Srovnání cen elektřiny a ceníků dodavatelů 2023

Zastropovaná cena elektřiny už není nejlevnější. Ušetřete s novým ceníkem.

Srovnání cen elektřiny

V online kalkulačce elektřiny si snadno spočítáte, jestli váš dodavatel zdražil. Porovnání cen sice 2 minuty zabere, ale šetřit budete po celý rok.

Pokračovat do kalkulačky

Nabídka na míru

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů elektřiny? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Nahrát fakturu

Ve srovnání najdete 196 nabídek 56 dodavatelů elektřiny

MND Lama energy EON CEZ

Porovnání cen elektřiny od dodavatelů zvládnete za pár minut

 • Stačí párkrát
  kliknout myší

 • Z pohodlí gauče si porovnáte nabídky dodavatelů a zkontrolujete, jestli za elektřinu zbytečně nepřeplácíte.

 • S papírováním
  rádi pomůžeme

 • Připravíme vám nové smlouvy, zařídíme výpovědi a další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.

 • K ruce jsou vám
  specialisté

 • Všichni nám je chválí. Po telefonu vám odpoví na otázky a pomohou s výběrem i sjednáním.

Jak funguje srovnání cen elektřiny online?

Online srovnání cen elektřiny vám umožní všechny dodavatele elektřiny snadno porovnat mezi sebou. Stačí do kalkulačky zadat informace o vaší domácnosti a během chvilky máte jasno.

Kalkulačka automaticky porovná všechny aktuální nabídky na českém trhu. Nabídne vám přehled dostupných dodavatelů i s cenami, které jsou určené konkrétně pro váš typ domácnosti a výši spotřeby. Vše budete mít přehledně před sebou, stačí si jen vybrat. 

Proč využít porovnání cen elektřiny online?

Díky porovnání cen elektřiny do několika málo minut zjistíte, jak drahou elektřinu odebíráte a jaké nabídky jsou pro vás mnohem výhodnější. Srovnáním tak ušetříte velkou částku při ročním vyúčtování, protože často pomůže změnit produkt, nebo rovnou dodavatele elektřiny.   

Jaké jsou výhody online srovnání?  

 

 • Vše zabere asi jen 2 minuty.  

 • Srovnání si uděláte sami z pohodlí domova.  

 • Online porovnání uděláte na počítači, tabletu nebo klidně i mobilu.  

 • Získáte jednoduchý přehled o cenách a produktech dodavatelů ve vašem regionu.  

 • Zjistíte, kolik přesně u jiného produktu nebo dodavatele ušetříte.  

 • Vyberete si produkt na míru.  

 • Pro porovnání můžete nahrát vaši poslední fakturu a my se vám ozveme s lepší nabídkou.  

 • Využít lze naše specialisty, ať už pro sjednání nového produktu, nebo pro zodpovězení vašich otázek.  

  

Online srovnání cen elektřiny slouží jednoduše k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou. Každý totiž přichází s odlišnou nabídkou, která se může týkat ceny za silovou elektřinu, její garance, ale i poplatků a zákaznických služeb.

Je vhodná doba ke srovnání elektřiny?

Velká část odběratelů v současnosti řeší změnu v dodávkách elektřiny. Týká se to především těch, kterým končí fixace nebo smlouva, případně chtějí vypovědět smlouvu na dobu neurčitou. Tím hlavním důvodem jsou za poslední 3 roky velké změny cen elektřiny na trhu, což platí zejména pro rok 2023, kdy došlo k hlubokému poklesu cen za silovou elektřinu.   

V podstatě všichni dodavatelé začali nabízet mnohem výhodnější tarify. Trh tak zaplavily nabídky, u kterých může být problém se vyznat, a právě k tomu slouží naše porovnání, které je jednoduché a přehledné. Dá se říct, že je pro srovnání elektřiny ideální doba. Jen tak si zajistíte úplně odlišné podmínky dodávek, a to často i s garancí poklesu ceny v následujících letech.  

Nezapomínejte, že cena elektřiny se skládá ze státem regulované a neregulované části. Závisí tedy na samotných dodavatelích, jaká bude výsledná cena za dodávku energie. U někoho můžete na poplatcích ušetřit stovky, u někoho i tisíce korun ročně.  

Proč právě teď srovnat elektřinu?  

 • Do konce roku 2023 došlo ze strany vlády k zastropování cen ve výši 5 Kč za KWh (6,50 Kč s DPH), ale dodavatelé začali nabízet ceny hluboko pod tímto stropem.  

 • Objevily se nové nabídky s možností fixace ceny na měsíc.  

 • Nabídek výhodnějších tarifů je více, než tomu bylo v roce 2022.  

 • V průběhu posledních let došlo ke krachu několika dodavatelů, a zákazníci tak musí řešit změnu dodavatele.  

 • Pravidelná kontrola vašich výdajů vám pomůže ušetřit velké množství peněz.  

 • Každý z dodavatelů elektřiny má odlišnou kvalitu zákaznických služeb, včetně využívání aplikací.  

 • Pokud plánujete změnu distribuční sazby, je vhodné u ní také provést srovnání cen dodavatelů.  

Je nejlevnější elektřina nejlepší volba?

Ne vždy tomu tak je. Důležité jsou také záruky, které dodavatel nabízí, jako je spolehlivost nebo kvalitní zákaznický servis. Zejména v energeticky nejisté době je proto potřeba volit dodavatele opatrně a neohlížet se jen na nejlevnější nabídky.  

Porovnejte si ceny elektřiny od několika dodavatelů a vybírejte nejen podle ceny, ale i reputace a velikosti dodavatele. U těch největších bude riziko krachu mnohem menší.

Tarify elektřiny

V nabídce dodavatelů můžete najít dva typy tarifů: vysoký tarif a nízký (dříve noční) tarif. Aktuálně je možné získat jednotarifní i dvoutarifní sazbu, které se dále liší podle toho, na co všechno v domácnosti elektřinu používáte.   

Jednotarifní sazby jsou dvě podle typu nemovitosti a velikosti spotřeby. Obě se počítají podle vysokého tarifu. Ta první je vhodná pro místa s nízkou spotřebou, jako jsou chaty nebo garáže. Druhá je určená pro domácnosti se střední až vysokou spotřebou, které ale elektřinu nepoužívají k vytápění, ani k ohřevu vody.  

Dvoutarifní sazba zahrnuje jak vysoký tarif, tak i hodiny nízkého tarifu. Dříve bývala elektřina levnější výhradně v noci, proto se mu říkalo noční proud, dnes už nízký tarif v určitém čase využijete i přes den. Hodiny nízkého tarifu jsou stanovené s ohledem na vytíženost sítě.  

Dvoutarifních sazeb je v současnosti osm. Podle typu jsou určené pro domácnosti s elektrickým vytápěním, elektrickým bojlerem nebo třeba elektromobilem (autem s elektrickým pohonem).   

K získání dvoutarifní sazby musíte svému distributorovi doložit, že elektřinou topíte nebo ohříváte vodu, a zároveň mu dodat revizní zprávu, která dokazuje, že pomocí elektřiny topíte a ohříváte vodu výhradně v časech nízkého tarifu. Podobně to funguje i v případě, že chcete nízký tarif využívat k nabíjení elektromobilu. Před jakoukoliv změnou tarifní sazby je nutné domluvit návštěvu elektrikáře, který provede kontrolu zapojení spotřebičů a doporučí velikost jističe.   

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Základem je porovnání nabídek elektřiny a výběr té nejvýhodnější. Můžete k tomu využít náš srovnávač cen elektřiny, díky kterému získáte ty nejlepší nabídky do 2 minut.   

Nejlevnější a nejmenší dodavatelé mohou být ovšem riziko. Nejsou na trhu příliš stabilní, a aby vyvážili nízkou cenu, někdy ukrývají ve smluvních podmínkách záludnosti. Pozor si musíte dát hlavně na podmínky odstoupení od smlouvy – u některých dodavatelů by se mohla cena za odstoupení vyšplhat až do desítek tisíc korun. Nikdy si proto nezapomeňte důkladně pročíst obchodní podmínky.   

Ujistěte se také, že vybraný dodavatel podepsal Etický kodex vydaný Energetickým regulačním úřadem. Tím se řídí féroví obchodníci s energiemi – chrání zákazníky před praktikami „navolávacích“ obchodníků a vždy uzavírají smlouvy na dobu určitou. Etický kodex podepsalo cca 80 % energetických společností na trhu a některé (např. ČEZ) dodržují navíc ještě svůj vlastní interní kodex.  

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Smlouvu se stávajícím dodavatelem samozřejmě můžete sami vypovědět a následně uzavřít novou s jiným dodavatelem. Pokud od vás nový dodavatel získá podepsanou plnou moc, můžete ho nechat, aby smlouvu vypověděl za vás.   

Chcete mít s celou změnou co nejméně práce? Tak to nechte na nás. Pomocí naší kalkulačky si vyberte toho nejlepšího dodavatele a zbytek už zařídíme my. A nemusíte se bát změny ani nejistoty – smlouvu budete mít přímo s dodavatelem, kterého si vyberete. 

Postup srovnání cen a sjednání nové smlouvy

 • Do naší online kalkulačky elektřiny zadejte základní údaje o spotřebě (stačí i odhad), velikosti bytu či domu a rozsahu využití elektřiny – tedy zda pomocí elektřiny vytápíte, ohříváte vodu, vaříte, nebo ji používáte jen pro svícení a provoz jiných spotřebičů.  

 • Dále je potřeba zadat bydliště, protože cenové nabídky se mohou lišit podle odběrného místa. Uveďte také, od koho elektřinu odebíráte teď, a nezapomeňte ani na své kontaktní údaje, abychom vám mohli dát vědět v případě výhodnější neveřejné nabídky.   

 • Čím lépe a podrobněji kalkulačku vyplníte, tím přesnější bude výpočet úspor a cenových nabídek.  

 • Po zadání údajů do kalkulačky se vám na obrazovce objeví srovnání dodavatelů a cen. Jejich řazení si můžete vybrat abecedně podle názvu dodavatele, nebo podle výše roční úspory od největší po nejmenší.   

 • V levé části tabulky u každého z dodavatelů vidíte výši měsíční zálohy, zastropovanou cenu za rok, celkovou cenu za rok, výpovědní lhůtu a zda dodavatel garantuje cenu. Pokud se chcete dozvědět více, například o distribučních poplatcích, ceně ve vysokém a nízkém tarifu nebo formu závazku, pak stačí kliknout na tlačítko „Více info“.  

 • Pokud jste si vybrali nabídku, která vás zaujala, klikněte na „Pokračovat“ a zanechte nám na vás kontakt. My se vám ozveme, abychom zodpověděli vaše případné dotazy o produktu, nebo vám rovnou pomůžeme se sjednáním nové smlouvy.  

 • Samotnou smlouvu pak vyplníte sami, anebo nám můžete údaje diktovat do telefonu.   

 • Jedním z posledních kroků je váš podpis smlouvy, kterou následně doručíme dodavateli, který za vás může vypovědět smlouvu u toho stávajícího.   

 • Zbývá uhradit poslední vyúčtování u starého dodavatele a počkáte na rozpis měsíčních záloh u toho nového.   

 • Při změně dodavatele nedochází k výměně elektroměru a jističe. Jde jen o vyplnění a podpis smlouvy, a to bez jakéhokoliv poplatku. Nic nebudete platit ani v případě, že si smlouvu sjednáte právě přes nás. A proto je naše porovnání elektřiny tak výhodné.  

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen elektřiny Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny 2023 Srovnání půjček od různých poskytovatelů Ceník plynu 2023 Srovnání hypoték Regulovaná cena elektřiny 2023 Jaká je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem?