Index cen silové elektřiny

Index cen silové elektřiny je unikátním projektem portálu Ušetřeno.cz, který je lídrem ve srovnávání elektřiny a plynu. Zobrazuje skutečné ceny obchodní složky elektřiny za 1 MWh bez DPH u 7 nejčastěji prodaných produktů od vybraných dodavatelů, které zákazníci uzavírali přes portál Ušetřeno.cz nejčastěji. 

Porovnat ceny elektřiny

Srovnejte si ceny elektřiny online

Hned uvidíte možnou úsporu

Hned uvidíte možnou úsporu

Ceny různých dodavatelů si můžete porovnat na základě pouhých pár údajů. Stačí k tomu vaše poštovní směrovací číslo a distribuční sazba.

Porovnáme vám ceníky různých dodavatelů

Porovnáme vám ceníky různých dodavatelů

Naši specialisté na energetiku vám po telefonu porovnají ceníky. Vy si vyberete ten nejvýhodnější.

K ruce jsou vám naši specialisté

K ruce jsou vám naši specialisté

Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.

Co je index cen silové elektřiny od Ušetřeno.cz?

Jedná se výhradně o akviziční ceníky elektřiny, tedy ceníky, které mají nižší cenu obchodní složky elektřiny a umožňují domácnostem výrazně ušetřit.

Index je tedy klíčovým ukazatelem, který vypovídá o dynamickém vývoji na energetickém trhu a využívají ho novináři, ale také zákaznici, kteří chtějí změnit dodavatele. 

Porovnejte si ceny elektřiny

Použití indexu

Index je veřejně přístupný a lze ho používat s uvedením zdroje, portálu Ušetřeno.cz.

V případě, že vám něco bude nejasné nebo máte zájem index pravidelněji využívat, kontaktujte nás na e-mail arsen.lazarevic@usetreno.cz.

Proč index nezobrazuje celkovou cenu elektřiny?

Celková cena elektřiny závisí také na regulovaných poplatcích, které jsou určeny na základě využívání elektřiny, velikosti jističe, distribuční oblasti nebo sazby. Celkovou cenu elektřiny proto není možné přesně stanovit, protože by se mohla výrazně lišit například u domácnosti v rodinném domě, která využívá k vytápění tepelné čerpadlo, nebo v případě chaty, kde se elektřina využívá jen občas.

Obchodní složka elektřiny ale umožňuje právě vytvářet tyto modelové příklady jednotlivých domácností, které na míru vašim potřebám (například pro redakční využití) vytvoříme. 

Porovnejte si ceny elektřiny

Proč bych měl index cen silové elektřiny využívat?

Index najde uplatnění nejen u novinářů, kteří mohou získat zajímavý údaj pro domácnosti ohledně vývoje cen elektřiny, ale mohou ho využívat i samotní spotřebitelé, aby si srovnali svou současnou obchodní složku elektřiny s tou, která je aktuálně na trhu dostupná. 

Spotřebitelé mohou zjistit, že na ceně za 1 MWh u svého dodavatele přeplácí i stovky korun.

Existuje index i pro plyn?

Ano, také měříme ceny plynu. Pokud máte zájem o využití cen pro plyn, kontaktujte nás na e-mail arsen.lazarevic@usetreno.cz a je možné domluvit exkluzivní užití.

Porovnejte si ceny plynu

Historické ceny elektřiny

Zatímco na počátku roku 2021 byly ceny silové elektřiny poměrně stabilní a cena se pohybovala v rozmezí 1300 – 1400 Kč za MWh, po krachu Bohemia Energy cena silové elektřiny prudce vzrostla.

V roce 2022, vinou energetické krize a invaze Ruska na Ukrajinu, došlo k prudkému růstu cen obchodní složky a cena v září přesáhla hranici 9000 Kč za MWh bez DPH.

V roce 2023 následovalo ze strany státu zastropování cen elektřiny a plynu. Ceny elektřiny se již v březnu roku 2023 dostávaly pod hranici stanoveného stropu a lidé mohli znovu šetřit přechodem k jinému dodavateli.

V roce 2024 pak obchodní složka začala mírně klesat. Od února však na burze dochází k růstu cen elektřiny i plynu, což by mohlo vést k opačné trajektorii a zdražování obchodní složky elektřiny.

Porovnejte si ceny elektřiny

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.