Srovnání půjček online: Zjistěte, které půjčky vám vyjdou nejvýhodněji

Nekoukejte jen na úroky. Spočítejte si měsíční splátku a prozkoumejte i podmínky poskytovatelů. Srovnání půjček zabere jen 2 minuty.

Pokračovat do kalkulačky

Porovnejte si půjčky a vyberte si tu pravou

Vybrat si tu nejvýhodnější půjčku online zvládnete za pár minut. Stačí vyplnit kalkulačku a hned uvidíte, co nabízí banky i ověřené nebankovní společnosti.

Jak si pomocí kalkulačky půjčky porovnat?

Stačí do kalkulačky vyplnit pár základních údajů pro výpočet půjčky – výši úvěru, délku splatnosti a účel půjčky. Kalkulačka vám pak u různých poskytovatelů vypočítá orientační výši měsíční splátky, úroku i RPSN.

Jeden z našich specialistů vás pak bude kontaktovat, aby vám po telefonu odpověděl na případné otázky a pomohl vám s výběrem nejlepší půjčky. Konzultace je samozřejmě nezávazná. Pokud si půjčku nevyberete, nic se neděje.

Na co se zaměřit v online porovnání půjček?

Srovnání půjček na internetu vám zajistí přehled o jednotlivých nabídkách bank i nebankovních společností. Jak se ale v nabídkách zorientovat?

Ze všeho nejdříve si stanovte, jaké parametry a podmínky chcete, aby úvěr měl. Ty si pak mezi sebou můžete porovnávat – vyplatí se koukat hlavně po těchto parametrech: 

1. Účel úvěru

Vybrat si můžete půjčku na cokoliv, nebo účelovou půjčku – na rekonstrukci, koupi vozu nebo nákup vybavení do domácnosti.

Účelové úvěry mají obvykle nižší úrokovou sazbu. Musíte u nich ale bance doložit, že jste finance skutečně použili na to, na co jste slíbili.

S půjčkou na cokoli se vás nikdo nebude ptát, na co si půjčujete. Úrok ale může být o malounko vyšší.

Pokud tedy nevíte, jestli se vám vyplatí účelová půjčka, nebo půjčka na cokoliv, můžete si je snadno porovnat pomocí kalkulačky. Stačí v ní změnit účel úvěru.

2. Výše úvěru

Zažádat můžete o několik tisíc až pár milionů korun.

Výši půjčky si ale dobře rozmyslete. Pozdější navyšování úvěru bývá zbytečně komplikované. 

Máte více úvěrů? Zvažte konsolidaci půjček s možností navýšení úvěru.

3. Doba splácení 

Půjčku si můžete rozložit do několika měsíců i let. Rozmyslete si proto, jestli chcete splácet vyšší částku a mít půjčku splacenou za pár měsíců, nebo si radši splácení protáhnete na roky a budete platit menší splátku.

4. Výše úroku a RPSN

Úrok i RPSN vyjadřuje, kolik dáte za půjčku. Výše úrokové sazby představuje pouze to, kolik ročně zaplatíte za vypůjčené peníze. Nejnižší úroková sazba ještě ale nezaručuje nejlevnější půjčku.

RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, vyjadřuje, kolik za úvěr ročně celkem zaplatíte se vším všudy. Zahrnuje v sobě úrok, nejrůznější poplatky, často také povinné pojištění a mnoho dalšího.

5. Výše měsíčních splátek

Měsíční splátky by se vám měly pohodlně vejít do rozpočtu. Výše všech splátek dohromady by podle ČNB neměla přesahovat 45–50 % čistého měsíčního příjmu.

6. Smluvní podmínky

Jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru půjčky. Smluvní podmínky úvěru si důkladně pročtěte a nebojte se zeptat, pokud vám nějaký bod nebude zcela jasný. Zaměřte se nejen na úrokovou sazbu, ale také na případné sankce.

Jestli něčemu nerozumíte a poskytovatel půjčky vám to jasně a srozumitelně nevysvětlí, do ničeho se nežeňte.

7. Poskytovatel půjčky

V našem porovnání najdete pouze banky a ověřené nebankovní společnosti. Je dobré se ale zamyslet, co přesně od poskytovatele očekáváte.

Nabízí předčasné splacení zdarma? Jaké si můžete sjednat pojištění schopnosti splácet? Účtuje si poplatek za poskytnutí? To vše se dozvíte v detailu nabídky v našem porovnání.

K lepšímu výběru půjčky vám pomůže naše úvěrová kalkulačka. Stačí vyplnit základní údaje jako je účel a výše půjčky, doba splácení a my vám spočítáme přibližnou měsíční splátku a ukážeme ve srovnání půjčky, které vyhovují vašim požadavkům.

Je možné zažádat o půjčku online?

Ano, většina bank dnes už umožňuje poslat žádost o půjčku online. V některých případech je dokonce možné vyřídit celou záležitost přes internet – včetně podpisu. Dostanete tak půjčku na účet, aniž byste museli běhat na pobočku.

Srovnání jsme pro vás naposled aktualizovali 29. 05. 2023.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Reprezentativní příklad nejčastěji poskytovaného úvěru

Úvěr ve výši 140 000 Kč se splatností 96 měsíců a pevnou úrokovou sazbou 9,49 % ročně má měsíční splátku 2 109 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru online je 0 Kč, v pobočce pak činí 1 400 Kč. Měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 10,07 % a celková částka splatná spotřebitelem 202 348 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 12, doba splácení 84 měsíců, pevná úroková sazba 6,94 % ročně, RPSN 7,36 % a celková částka splatná spotřebitelem 177 156 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě. Úroková sazba je nastavena každému klientovi individuálně. Její výše ale nikdy nepřekročí pevnou úrokovou sazbou 19,99 %. Poskytovatel Česká spořitelna, a.s..

Ostatní často hledají

Srovnání spořicích účtů Jak funguje stavební spoření Kalkulačka stavebního spoření Jak změnit bankovní účet Jak na výpočet úroku půjčky Kalkulačka bankovních a nebankovních půjček ČSOB půjčka Česká spořitelna půjčka Konsolidace půjček Srovnání hypoték