Srovnání cen plynu a ceníků dodavatelů 2024

Platíte za plyn zbytečně moc? Srovnejte si nabídky desítek dodavatelů. Stačí vyplnit online kalkulačku plynu a už za 1 minutu se dozvíte, kolik ušetříte.

Pokračovat do kalkulačky

Cena plynu u dodavatelů klesá a nabízí tak ideální příležitost k fixaci

Cena plynu u dodavatelů zlevňuje. Podle Indexu cen silového plynu Ušetřeno.cz klesla cena v červenci pod 1150 Kč za MWh. Ještě na začátku roku bylo možné sjednat u dodavatelů plyn za cenu kolem 1500 Kč. Spotřebitelům se tak nabízí unikátní příležitost změnit dodavatele a výrazně ušetřit s nejvýhodnějšími ceníky od roku 2021. Průměrná úspora při změně dodavatele plynu podle dat serveru Ušetřeno dosahuje 7500 Kč ročně.

 

Je pravděpodobné, že současné zlevňování brzy skončí, neboť zatímco ceny plynu klesají, ceny elektřiny u dodavatelů již druhý měsíc rostou. Velmi pravděpodobně se tento trend brzy promítne i do ceny plynu. Fixace cen plynu na dva až tři roky nabízí možnost si zajistit současné výhodné ceny a mít jistotu nízkých výdajů i v případě budoucího zdražování.

Porovnejte si ceny plynu u desítek dodavatelů

Srovnání cen plynu od dodavatelů zvládnete za pár minut

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí vyplnit pár údajů o vaší spotřebě do kalkulačky a hned uvidíte porovnání dodavatelů plynu.

S papírováním rádi pomůžeme

S papírováním rádi pomůžeme

Připravíme vám nové smlouvy, zařídíme výpovědi a další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Po telefonu vám odpoví na otázky a pomohou s výběrem i sjednáním.

Jak funguje porovnání cen plynu online?

Online srovnání cen plynu slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou a rychle tak zjistili, který je pro vás nejvýhodnější. Naše online kalkulačka vám ušetří nejen samotné peníze za plyn, ale i spoustu času, protože nemusíte procházet nabídky všech dodavatelů ručně.  

Srovnávač pro vás porovná všechny aktuální nabídky na trhu. Ukáže vám, kolik můžete s některými dodavateli ušetřit nebo s kým si naopak připlatíte. Počítá nejen s cenou za surový plyn, ale zahrnuje i poplatky, které se mohou u dodavatelů výrazně lišit.

Porovnat dodavatele plynu

Chcete rovnou nabídku na míru?

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů plynu? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Nahrát fakturu

Proč využít srovnání ceny plynu?

Už více než 10 let může každý z nás zdarma změnit dodavatele plynu. Důvodů ke změně dodavatele je hned několik – úspora peněz, výhodnější smluvní podmínky, jistota a stabilita nebo lepší servis a bonusy. 

A jak velká může být úspora? Vždy záleží, k čemu všemu plyn využíváte. Pokud jen k vaření, úspora bude přibližně několik stovek za rok. Jestli ale plynem vytápíte nebo ohříváte vodu, můžete změnou dodavatele ušetřit i tisíce korun ročně.  

Srovnání cen plynu vám pomůže udělat si lepší přehled o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Kalkulačka je pro vás úplně zdarma, můžete ji využít v klidu z pohodlí domova a do pár minut budete vědět, na čem jste.

Porovnat dodavatele plynu

Jak srovnat ceny plynu?

Cena plynu se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Do neregulované části patří cena za samotný plyn a cena za obchod a další služby. Záleží tedy jen na dodavatelích, jaké ceny stanoví. U každého dodavatele tak bude úspora jiná – u jednoho ušetříte stovky, u jiného i tisíce ročně. 

K porovnání cen plynu stačí vyplnit náš online srovnávač plynu. Čím přesnější údaje zadáte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele můžete ušetřit. A pokud to chcete mít úplně bez práce, jednoduše nám pošlete svou poslední fakturu a my se vám sami ozveme s tou nejlepší nabídkou.

Je nejlevnější plyn nejlepší volba?

Nejlevnější dodavatel plynu nemusí být vždycky ten nejlepší. Při výběru se proto zaměřte nejen na samotnou cenu, ale i na další kritéria, jako jsou reference zákazníků nebo typ nabízené smlouvy. Pozor si dejte hlavně na menší obchodníky bez historie. Nabízejí sice levnější plyn, často je ale vykoupený vaší nejistotou. 

Při podpisu smlouvy si vždy udělejte čas na důkladné pročtení obchodních podmínek. Vyhnete se tak riziku, že v nich bude schovaná nějaká záludnost, kvůli které by se později ten nejlevnější dodavatel mohl stát nejdražším.

Srovnat ceny plynu

Jak vybrat dodavatele plynu?

Kromě ceny (která je samozřejmě zásadní) vybírejte dodavatele plynu i podle dalších kritérií. Mezi ta nejdůležitější patří například: 

  • typ smlouvy (na dobu určitou, na dobu neurčitou, bez závazku), 
  • velikost a stabilita dodavatele, 
  • reference klientů, 
  • kvalita zákaznického servisu, 
  • mobilní aplikace a další služby.

Pro porovnání ceny plynu můžete použít náš online srovnávač. Stačí do něj zadat pár základních (aspoň přibližných) údajů o vaší spotřebě plynu a během chvilky budete mít jasno. Kalkulačka porovnává nejen samotné ceny plynu, ale počítá i s dalšími poplatky, výsledná částka proto odpovídá realitě. Samozřejmě platí – čím podrobnější údaje zadáte, tím přesnější výsledek získáte.

Jak změnit dodavatele plynu?

Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, je potřeba včas podat výpověď. U smluv na dobu neurčitou potom běží výpovědní doba, která obvykle trvá 3 měsíce. U smlouvy na dobu určitou se vyplatí počkat na konec platnosti, protože její předčasné ukončení by se mohlo zbytečně prodražit. Smlouvu můžete vypovědět osobně, nebo to pak udělá váš nový dodavatel na základě plné moci. 

Jestli chcete mít s celou změnou co nejméně práce, můžete to nechat na nás. Pomocí naší kalkulačky si vyberte toho nejlepšího dodavatele a zbytek už zařídíme my. A nemusíte se bát změny ani nejistoty – smlouvu budete mít přímo s dodavatelem.

Porovnat dodavatele plynu

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cena plynu se totiž skládá ze dvou částí:

  • Regulovanou část tvoří poplatky distributora a operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není.
  • Výši neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností výrazně liší. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Cena plynu se v jednotlivých krajích mírně liší podle toho, jaký v místě působí distributor. A protože my vám chceme spočítat úsporu co nejpřesněji, hodně nám pomůže vědět, kde se vaše odběrné místo nachází.

Distributor plynu má na starosti přepravu energie a údržbu potrubí. Nemůžete si ho vybrat, pro každé území je pouze jeden. Dodavatelé jsou obchodníci, od kterých si plyn kupujete. Na trhu je jich několik desítek. Je jen na vás, kterého si vyberete.

V České republice působí 3 distributoři plynu:

V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Vše navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové produkty a společnosti. Pokud vám v kalkulačce něco chybí, ozvěte se nám přes kontaktní formulář, zavolejte na telefonní číslo 226 289 029 nebo napište e-mail na zmeny@usetreno.cz.

Stačí vyplnit kalkulačku srovnání plynu, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Těsně před ukončením výpovědní lhůty je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. Jakmile uhradíte případné nedoplatky nebo obdržíte nazpět přeplatky, dojde k řádnému ukončení závazků.  O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je pouze administrativní. Pocítíte ji pouze na faktuře, nikoli na měřidlech.

Pokud chcete připojit nové odběrné místo, kde ještě není plynoměr, musíte nejdříve zažádat o připojení k distribuční soustavě příslušného distributora. Přehledný návod, jak na to, a další užitečné informace týkající se zřízení plynové přípojky si můžete přečíst v našem magazínu.

Ano, je to samozřejmě možné. Není podmínkou přepsat si plyn u dodavatele, u kterého měl smlouvu podepsanou původní majitel nemovitosti či nájemník.

Dobrá zpráva je, že při přepisu odběrného místa není třeba dodržet závazek, který je na daném odběrném místě sjednaný. S přepisem energií vám samozřejmě rádi pomůžeme, stačí, když si v našem srovnání cen plynu vyberte dodavatele, a my se vám ozveme.

Pokud se chystáte přejít k levnějšímu dodavateli, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. 

Smlouva na dobu neurčitou

V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele.

Smlouva na dobu určitou

Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.