Srovnejte si všechny nabídky internetu během 2 minut

Chcete se připojit odkudkoli, nebo hledáte rychlý internet na doma? Vyberte si, které připojení pro vás bude to pravé ořechové.

Vyberte si internet na doma i na cesty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí gauče si porovnáte všechny produkty a najdete ten nejvýhodnější.

Je to nezávazné a zdarma

Opravdu. Nikdo vám nebude nic nutit a za využití srovnání nezaplatíte ani korunu. 

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Rádi vám pomohou s čímkoliv od výběru internetu po sjednání.

Co je to mobilní internet?

Přenosný internet si můžete vzít s sebou prakticky kamkoli. Skvěle se hodí pro využívání na chatě, chalupě nebo třeba na koleji. Stačí ho zapojit do zásuvky, připojit se k síti a můžete surfovat.

Vybrat si typ připojení

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Mobilní internet je takovým „internetem sbaleným na cesty“. Připojíte se díky němu prakticky odkudkoliv. Stačí vám k tomu datová flashka nebo SIM karta, kterou jednoduše vložíte do svého notebooku, tabletu či mobilního telefonu. 

Pevný internet funguje jen na jednom místě. Zkrátka, nikam ho nepřenesete. Bez ohledu na to, jestli vám domů vede kabel, nebo vlastníte bezdrátové zařízení. Pokud si doma chcete zařídit vlastní Wi-Fi, budete potřebovat router, ke kterému se připojíte počítačem, mobilem nebo třeba chytrou televizí. 

Jednodušeji řečeno, FUP zabraňuje tomu, aby ti, kteří čerpají dat hodně, snižovali kvalitu připojení ostatních uživatelů. Po překročení tohoto datového objemu vám poskytovatel připojení výrazně zpomalí, nebo dokonce vypne (liší se podle poskytovatele). 

Naopak s připojením přes kabel (DSL, optika) můžete obvykle vesele surfovat bez omezení.  

Vyberte si internet do své domácnosti ve 3 jednoduchých krocích: 

1. Udělejte si přehled  

Zamyslete se nad tím, k čemu budete internet využívat. Na surfování po internetu a čtení e-mailů nebudete potřebovat nejvyšší rychlost. Naopak pokud plánujete sledovat online videa ve vysoké kvalitě, bude se vám rychlý a stabilní internet hodit. 

2. Vyberte si typ internetového připojení 

Zvolíte vedení internetu kabelem nebo vzduchem? Kabelové připojení (xDSL nebo optický kabel) je považováno za stabilnější. K tomu abyste si mohli vybrat tento typ připojení, ovšem potřebujete v domě nebo bytě přivedený pevný internet kabelem. Pokud ho nemáte, mohla by to být komplikace navíc.  

K připojení vzduchem vám stačí anténa umístěná na balkoně nebo střeše, která bude namířena směrem k nejbližšímu vysílači. Kabel z antény pak vede přímo do Wi-Fi routeru nebo počítače. Dostupnost signálu a umístění antény vám zajistí profesionální technik konkrétního poskytovatele internetu.  

3. Zkontrolujte si dostupnost 

Vždycky si ověřte, že je na vaší adrese dobrý signál. Rychlý internet za super cenu, který ovšem co pět minut vypadává, není ve výsledku zrovna výhra. Srovnejte si všechny nabídky internetu v naší kalkulačce. Stačí zadat adresu a telefonní číslo, a my vám zkontrolujeme rychlost a kvalitu připojení, popřípadě vám pomůžeme najít lepší a levnější. 

Neveřejné nabídky internetu vám bohužel můžeme představit pouze po telefonu. Na webu ani ve srovnání je nenajdete. Nezapomeňte tedy při vyplňování kalkulačky vyplnit své telefonní číslo, ať se vám můžeme ozvat.

Máme pokrytý téměř celý trh. V našem srovnání najdete přes 30 různých poskytovatelů internetu. A na aktualizaci produktů pečlivě dbáme. Samozřejmě nám ale může něco utéct. Proto, pokud by vám ve srovnání cokoliv chybělo, napište nám to na zmeny@usetreno.cz.

Ano. Často je to snazší, než se zdá. Typicky pokud už máte udělanou přípojku na internet vedený kabelem (pro DLS připojení nebo optiku) nebo napojení na anténu. Tady vám stačí udělat základní nastavení, které zvládnete podle samoinstalačního balíčku, který dostanete společně s modemem.

Pokud přípojku vůbec nemáte, nebo byste si s nastavením nevěděli rady, vždy se můžete obrátit na profesionální pomoc technika. Některé společnosti dokonce poskytují i základní servis v ceně. 

Ani korunu. Srovnání je pro vás zdarma a samozřejmě nezávazné. A pokud byste potřebovali něco vysvětlit nebo chtěli s výběrem pomoct, můžete se obrátit na naše specialisty. Rádi vám odpoví na všechny otázky a společně najdete to nejvýhodnější řešení.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.