Srovnáváme nabídky těchto a dalších společností

Jak v kalkulačce elektřiny najít levnějšího dodavatele?

Netrapte se s komplikovanými ceníky dodavatelů, prošli jsme je za vás. Porovnání dodavatelů elektřiny jsme vám zjednodušili na pár kliknutí v naší kalkulačce.

Srovnáte dodavatele elektřiny

Srovnáte dodavatele elektřiny

V dalším kroku porovnáte, u kterého dodavatele za elektřinu zaplatíte nejnižší cenu a kolik procent nákladů ušetříte.

Vyberete si levnější nabídku

Vyberete si levnější nabídku

Na pár kliknutí můžete odeslat poptávku na nového dodavatele. Ozveme se vám a rádi vám s celým převodem bezplatně pomůžeme.

Co vás zajímá na porovnávání cen elektrické energie

Na přelomu roku 2016 došlo k nepatrnému zvýšení cen regulované složky elektřiny o 1,8 až 3,5 %. Oproti tomu dodavatelé v nových cenících pro rok 2017 přišli většinou se snížením cen za neregulovanou neboli silovou složku elektřiny. V roce 2018 cena elektřiny i plynu u většiny dodavatelů mírně vzrostla.

V kalkulačce cen elektřiny máme samozřejmě aktuální ceníky pro rok 2019 a neustále je aktualizujeme.

Celková úspora za platbu elektrické energie se v jednotlivých domácnostech liší. Pár, který žije v malém bytě, ušetří jiné náklady než pětičlenná rodina žijící v domě. Průměrně ale naši zákazníci ušetří průměrně 1 850 Kč ročně. Konečnou úsporu ovlivňuje i váš stávající dodavatel a jeho ceny. Srovnání cen elektřiny od majoritních a alternativních dodavatelů energií většinou odhalí propastné rozdíly.

Distributoři elektrické energie jsou na trhu jen 3:

  • E.ON Distribuce – jižní Čechy, jižní a střední Morava

  • PREdistribuce – Praha a blízké okolí

  • ČEZ Distribuce – zbytek ČR

Jedná se o vlastníky elektrického vedení, kterým vedou elektřinu do domácností. Distributora zákazník nemůže změnit, protože jejich působení je na našem území vymezeno jasnými hranicemi distribučních oblastí.

Oproti tomu dodavatelů elektřiny je několik desítek a prodávají elektrickou energii koncovým zákazníkům - domácnostem a firmám. Ve výběru dodavatele máte naopak volnou ruku a můžete si toho svého vybírat podle ceny, zákaznického servisu a výhodnosti smlouvy, kterou vám nabídne. Zorientovat se v rozdílech mezi dodavateli vám pomůže i online kalkulačka elektřiny srovnáním desítek konkurenčních nabídek.

Prvním krokem k levnější elektřině je srovnání nabídek dodavatelů. Pokud k tomu použijete naši kalkulačku elektřiny, můžete vybraný produkt rovnou nezávazně poptat.

Dalším krokem je vyplnění smluv s novým dodavatelem, které můžete provést buď sami, nebo s pomocí našich specialistů po telefonu. Po podpisu smlouvy doručíme novému dodavateli, který pak za vás podá výpověď u stávajícího dodavatele. Následně uhradíte poslední vyúčtování u starého dodavatele, dostanete nový rozpis záloh od nového a tím je převod u konce.

Jde o změnu čistě administrativní. Nemusíte se tak bát výměny elektroměru ani jiných zařízení. Celý proces změny dodavatele elektřiny navíc probíhá ze zákona bezplatně. Pokud jde o naše služby, zprostředkování a asistenci při vyplňování a doručování smluv, vás nebudou stát ani korunu.

Změnu dodavatele lze provést kdykoliv během roku. Pokud ale používáte elektřinu na vytápění své domácnosti, jsou jistá období, kdy je změna výhodnější. Pokud chcete začít levnější elektřinu odebírat před začátkem topné sezóny, musíte myslet na výpovědní lhůtu u stávajícího dodavatele, která bývá zpravidla 3 měsíce. V takových případech doporučujeme začít se změnou na jaře.

Odebírejte nejlevnější elektřinu

Pomůžeme vám s tím. Náš specialista Tomáš Suchý a jeho tým krotí ceny energií s Ušetřeno.cz již více než 5 let. Pokud chcete vyzrát na dodavatele plynu a elektřiny, Tomáš je váš člověk. Má v malíku ceny i smluvní podmínky.

Mohli jste jej vidět například v těchto médiích:

Najděte si nejlevnějšího dodavatele elektřiny