Připojte se k internetu kdekoliv, třeba i v pralese

Srovnejte si všechny nabídky mobilního internetu do tabletu a notebooku na jednom místě, do 2 minut najdete tu nejvýhodnější.

POKRAČOVAT DO KALKULAČKY

Ve srovnání najdete 40 nabídek 12 poskytovatelů internetu

Jednoduché a rychlé srovnání mobilního internetu

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých tarifů. Ten nejvýhodnější najdete za pár minut.

S papírováním rádi pomůžeme

Na vyřizování nebudete sami. Připravíme vám smlouvy a pomůžeme vše vyřešit s operátorem.

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Ochotně vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Porovnáváme produkty české „velké trojky” – Vodafone, T-Mobile a O2 i virtuálních operátorů.

Vybíráme pro vás jen ty nejdůležitější. Kompletní seznam poskytovatelů mobilního internetu, které v našem srovnání najdete, si můžete stáhnout v PDF

Po vyčerpání dat nemusíte být úplně odříznutí od internetu. Existují 3 možnosti:

1. Zpomalení rychlosti

Pokud vyčerpáte všechna svá data, dojde ke zpomalení rychlosti přenosu, které trvá až do nového zúčtovacího období (nového měsíce). Vždy máte možnost požádat svého operátora o navýšení datového objemu. Vybrat si můžete z různých datových balíčků, jejichž cena se odvíjí podle toho, o kolik dat žádáte.

2. Automatické navýšení dat

Po vyčerpání dat se vám automaticky navýší váš datový balíček. Rychlost přenosu zůstává tedy stejná. Ovšem za data nad váš limit si připlatíte. Pokud o takovou možnost nemáte zájem, jednoduše si ji u svého operátora zrušte. V takovém případě se vám po vyčerpání dat akorát sníží rychlost přenosu.

3. Úplné zastavení

Po vyčerpání datového objemu se vám mohou data zastavit úplně, záleží na tom, jak si to u operátora nastavíte. Na internet se tudíž vůbec nepřipojíte. Data si můžete jednoduše přikoupit, anebo příště sledovat, kolik dat průměrně vyčerpáte, a zvážit, jestli se vám nevyplatí pořídit si větší balíček.

Abyste z tabletu měli přístup k internetu kdekoliv na cestách, potřebujete ho připojit k některé mobilní síti – 3G, 4G LTE nebo 5G. Vaše zařízení musí obsahovat vestavěný modem s podporou jedné ze zmíněných technologií. To snadno zjistíte od prodejce nebo z manuálu.

Pokud váš tablet splňuje všechny podmínky a vy nestojíte zrovna v místě, kam nedosáhne mobilní signál, samotné připojení bývá velice snadné. Pořídíte si speciální datovou SIM kartu, vložíte ji do tabletu a ona se většinou automaticky připojí k dostupné síti. S případným nastavením vám poradí operátor na zákaznické lince.

Většinou ne.

Datová SIM karta slouží ke spojení přístroje s internetem přes datovou síť. Proto se hodí zejména do tabletů, které mají na datovou SIM kartu speciální slot, či notebooku, kde se datová SIM karta vkládá do speciálního USB modemu. Využívat datovou SIM kartu a zároveň telefonovat budete moci pouze tehdy, pokud váš telefon umožňuje použití dvou SIM karet (dual SIM).

Někteří operátoři nabízí datové SIM karty, přes které můžete i telefonovat a posílat SMS. Cenu každé odeslané SMS a provolané minuty si určitě nejdříve zkontrolujte. Často jde o poměrně vysoké částky. Datové SIM karty jsou zkrátka primárně určené k brouzdání na internetu. 

LTE (Long Term Evolution) je technologie, která umožňuje přenášet vysokorychlostní internet v mobilních sítích. Abyste se k síti mohli připojit, potřebujete tablet, modem nebo mobilní telefon s podporou LTE.

Mobilní internet létá všude, kde je k dispozici telefonní signál. Výrazně se ale může lišit rychlost přenosu dat. Velmi rychlý internet vám poskytnou jen sítě 4G a 5G.  

Chcete si být jistí, že u vás chytíte rychlý internet? Koukněte se na mapu pokrytí.

Pokud máte mobilní internet a potřebujete dostat internet do klasického stolního počítače či notebooku, můžete to provést s pomocí tetheringu, kdy vytvoříte hotspot, na který se připojíte z jiného zařízení.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.