Srovnejte si dodavatele elektřiny

  • Ušetříte průměrně 3 900 Kč za 2 roky

  • Je to nezávazné a zdarma

  • Zabere to pouze 2 minuty

Počítáme s novými ceníky 2018
Ukázat levnější dodavatele

Jak v kalkulačce elektřiny najít levnějšího dodavatele?

Netrapte se s komplikovanými ceníky dodavatelů, prošli jsme je za vás. Porovnání dodavatelů elektřiny jsme vám zjednodušili na pár kliknutí v naší kalkulačce.

Srovnáte dodavatele elektřiny

Srovnáte dodavatele elektřiny

V dalším kroku porovnáte, u kterého dodavatele za elektřinu zaplatíte nejnižší cenu a kolik procent nákladů ušetříte.

Vyberete si levnější nabídku

Vyberete si levnější nabídku

Na pár kliknutí můžete odeslat poptávku na nového dodavatele. Ozveme se vám a rádi vám s celým převodem bezplatně pomůžeme.

Kolik může s levnou elektřinou ušetřit vaše domácnost?

Elektřina je jen jedna, ale od každého dodavatele za různou cenu. Jen v roce 2016 začalo levnější elektřinu od nového dodavatele odebírat téměř 300 000 domácností. A čím větší domácnost, tím vyšší bývá úspora.

pár.png Malý byt

Úspora za elektřinu pro páry

Bydlíte v menším bytě jen v páru, nebo sami? Při spotřebě 12 MWh dosáhnete změnou dodavatele průměrně na roční úsporu 1 937 Kč.

Vedle využití elektřiny se na výši úspory podepíše i váš současný dodavatel - pokud patří k nejdražším na trhu, ušetříte i několikanásobně více.

Spočítat mou úsporu
par-dite.png Velký byt

Malá rodina - nemalá úspora za elektřinu

Tříčlenná rodina ve větším bytě může spotřebovat přibližně 18 MWh, pokud elektřinou topí a vodu ohřívá v elektrickém bojleru. Taková domácnost přechodem na levnější elektřinu ušetří průměrně 3 473 Kč ročně.

Pamatujte, že vedle spotřeby energií výše úspory závisí i na současném dodavateli a kraji, ve kterém žijete.

Spočítat mou úsporu
velka-rodina.png Dům

Velké úspory za elektřinu pro velkou domácnost

Početnější rodina v domku protočí na elektroměru více za svícení, vaření a případně i za ohřev vody nebo vytápění. A čím vyšší spotřebu elektřiny máte, tím větší úspora vás čeká při změně dodavatele za levnějšího.

Při odběru 23 MWh velká domácnost ušetří průměrně 4 573 Kč ročně. Kolik to bude ve vašem případě?

Spočítat mou úsporu

Co vás zajímá na porovnávání cen elektrické energie

Na přelomu roku 2016 došlo k nepatrnému zvýšení cen regulované složky elektřiny o 1,8 až 3,5 %. Oproti tomu dodavatelé v nových cenících pro rok 2017 přišli většinou se snížením cen za neregulovanou neboli silovou složku elektřiny. V roce 2018 cena elektřiny i plynu u většiny dodavatelů mírně vzrostla.

V kalkulačce cen elektřiny máme samozřejmě aktuální ceníky pro rok 2018 a neustále je aktualizujeme.

Celková úspora za platbu elektrické energie se v jednotlivých domácnostech liší. Pár, který žije v malém bytě, ušetří jiné náklady než pětičlenná rodina žijící v domě. Průměrně ale naši zákazníci ušetří průměrně 3 900 Kč za 2 roky. Konečnou úsporu ovlivňuje i váš stávající dodavatel a jeho ceny. Srovnání cen elektřiny od majoritních a alternativních dodavatelů energií většinou odhalí propastné rozdíly.

Distributoři elektrické energie jsou na trhu jen 3:

  • E.ON Distribuce – jižní Čechy, jižní a střední Morava

  • PREdistribuce – Praha a blízké okolí

  • ČEZ Distribuce – zbytek ČR

Jedná se o vlastníky elektrického vedení, kterým vedou elektřinu do domácností. Distributora zákazník nemůže změnit, protože jejich působení je na našem území vymezeno jasnými hranicemi distribučních oblastí.

Oproti tomu dodavatelů elektřiny je několik desítek a prodávají elektrickou energii koncovým zákazníkům - domácnostem a firmám. Ve výběru dodavatele máte naopak volnou ruku a můžete si toho svého vybírat podle ceny, zákaznického servisu a výhodnosti smlouvy, kterou vám nabídne. Zorientovat se v rozdílech mezi dodavateli vám pomůže i online kalkulačka elektřiny srovnáním desítek konkurenčních nabídek.

Prvním krokem k levnější elektřině je srovnání nabídek dodavatelů. Pokud k tomu použijete naši kalkulačku elektřiny, můžete vybraný produkt rovnou nezávazně poptat.

Dalším krokem je vyplnění smluv s novým dodavatelem, které můžete provést buď sami, nebo s pomocí našich specialistů po telefonu. Po podpisu smlouvy doručíme novému dodavateli, který pak za vás podá výpověď u stávajícího dodavatele. Následně uhradíte poslední vyúčtování u starého dodavatele, dostanete nový rozpis záloh od nového a tím je převod u konce.

Jde o změnu čistě administrativní. Nemusíte se tak bát výměny elektroměru ani jiných zařízení. Celý proces změny dodavatele elektřiny navíc probíhá ze zákona bezplatně. Pokud jde o naše služby, zprostředkování a asistenci při vyplňování a doručování smluv, vás nebudou stát ani korunu.

Změnu dodavatele lze provést kdykoliv během roku. Pokud ale používáte elektřinu na vytápění své domácnosti, jsou jistá období, kdy je změna výhodnější. Pokud chcete začít levnější elektřinu odebírat před začátkem topné sezóny, musíte myslet na výpovědní lhůtu u stávajícího dodavatele, která bývá zpravidla 3 měsíce. V takových případech doporučujeme začít se změnou na jaře.

Užitečné rady a tipy, jak na levnou elektřinu

NÁVOD: Jak vybrat dodavatele elektřiny? 9 parametrů, které se vyplatí sledovat

Možná i vás už nebaví zbytečně vysoké náklady spojené se spo...

Analýza: Kam zamíří ceny plynu v roce 2017? A kolik domácnosti zaplatí za elektřinu?

Jaké budou ceny energií v roce 2017? To se čeští spotřebitel...

LED žárovky zdarma: Nachytali jste se? Víme, jak odstoupit od smlouvy s dodavatelem

S LED žárovkami se roztrhl pytel. Podomní prodejci je nabízí...

ŠETŘÍME DOMA: Noční proud vám sníží výdaje o pětinu

Noční proud už sice oficiálně neexistuje, ale stále můžete o...

Najděte si nejlevnějšího dodavatele elektřiny