Porovnejte si půjčky a najděte tu nejvýhodnější

Stačí si jen vybrat, na co chcete půjčku použít.

Srovnání půjček na jednom místě

Zabere vám to jen 2 minuty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých produktů a najdete ten nejvýhodnější.

S online vyřízením rádi pomůžeme

S online vyřízením rádi pomůžeme

Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu nebo si produkt můžete sjednat sami online.

K ruce jsou vám naši specialisté

K ruce jsou vám naši specialisté

Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.

Co je porovnání půjček?

Ve srovnání půjček si můžete porovnat úroky, poplatky, maximální délku splácení a další podmínky. 

Ve srovnání najdete půjčky od bank a nebankovních společností na jednom místě. 

Stačí si předem ujasnit, o jakou půjčku máte zájem – jestli si chystáte koupit nové auto, nábytek, elektroniku, rekonstruovat bydlení nebo něco úplně jiného.

Ve srovnání pak najdete půjčky od bank a nebankovních společností na jednom místě. Jednoduše si mezi sebou porovnáte spousty nabídek za pár minut.

Podle čeho v online porovnání půjček vybírat?

Po výběru druhu půjčky byste měli zkontrolovat více než jen úrok a částku, kterou si chcete půjčit. Porovnávejte i další parametry půjček. 

Při výběru půjčky se vyplatí koukat na: 

 • smluvní podmínky, 
 • dobu splácení,
 • výši měsíčních splátek,
 • úrok a RPSN,
 • poskytovatele půjčky.

Jestli si ani teď nejste jistí podle čeho vybírat, vždy se můžete obrátit na nás. Naši specialisté vám s výběrem rádi pomohou. 

Kalkulačka půjček

Půjčka na cokoliv

Neúčelová půjčka na cokoliv je vhodné řešení nedostatku financí v nečekaných situacích, například když se vám rozbije lednička nebo potřebujete peníze na opravu auta. 

Výhodou je, že půjčené peníze můžete využít na cokoliv. Nemusíte tedy dokládat, za co jste peníze utratili.

Nevýhodou neúčelové půjčky je obvykle vyšší úrok než u půjčky účelové, kde banka vyžaduje důkaz, že jste peníze použili, jak jste slíbili.

Maximální možná částka nebývá vysoká, obvykle jde o částky kolem 1 000 000 Kč. Některé banky vám ale rády půjčí i víc.

Doba splácení se pohybuje od 1 měsíce až po několik let. 

Půjčka na cokoliv – kalkulačka  

Skutečné náklady na úvěr vám nejpřesněji ukáže tzv. roční procentní sazba nákladů (RPSN), která počítá nejen s úrokem, ale také s poplatky. 

Srovnejte si nabídky půjček pohodlně online a vyberte si tu nejvýhodnější. 

Srovnat půjčky na cokoliv

Půjčka na auto

Auto je velký výdaj – ne každý má v kapse dostatek peněz, aby ho mohl rovnou zaplatit. 

Půjčka na auto může v takovém případě přijít vhod. 

Účelová autopůjčka mívá nižší úrok než půjčka na cokoliv. Účel (tedy nákup vozidla) sice musíte doložit, ale obvykle úplně stačí předložit kupní smlouvu. 

Čerpání je bezpečné, protože banka zpravidla posílá peníze přímo na účet prodejce.

Autopůjčka, nebo leasing?

Auto můžete financovat také pomocí leasingu, což je vlastně druh pronájmu. 

Výhodou i nevýhodou zároveň je, že během splácení auto není vaše. 

Náklady na pravidelnou údržbu a další výdaje (například nákup pneumatik) tedy hradí leasingová společnost. 

S autem ale nemůžete nakládat jako vlastník, nelze ho nijak upravit ani ho prodat. 

Záleží tedy jen na vás, která z variant se vám hodí víc.  

Půjčka na auto – kalkulačka 

Abyste z aktuálních nabídek skutečně vybrali tu nejvýhodnější půjčku na auto, využijte naši kalkulačku

Během chvilky pro vás porovná všechny důležité parametry nabízených půjček a vy tak snadno vyberete tu nejlepší. 

Srovnat půjčky na auto

Půjčka na rekonstrukci bytu nebo domu

Půjčka na rekonstrukci je účelový úvěr určený k modernizaci bydlení. 

Rekonstrukce může zahrnovat jak úpravu koupelny za 20 000 Kč, tak i celkovou přestavbu bytu nebo rozsáhlé opravy domu, které se mohou vyšplhat do statisíců až milionů. 

Financování rekonstrukce proto vybírejte i s ohledem na potřebnou částku. U větších půjček může být také vyžadována zástava, většinou je možné použít financovanou nemovitost. 

Nezapomínejte, že i v případě půjčky na rekonstrukci bude chtít poskytovatel důkaz, že jste peníze skutečně investovali do bydlení. Dnes už ale často stačí jen nahrát online faktury za vybavení a práci spolu s fotografiemi před a po rekonstrukci.

K financování rekonstrukce můžete použít také hypotéku, úvěr ze stavebního spoření nebo spotřebitelský úvěr na rekonstrukci. Samozřejmě je možné využít i neúčelovou půjčku na cokoli, ale podmínky nebývají moc výhodné. 

Půjčka na rekonstrukci bytu – kalkulačka 

Porovnejte si aktuální nabídky pohodlně online a vyberte si tu nejvýhodnější půjčku na rekonstrukci. 

Stačí vám k tomu naše kalkulačka a 2 minuty vašeho času. 

Srovnat půjčky na rekonstrukci

Půjčka na bydlení

Rádi byste bydleli ve vlastním, ale nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením je půjčka na bydlení. 

Peníze můžete využít na nákup nebo stavbu domu, případně na koupi bytu. Protože zpravidla nejde o nízké částky, obvykle je nutné ručit nemovitostí. Jako zástavu ale můžete využít právě financovaný byt nebo dům. 

Nejběžnějším typem půjčky na bydlení je hypotéka, díky níž můžete dosáhnout na značné částky a zároveň je splácet delší dobu, takže měsíční splátka nebude tak vysoká. 

Další možnosti jsou například úvěr ze stavebního spoření nebo spotřebitelský úvěr na bydlení. S některými půjčkami na bydlení je možné financovat i nákup podílu v družstvu nebo kauci u nájemního bytu. 

Půjčka na bydlení pro mladé 

Státní půjčka na bydlení pomáhá mladým rodinám bydlet ve svém. Program však nemusí být aktivní každý rok, počet poskytovaných půjček je omezený a pro získání úvěru je nutné splnit podmínky: 

 • aspoň jeden z žadatelů ještě nedosáhl 40 let, 
 • pokud jsou žadatelé dva, žijí v manželství nebo registrovaném partnerství, 
 • pokud je žadatel sám, má v trvalé péči dítě do věku 15 let, 
 • žadatelé nesmí být vlastníky ani spoluvlastníky jiné nemovitosti nebo družstevního podílu, 
 • financovaný byt nebo dům musí být určen k trvalému bydlení a musí mít číslo popisné. 

Pokud je program aktivní, stát vám půjčí až 3,5 milionu korun na pořízení rodinného domu nebo 3 miliony korun na byt, maximálně ale 90 % hodnoty nemovitosti. Na rekonstrukci pak můžete získat až 750 tisíc korun. 

Půjčka na bydlení – kalkulačka 

Potřebujete vybrat tu nejvýhodnější půjčku na bydlení? Vyzkoušejte naši kalkulačku. Srovnání půjček na bydlení vám nezabere víc než pár minut a snadno tak vyberete to nejlepší řešení přesně na míru. 

Srovnat půjčky na bydlení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Úvěr si můžete sjednat jednoduše online. Pokud vámi vybraná banka umožňuje sjednání online, přesměrujeme vás na webové stránky partnera, kde můžete o půjčku zažádat. V opačném případě vám zavolá jeden z našich specialistů a společně se domluvíte na dalším postupu.

Online sjednání půjčky nabízí už většina našich bank. Některé společnosti vám dokonce žádost o úvěr online i schválí. Díky tomu nemusíte chodit na pobočku a peníze můžete mít na účtu už během pár dní.

Většina půjček se splácí převodem z bankovního účtu. Nejčastěji přímo z toho, na který vám banka peníze zaslala. Stačí si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě a máte vystaráno. 

Existují ale i výjimky, různé rychlé hotovostní půjčky, které můžete splácet pouze hotově přímo na ruku obchodnímu zástupci.  

V obou případech se ale s danou společností před uzavřením smlouvy dohodněte na přesném datu splatnosti. Krátkodobé půjčky se zpravidla splácí jednorázově, dlouhodobé 1× měsíčně po předem stanovenou dobu.

Vždy záleží na tom, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho. Tyto parametry si jednoduše nastavíte v naší online kalkulačce. Na základě vyplněných parametrů vám kalkulačka porovná dostupné půjčky a vy pak snadno najdete tu nejlevnější.

Nevybírejte si ale jen podle úrokové sazby a výše splátky. Sledujte také roční procentní sazbu nákladů (tzv. RPSN). Ta představuje nejen úrok, ale i veškeré poplatky spojené s půjčkou. Čím nižší je RPSN, tím bude úvěr výhodnější.

To záleží na výši a typu půjčky a také instituci, kde o půjčku žádáte. V případě bankovních půjček standardně potřebujete dva doklady totožnosti, potvrzení o místě bydliště, potvrzení o výši příjmu a další dokumenty

U nebankovních půjček to bývá trochu volnější. Často si vystačíte jen s průkazem totožnosti a orientační výší vašeho příjmu.  

Všechny informace o tom, jaké doklady a další dokumenty potřebujete k žádosti o půjčku, najdete v našem srovnání v detailu produktu nebo na jednotlivých webových stránkách bank.

Registr dlužníků je databáze fyzických osob, které dluží nebo někdy v minulosti dlužily peníze. Při posuzování žádosti o půjčku do něj nahlíží všechny banky

Nejznámější registry dlužníků:

 • Bankovní registr klientských informací (BRKI)
 • Společnost Czech Banking Credit Bureau, a. s. (CBCB)
 • Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
 • Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS)

Některé nebankovní instituce lákají své klienty na to, že do registrů dlužníků nenahlížejí. Riziko, které jim taková půjčka přináší, si ale kompenzují vyššími úroky.

Většinou ne. Banka vám peníze zašle na stávající bankovní účet. Účet ale musí být na vaše jméno. 

Někdy může být výhodné mít účet u stejné banky, u které žádáte o půjčku. Nebudete muset například dokládat tolik dokumentů a jako dlouholetý klient můžete získat i výhodnější podmínky.

Pořízení automobilu na leasing s sebou nese celou řadu nevýhod. Tou hlavní je, že vozidlo nevlastníte. Až do konce splacení leasingu jste pouze nájemce, nikoliv majitel automobilu. Mohou vás čekat také vysoké poplatky za uzavření smlouvy a většinou musíte zaplatit část ceny automobilu předem – tzv. akontaci. Velkým problémem může být i fakt, že při krachu leasingové společnosti bude vaše vozidlo zabaveno na umoření dluhu.

Na rozdíl od leasingu je auto na úvěr ihned vaše. Půjčka bývá zpravidla levnější než leasing a navíc si můžete libovolně nastavit optimální délku splácení. Výhodou také je, že v případě zadlužení můžete vůz bez velkých problémů odprodat.

Půjčka na bydlení neboli úvěr na vybavení domácnosti se řadí mezi účelové spotřebitelské úvěry. To znamená, že je třeba bance zpětně doložit, na co jste vypůjčené peníze využili. Za uvedení účelu od banky na oplátku dostanete výhodnější úrokovou sazbu, než jakou obvykle mívají neúčelové půjčky, které můžete využít na cokoliv.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.