Srovnání cen plynu a ceníků dodavatelů 2023

Ceny plynu klesly pod vládní strop. Ušetřete s levnějším ceníkem.

Srovnání cen plynu

Platíte za plyn zbytečně moc? Srovnejte si nabídky od 71 dodavatelů. Stačí vyplnit online kalkulačku plynu a už za 2 minuty se dozvíte, kolik ušetříte.

Pokračovat do kalkulačky

Nabídka na míru

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů plynu? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Nahrát fakturu

Ve srovnání najdete 201 nabídek 71 dodavatelů plynu

MND Lama energy EON CEZ

Jak funguje porovnání cen plynu online?

Online srovnání cen plynu slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou a rychle tak zjistili, který je pro vás nejvýhodnější. Naše online kalkulačka vám ušetří nejen samotné peníze za plyn, ale i spoustu času, protože nemusíte procházet nabídky všech dodavatelů ručně.  

Srovnávač pro vás porovná všechny aktuální nabídky na trhu. Ukáže vám, kolik můžete s některými dodavateli ušetřit, nebo s kým si naopak připlatíte. Počítá nejen s cenou za surový plyn, ale zahrnuje i poplatky, které se mohou u dodavatelů výrazně lišit.

Proč využít srovnání ceny plynu?

Už více než 10 let může každý z nás zdarma změnit dodavatele plynu a zajistit si tak lepší podmínky a hlavně úsporu peněz. To platí zejména v době, kdy si trh prochází energetickou krizí a každoročně se tak objevují nové tarify s odlišnou cenou. 

Jaké jsou výhody srovnání cen plynu?

 • přehled o aktuálních cenících dodavatelů plynu ve vašem regionu  

 • srovnání roční úspory peněz  

 • dostupné informace o smluvních podmínkách a poplatcích za distribuci  

 • možnost zajistit si smlouvu se stabilním dodavatelem  

 • získání lepšího zákaznického servisu, případně bonusů  

 • srovnání je zdarma  

 • kalkulačka je online – využijete ji díky internetu z pohodlí domova  

 • vyplnění kalkulačky je jednoduché a rychlé – kdykoliv nám můžete zavolat a zeptat se   

 

A jak velká může být úspora? Vždy záleží, k čemu plyn využíváte. Pokud jen k vaření, úspora bude přibližně několik stovek za rok. Jestli ale plynem také vytápíte nebo ohříváte vodu, můžete změnou dodavatele ušetřit i tisíce korun ročně. To vše se dá zohlednit při výpočtu v naší kalkulačce.  

Srovnání cen plynu vám zajistí lepší přehled o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Kalkulačka je pro vás úplně zdarma, můžete ji využít v klidu z pohodlí domova a do pár minut budete vědět, na čem jste.

Je vhodná doba pro srovnání plynu?

Aktuálně se na trhu objevují nabídky, které odběratelům nabízejí výhodnější tarify a často i mnohem nižší zálohy. Při srovnání ceníků tak můžete zjistit, že při sjednání nové smlouvy značně ušetříte nejen měsíčně, ale i v ročním vyúčtování. 

Doba pro srovnání cen plynu je tedy naprosto ideální, zejména pro odběratele, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou, nebo jim končí smlouva na dobu určitou a fixace. Stávajícím zákazníkům se navíc dodavatelé mohou ozvat sami, a proto je dobré mít přichystané informace o aktuálních cenách a případně lepší nabídky v záloze. 

Počátkem roku 2024 bude vláda rušit dosavadní ekonomická opatření, tedy zastropování maximální ceny za kWh plynu, která činila 3,025 Kč/kWh s DPH pro domácnosti a firmy. Od roku 2024 se tak cena plynu pro ty, kteří jej odebírají za vládní strop, může navýšit, a proto je opět dobré provést si srovnání cen zemního plynu.

Jak srovnat ceny plynu?

K porovnání cen plynu stačí vyplnit náš online srovnávač plynu. Čím přesnější údaje zadáte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele můžete ušetřit. A pokud to chcete mít úplně bez práce, jednoduše nám pošlete vaši poslední fakturu a my se vám sami ozveme s tou nejlepší nabídkou. 

Cena plynu se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Sem patří cena za samotný plyn a cena za obchod a další služby. Záleží tedy jen na dodavatelích, jaké ceny stanoví. U každého dodavatele tak bude úspora jiná – u jednoho ušetříte stovky, u jiného i tisíce ročně.

Je nejlevnější plyn nejlepší volba?

Nejlevnější dodavatel plynu nemusí být vždycky ten nejlepší. Při výběru se proto zaměřte nejen na samotnou cenu, ale i na další kritéria, jako jsou reference zákazníků nebo typ nabízené smlouvy. Pozor si dejte hlavně na menší obchodníky bez historie. Nabízet sice mohou levnější plyn, často je ale vykoupený vaší nejistotou.

Výhodou zejména velkých dodavatelů je kvalita zákaznického servisu a online systémů, jako jsou aplikace pro správu vašich energií. Díky tomu můžete provádět online platby, kontrolovat svou průběžnou spotřebu, veškeré platby, případně upomínky, a hlavně stahovat důležité dokumenty, kterými jsou smlouvy, vyúčtování a plán záloh na jednotlivé měsíce.    

Při podpisu smlouvy si vždy udělejte čas na důkladné pročtení obchodních podmínek. Vyhnete se tak riziku, že v nich bude schovaná nějaká záludnost, kvůli které by se později ten nejlevnější dodavatel mohl stát nejdražším.

Jak vybrat dodavatele plynu?

Kromě ceny (která je samozřejmě zásadní) vybírejte dodavatele plynu i podle dalších kritérií. Mezi ta nejdůležitější patří například: 

 • typ smlouvy (na dobu určitou, na dobu neurčitou, bez závazku), 
 • velikost a stabilita dodavatele, 
 • reference klientů, 
 • kvalita zákaznického servisu, 
 • mobilní aplikace a další služby. 

Pro porovnání ceny plynu můžete použít náš online srovnávač. Stačí do něj zadat pár základních (aspoň přibližných) údajů o vaší spotřebě plynu a během chvilky budete mít jasno. Kalkulačka porovnává nejen samotné ceny plynu, ale počítá i s dalšími poplatky, výsledná částka proto odpovídá realitě. Samozřejmě platí – čím podrobnější údaje zadáte, tím přesnější výsledek získáte.

Jak změnit dodavatele plynu?

Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, je potřeba včas podat výpověď. U smluv na dobu neurčitou potom běží výpovědní doba, která obvykle trvá 3 měsíce. V případě smlouvy na dobu určitou je vhodné začít uvažovat o možnosti ukončení alespoň 6 měsíců před uplynutím její platnosti a dodavatele kontaktovat. To ale neznamená, že ji hned vypovíte, protože předčasné ukončení se může zbytečně prodražit. Smlouvu můžete vypovědět osobně, nebo to pak udělá váš nový dodavatel na základě plné moci.

Změna dodavatele energie může vypadat jako složitý úkol, ve skutečnosti vám ale zabere jen pár minut. Stačí si pomocí našeho srovnávače vybrat tu nejvýhodnější nabídku – a zbytek vám pomůžeme zařídit my. Nečeká vás žádná cesta na pobočku ani složité papírování. Zvládneme to pohodlně na dálku, odpovíme na vaše otázky a zařídíme vše potřebné.

Jak na změnu dodavatele krok za krokem

 • Zkontrolujte svou současnou smlouvu. Na jejím základě zjistíte, kdy vám smlouva končí, případně jestli vám končí fixace ceny. Může vám totiž hrozit, že u stejného dodavatele podepíšete novou smlouvu s novou fixací, ale za cenově méně výhodných podmínek.  

  

 • Srovnejte si ceny. V této fázi je často ideální a) zjistit u současného dodavatele, jaký tarif vám může nabídnout, b) přejít k porovnání ceníků ostatních dodavatelů, například v naší kalkulačce. Pro výpočet v kalkulačce budete potřebovat vědět:  

  

a) pokud možno přesnou spotřebu (pokud nevíte, je potřeba zjistit, v jakém typu nemovitosti bydlíte a k čemu plyn využíváte),  

b) v jakém kraji bydlíte,  

c) jaký je váš současný dodavatel,  

d) jaký produkt máte sjednaný.  

  

 • Po zadání údajů do kalkulačky se vám objeví kompletní přehled dodavatelů a srovnání finančních prostředků, které lze na dané smlouvě ušetřit oproti vaší současné. Nabídky si můžete dále rozkliknout a zjisti více informací, například:  - - jaká je výše poplatků měsíčně a za rok,  

a) o jaký typ smlouvy jde,  

b) zda je garantována cena,  

c) jaká je výše měsíční zálohy,  

d) jaká je celková cena za dodaný plyn a cena za 1 MWh.  

  

 • Pak si stačí vybrat jednu z nabídek, vyplnit telefon na vás a my se ozveme s detaily. Ještě nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, stačí se na daný tarif zeptat a společně můžeme i vypočítat přesnou úsporu.  

  

 • Líbí se vám nabídka? Vyřídíme za vás veškerou administrativu, a to včetně převodu odběratele k novému dodavateli. Zašleme vám smlouvu k podpisu a poté ji pošleme dodavateli, který za vás bezplatně převod vyřídí.   

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen plynu Ceník plynu 2023 Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny Kalkulačka cen elektřiny Regulovaná cena plynu 2023 Plyn od Pražské plynárenské Plyn od innogy Srovnání půjček