Srovnání cen plynu a ceníků dodavatelů 2023

Ceny plynu klesly pod vládní strop. Ušetřete s levnějším ceníkem.

Srovnání cen plynu

Platíte za plyn zbytečně moc? Srovnejte si nabídky od 71 dodavatelů. Stačí vyplnit online kalkulačku plynu a už za 2 minuty se dozvíte, kolik ušetříte.

Pokračovat do kalkulačky

Nabídka na míru

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů plynu? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Nahrát fakturu

Ve srovnání najdete 201 nabídek 71 dodavatelů plynu

MND Lama energy EON CEZ

Jak funguje porovnání cen plynu online?

Online srovnání cen plynu slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou a rychle tak zjistili, který je pro vás nejvýhodnější. Naše online kalkulačka vám ušetří nejen samotné peníze za plyn, ale i spoustu času, protože nemusíte procházet nabídky všech dodavatelů ručně.  

Srovnávač pro vás porovná všechny aktuální nabídky na trhu. Ukáže vám, kolik můžete s některými dodavateli ušetřit, nebo s kým si naopak připlatíte. Počítá nejen s cenou za surový plyn, ale zahrnuje i poplatky, které se mohou u dodavatelů výrazně lišit.

Proč využít srovnání ceny plynu?

Už více než 10 let může každý z nás zdarma změnit dodavatele plynu. Důvodů ke změně dodavatele je hned několik – úspora peněz, výhodnější smluvní podmínky, jistota a stabilita nebo lepší servis a bonusy. 

A jak velká může být úspora? Vždy záleží, k čemu všemu plyn využíváte. Pokud jen k vaření, úspora bude přibližně několik stovek za rok. Jestli ale plynem vytápíte nebo ohříváte vodu, můžete změnou dodavatele ušetřit i tisíce korun ročně.  

Srovnání cen plynu vám pomůže udělat si lepší přehled o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Kalkulačka je pro vás úplně zdarma, můžete ji využít v klidu z pohodlí domova a do pár minut budete vědět, na čem jste.

Jak srovnat ceny plynu?

Cena plynu se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Sem patří cena za samotný plyn a cena za obchod a další služby. Záleží tedy jen na dodavatelích, jaké ceny stanoví. U každého dodavatele tak bude úspora jiná – u jednoho ušetříte stovky, u jiného i tisíce ročně. 

K porovnání cen plynu stačí vyplnit náš online srovnávač plynu. Čím přesnější údaje zadáte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele můžete ušetřit. A pokud to chcete mít úplně bez práce, jednoduše nám pošlete vaši poslední fakturu a my se vám sami ozveme s tou nejlepší nabídkou.

Je nejlevnější plyn nejlepší volba?

Nejlevnější dodavatel plynu nemusí být vždycky ten nejlepší. Při výběru se proto zaměřte nejen na samotnou cenu, ale i na další kritéria, jako jsou reference zákazníků nebo typ nabízené smlouvy. Pozor si dejte hlavně na menší obchodníky bez historie. Nabízejí sice levnější plyn, často je ale vykoupený vaší nejistotou. 

Při podpisu smlouvy si vždy udělejte čas na důkladné pročtení obchodních podmínek. Vyhnete se tak riziku, že v nich bude schovaná nějaká záludnost, kvůli které by se později ten nejlevnější dodavatel mohl stát nejdražším.

Jak vybrat dodavatele plynu?

Kromě ceny (která je samozřejmě zásadní) vybírejte dodavatele plynu i podle dalších kritérií. Mezi ta nejdůležitější patří například: 

  • typ smlouvy (na dobu určitou, na dobu neurčitou, bez závazku), 
  • velikost a stabilita dodavatele, 
  • reference klientů, 
  • kvalita zákaznického servisu, 
  • mobilní aplikace a další služby. 

Pro porovnání ceny plynu můžete použít náš online srovnávač. Stačí do něj zadat pár základních (aspoň přibližných) údajů o vaší spotřebě plynu a během chvilky budete mít jasno. Kalkulačka porovnává nejen samotné ceny plynu, ale počítá i s dalšími poplatky, výsledná částka proto odpovídá realitě. Samozřejmě platí – čím podrobnější údaje zadáte, tím přesnější výsledek získáte.

Jak změnit dodavatele plynu?

Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, je potřeba včas podat výpověď. U smluv na dobu neurčitou potom běží výpovědní doba, která obvykle trvá 3 měsíce. U smlouvy na dobu určitou se vyplatí počkat na konec platnosti, protože její předčasné ukončení by se mohlo zbytečně prodražit. Smlouvu můžete vypovědět osobně, nebo to pak udělá váš nový dodavatel na základě plné moci. 

Změna dodavatele energie může vypadat jako složitý úkol, ve skutečnosti vám ale zabere jen pár minut. Stačí si pomocí našeho srovnávače vybrat tu nejvýhodnější nabídku – a zbytek vám pomůžeme zařídit my. Nečeká vás žádná cesta na pobočku ani složité papírování. Zvládneme to pohodlně na dálku, odpovíme na vaše otázky a zařídíme vše potřebné. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen plynu Ceník plynu 2023 Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny Kalkulačka cen elektřiny Regulovaná cena plynu 2023 Plyn od Pražské plynárenské Plyn od innogy Srovnání půjček