Připojte se k internetu kdekoliv, třeba i v pralese

Srovnejte si všechny nabídky mobilního internetu do tabletu a notebooku na jednom místě, do 2 minut najdete tu nejvýhodnější.

Pokračovat do kalkulačky

Ve srovnání najdete 40 nabídek 12 poskytovatelů internetu

O2 T-Mobile

Jednoduché a rychlé srovnání mobilního internetu

  • Stačí párkrát
    kliknout myší

  • Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky všech produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

  • S papírováním rádi pomůžeme

  • Připravíme smlouvy, zařídíme výpovědi, pomůžeme s přenosem čísla, který od 1. 4. trvá 2–3 dny, a to zdarma.

  • K ruce jsou vám
    specialisté

  • Všichni nám je chválí. Ochotně vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání.

Jak získat mobilní internet bez závazků?

S předplacenou datovou SIM kartou si můžete užívat mobilní internet zcela bez závazků. Na rozdíl od datového tarifu, kde je nutné měsíčně platit určitou částku, se u předplacené SIM karty platí pouze za spotřebovaná data. S předplacenkou máte zkrátka větší kontrolu nad tím, kolik za mobilní internet zaplatíte.

Tato služba je výhodná především pro nenáročné, kterým stačí internet na vyřizování e-mailů a klasické brouzdání po internetu. Zejména je pak vhodná pro každého, kdo používá internet nárazově nebo chce co nejvíce ušetřit.

Předplacená datová SIM karta funguje velmi jednoduše. Na SIM kartě máte nabitý kredit v podobě internetových dat. Než se ale budete moci připojit k internetu, musíte kartu aktivovat. Například tím, že ji nabijete. Po aktivaci můžete brouzdat po internetu, dokud data nevyčerpáte nebo nevyprší jejich platnost.

Jak vybrat nejlevnější předplacenou datovou SIM kartu?

V první řadě je potřeba si říct, jak často mobilní internet využíváte. Pokud ho totiž používáte pravidelně, vyjde vás levněji datový tarif.

Internetu na telefonu téměř nevyužíváte? Pak je datová SIM karta pro vás to pravé řešení. V prvním kroku tedy zjistěte, kolik dat vlastně měsíčně spotřebujete. To vypátráte buď v nastavení svého telefonu, nebo můžete toto množství jednoduše odhadnout. Podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) průměrný člověk v ČR spotřebuje okolo 3,1 GB dat měsíčně.

Jakmile zjistíte svou průměrnou měsíční spotřebu dat, hledejte tarif, který obsahuje dat jen o něco málo více. Tím si vytvoříte rezervu. Pokud byste koupili tarif s příliš malým objemem dat, museli byste zbytečně další data dokupovat. Za tarif s příliš vysokým počtem dat byste zase platili zbytečně moc peněz.

Jak co nejvíce ušetřit na mobilním internetu?

Základem je vybrat si co nejvýhodnější datovou předplacenou kartu. Kromě toho ale můžete použít některé z níže uvedených triků a ušetřit ještě více.

Wifi – používejte wifi všude, kde jen to je možné. K bezplatnému wifi připojení se dnes můžete připojit už takřka kdekoliv – v práci, na nádraží, v nákupních centrech, restauracích nebo v dopravních prostředcích. Dávejte si ale pozor, veřejné sítě nemusí být vždy bezpečné. Na veřejné wifi se tak raději nepřihlašujte například do svého internetového bankovnictví.

Náročné aplikace – využívejte největší žrouty dat pouze na wifi. Jaké aplikace vám nejvíce ubírají data, můžete zjistit přímo ve svém telefonu. Klasicky se ovšem jedná o přehrávání videí, provozování videohovorů nebo poslouchání hudby přes internet.

Stahování – jakékoliv stahování souborů také přenechejte až na dobu, kdy budete připojeni k bezplatné wifi. To se týká i aktualizací jednotlivých aplikací. U nich si můžete nastavit, aby se aktualizovali pouze v momentě, kdy jste připojeni na wifi.

Offline mapy – jestliže využíváte internetové mapy při cestování, stáhněte si prostřednictvím wifi tzv. offline mapy. Offline mapa vám sice zabere větší místo v telefonu, ale budete ji moci použít i v době, kdy nebudete připojeni k internetu.

Přehled dat – pro úsporu dat se vyplatí mít přehled o spotřebě dat. V nastavení každého chytrého telefonu by tento údaj měl být. Případně si můžete stáhnout aplikace, které vám při překročení určitého limitu pošlou upozornění.

Zlepšujeme se jen díky tomu, že jsou naši zákazníci nároční

Přečtěte si, proč jsou s námi spokojeni i za co nám dávají za uši.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka mobilního internetu Srovnání mobilního internetu Nejlevnější datové tarify Mobilní tarif do notebooku Jak zapojit internet na chalupě Levné volání – srovnání operátorů Mobilní internet od T-Mobile Mobilní internet od O2 Srovnání nabídek internetu