mobilní internet létá všude, kde je k dispozici telefonní signál. Výrazně se ale může lišit rychlost přenosu dat. Velmi rychlý internet vám poskytnou jen sítě 4G a 5G.

Pokud máte mobilní internet a potřebujete dostat internet do klasického stolního počítače či notebooku, můžete to provést s pomocí tetheringu, kdy vytvoříte hotspot, na který se připojíte z jiného zařízení.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.