Srovnání cen elektřiny a ceníků dodavatelů 2023

Zastropovaná cena elektřiny už není nejlevnější. Ušetřete s novým ceníkem.

Srovnání cen elektřiny

V online kalkulačce elektřiny si snadno spočítáte, jestli váš dodavatel zdražil. Porovnání cen sice 2 minuty zabere, ale šetřit budete po celý rok.

Pokračovat do kalkulačky

Nabídka na míru

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů elektřiny? Uděláme to za vás a rovnou vám po telefonu představíme tu nejvýhodnější nabídku. Stačí nahrát poslední fakturu.

Nahrát fakturu

Ve srovnání najdete 196 nabídek 56 dodavatelů elektřiny

MND Lama energy EON CEZ

Porovnání cen elektřiny od dodavatelů zvládnete za pár minut

 • Stačí párkrát
  kliknout myší

 • Z pohodlí gauče si porovnáte nabídky dodavatelů a zkontrolujete, jestli za elektřinu zbytečně nepřeplácíte.

 • S papírováním
  rádi pomůžeme

 • Připravíme vám nové smlouvy, zařídíme výpovědi a další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.

 • K ruce jsou vám
  specialisté

 • Všichni nám je chválí. Po telefonu vám odpoví na otázky a pomohou s výběrem i sjednáním.

Jak funguje srovnání cen elektřiny online?

Online srovnání cen elektřiny vám umožní všechny dodavatele elektřiny snadno porovnat mezi sebou. Stačí do kalkulačky zadat informace o vaší domácnosti a během chvilky máte jasno.

Kalkulačka automaticky porovná všechny aktuální nabídky na českém trhu. Nabídne vám přehled dostupných dodavatelů i s cenami, které jsou určené konkrétně pro váš typ domácnosti a výši spotřeby. Vše budete mít přehledně před sebou, stačí si jen vybrat. 

Proč využít porovnání cen elektřiny online?

Cena elektřiny se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Závisí tedy
jen na dodavatelích, kolik po vás za ni budou chtít zaplatit – na poplatcích tak můžete 
ušetřit 
u jednoho dodavatele stovky, u jiného až tisíce ročně.

Online srovnání cen elektřiny slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno
porovnat mezi sebou
. Nyní u nás ve srovnání najdete 196 nabídek 56 dodavatelů plynu.

Nejdříve stačí vyplnit naší online kalkulačku elektřiny – přesně podle faktury, nebo orientačně. 
Čím přesněji kalkulačku vyplníte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele ušetříte.

Jak srovnávat ceny elektřiny?

Do naší online kalkulačky elektřiny zadejte základní údaje o spotřebě (stačí i odhad), velikosti bytu či domu a rozsahu využití elektřiny – tedy jestli s ní vytápíte, ohříváte vodu, vaříte, nebo ji používáte jen pro svícení a provoz jiných spotřebičů.

Dál je potřeba zadat bydliště, protože cenové nabídky se mohou lišit podle odběrného místa. Uveďte také, od koho elektřinu odebíráte teď, a nezapomeňte ani na své kontaktní údaje, abychom vám mohli dát vědět, když pro vás budeme mít nějakou výhodnější neveřejnou nabídku. 

Je nejlevnější elektřina nejlepší volba?

Ne vždycky tomu tak je. Nejlevnější elektřinu mohou také poskytovat menší dodavatelé, kteří nenabízí takové záruky a spolehlivost, jako jejich známější konkurenti. Zejména v energeticky nejisté době je proto potřeba volit dodavatele opatrně.

Porovnejte ceny elektřiny od různých dodavatelů a pak si z nich vyberte nejen podle nejnižšího čísla, ale také podle velikosti a reputace, kterou dodavatelské společnosti mají. Riziko jejich krachu tak bude menší. 

Tarify elektřiny

V nabídce dodavatelů můžete najít dva typy tarifů: vysoký tarif a nízký (dříve noční) tarif. Aktuálně můžete získat jednotarifní i dvoutarifní sazbu, které se dále liší podle toho, na co všechno v domácnosti elektřinu používáte. 

Jednotarifní sazby jsou dvě a počítají se podle vysokého tarifu. První se používá pro místa s nízkou spotřebou, jako jsou chaty nebo garáže. Druhá je určená pro domácnosti se střední až vysokou spotřebou, které ale elektřinu nepoužívají k vytápění ani k ohřevu vody. 

Dvoutarifní sazba zahrnuje jak vysoký tarif, tak i hodiny nízkého tarifu. Dříve bývala elektřina levnější výhradně v noci, proto se mu říkalo noční proud, dnes už nízký tarif v určitém čase využijete i přes den. Hodiny nízkého tarifu jsou stanovené s ohledem na vytíženost sítě.  

Dvoutarifních sazeb je v současnosti osm. Podle typu jsou určené pro domácnosti s elektrickým vytápěním, elektrickým bojlerem nebo třeba elektromobilem (autem s elektrickým pohonem). K získání dvoutarifní sazby musíte svému distributorovi doložit, že elektřinou topíte nebo ohříváte vodu, a zároveň mu dodat revizní zprávu, která dokazuje, že pomocí elektřiny topíte a ohříváte vodu výhradně v časech nízkého tarifu. Podobně to funguje i v případě, že chcete nízký tarif využívat k nabíjení elektromobilu. 

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Cena byla a vždy bude základním parametrem výběru. Porovnejte si nabídky elektřiny a vyberte si z nabídek tu nejvhodnější. Můžete k tomu využít náš srovnávač cen elektřiny, díky kterému získáte ty nejlepší nabídky do dvou minut. 

Určitě ale nedoporučujeme jít za každou cenu po ceně. Nejlevnější dodavatelé často nejsou moc stabilní, a aby vyvážili nízkou cenu, někdy ukrývají ve smluvních podmínkách záludnosti. Pozor si musíte dát hlavně na podmínky odstoupení od smlouvy – u některých dodavatelů by se mohla cena za odstoupení vyšplhat až do desítek tisíc korun. Nikdy proto nezapomeňte důkladně pročíst obchodní podmínky. 

Ujistěte se také, že vybraný dodavatel podepsal Etický kodex vydaný Energetickým regulačním úřadem. Tím se řídí féroví obchodníci s energiemi – chrání zákazníky před praktikami „navolávacích“ obchodníků a vždy uzavírají smlouvy na dobu určitou. Etický kodex podepsalo cca 80 % energetických společností na trhu a některé (např. ČEZ) dodržují navíc ještě svůj vlastní interní kodex.

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Smlouvu se stávajícím dodavatelem samozřejmě můžete sami vypovědět a následně uzavřít novou s jiným dodavatelem. Smlouvu za vás ale může vypovědět i vás nový dodavatel, pokud od vás dostane podepsanou plnou moc. 

Jestli chcete mít s celou změnou co nejméně práce, můžete to nechat na nás. Pomocí naší kalkulačky si vyberte toho nejlepšího dodavatele a zbytek už zařídíme my. A nemusíte se bát změny ani nejistoty – smlouvu budete mít přímo s dodavatelem. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen elektřiny Srovnání cen elektřiny Srovnání cen energie Ceník elektřiny 2023 Srovnání půjček od různých poskytovatelů Ceník plynu 2023 Srovnání hypoték Regulovaná cena elektřiny 2023 Jaká je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem?