Srovnejte si všechny nabídky internetu během 2 minut

Chcete se připojit odkudkoli, nebo hledáte rychlý internet na doma? Vyberte si, které připojení pro vás bude to pravé ořechové.

Vyberte si internet na doma i na cesty

Zabere vám to jen 2 minuty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí gauče si porovnáte různé produkty a najdete ten nejvýhodnější.

Vyberete si nejlepší internet pro vás

Vyberete si nejlepší internet pro vás

Ve srovnání můžete vybírat podle ceny, typu připojení i rychlosti stahování.

K ruce jsou vám specialisté

K ruce jsou vám specialisté

Všichni nám je chválí. Rádi vám pomohou s čímkoliv od výběru internetu po sjednání.

Co je pevný internet?

Pevný internet je stabilní připojení k internetu vedené přes telefonní nebo optické kabely. Poskytuje vysokou rychlost připojení a nízké riziko kolísání nebo výpadků, proto se často využívá jako internet na doma a do kanceláří.  

Při vybírání pevného internetu si zkontrolujte zejména dostupnost poskytovatelů a datových nebo optických kabelů ve vašem domě. Nabídky pevného internetu se pak liší hlavně v rychlosti a ceně.

Podívejte se na naše srovnání pevného internetu.

Vybrat pevný internet

Co je mobilní internet?

Mobilní internet je bezdrátové připojení k internetu přes technologie mobilních operátorů. Umožňuje přístup k internetu na cestách nebo v místech, kde není pevný internet dostupný. Připojit se můžete například přes mobilní telefon nebo tablet, u notebooku vám poslouží přenosný modem podobající se flashce. 

Vybrat mobilní internet

Optický internet

Optický internet je druh pevného připojení, který se používá se pro přenos velkého objemu dat na velké vzdálenosti s minimálními ztrátami. Díky svým vlastnostem je vhodný pro hraní, videokonference, streamování – zkrátka i pro ty datově nejnáročnější činnosti. Jedinou nevýhodou optického internetu je nutnost instalace optických kabelů. 

Internet do notebooku

Potřebujete internet do notebooku? Můžete si vybrat hned z několika možností: 

  • Ethernetový kabel propojíte s modemem nebo routerem jako u jakéhokoli jiného počítače. 
  • Wi-Fi zajistí stabilní bezdrátový internet, který je dostatečný pro většinu činností. 
  • Datová SIM karta, kterou dnes nabízí většina operátorů, poskytne kvalitní přenosný internet. 
  • Modem do kapsy se dokáže připojit na nejrychlejší dostupné sítě, funguje jako plnohodnotný Wi-Fi router a díky baterii vydrží bez přísunu elektřiny. 
  • Wi-Fi hotspot nastavíte ve svém telefonu a s notebookem se připojíte jako ke každé jiné Wi-Fi. Data jsou čerpána z telefonu, nezapomeňte si proto nastavit u hotspotu heslo, aby vám je nevyčerpal někdo jiný. 

Internet do zásuvky

Jde o typ pevného internetového připojení, které stačí strčit do zásuvky a už surfujete. Je to vhodné řešení pro domácnosti, které nechtějí investovat čas a peníze do natahování internetových kabelů po celém domě. 

Internet do zásuvky funguje jako prodlužovačka se dvěma adaptéry. První adaptér je třeba síťovým kabelem propojit s modemem nebo routerem a zapojit do zásuvky. Druhý adaptér zapojíte do zásuvky v místnosti, kde potřebujete připojení k internetu.

Pevný internet vzduchem

Jako pevný internet vzduchem se označuje internetové připojení přes rádiové vlny pomocí venkovní antény s modemem, ke kterému se klasicky kabelem připojí koncová zařízení (počítač, chytrá televize atd.). Jde o alternativní řešení pevného internetu v oblastech, kde není možné použít klasické kabelové připojení.

VDSL

VDSL je technologie umožňující rychlejší přenos dat na stávajících kabelových linkách (klasický plochý telefonní kabel nebo tzv. kroucená dvojlinka). Jde o rychlejší variantu staršího ADSL, nemá ale takové pokrytí (cca 2 miliony uživatelů v ČR). 

Výhodou VDSL je kromě vyšší rychlosti také možnost dalšího vývoje technologie v budoucnu. Aktuálně má však smysl pouze v blízkém okolí ústředny (okruh cca 1,2 km). Problém to bývá hlavně na vesnicích. Pokud je vaše ústředna například na poště, lidé žijící v jejím blízkém okolí mohou VDSL využívat. Ostatní se musí spokojit s ADSL.

Porovnat nabídky internetu

Jak vybrat internet

Internetové připojení vybírejte hlavně podle toho, k čemu má sloužit. Pokud potřebujete internet jenom k vybírání e-mailů a placení faktur, můžete se spokojit s nižší rychlostí a postačí vám jen mobilní připojení. Jestli jste ale vášniví hráči, určitě si pořiďte stabilní pevné internetové připojení s maximální možnou rychlostí a ideálně i vedené optickým kabelem. 

Důležité parametry při výběru 

Hlavní kritéria pro výběr vhodného internetu jsou: 

  • dostupnost v místě určení (snadno zjistíte na internetu), 
  • rychlost internetu pro upload a download, 
  • cena internetu, 
  • druh připojení (pevné, mobilní, Wi-Fi). 

Jak rychlý internet potřebuji? 

Rychlost internetu vybírejte podle účelu. Nezapomeňte, že pokud chcete tyto činnosti provádět zároveň na více zařízeních, je třeba potřebné rychlosti sčítat. 

Účel Rychlost 
Běžné surfování na webu, e-mail 5 Mb/s 
Sledování Netflixu v HD 5 Mb/s 
Sledování filmů ve 4K 25 Mb/s 
Streamování ve full HD 5–15 Mb/s (upload) 
Hraní online her 25 Mb/s 
Práce s velkými objemy dat, vzdálené přístupy 50 Mb/s 

 

Porovnat nabídky internetu

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Mobilní internet je takovým „internetem sbaleným na cesty“. Připojíte se díky němu prakticky odkudkoliv. Stačí vám k tomu datová flashka nebo SIM karta, kterou jednoduše vložíte do svého notebooku, tabletu či mobilního telefonu. 

Pevný internet funguje jen na jednom místě. Zkrátka, nikam ho nepřenesete. Bez ohledu na to, jestli vám domů vede kabel, nebo vlastníte bezdrátové zařízení. Pokud si doma chcete zařídit vlastní Wi-Fi, budete potřebovat router, ke kterému se připojíte počítačem, mobilem nebo třeba chytrou televizí. 

Jednodušeji řečeno, FUP zabraňuje tomu, aby ti, kteří čerpají dat hodně, snižovali kvalitu připojení ostatních uživatelů. Po překročení tohoto datového objemu vám poskytovatel připojení výrazně zpomalí, nebo dokonce vypne (liší se podle poskytovatele). 

Naopak s připojením přes kabel (DSL, optika) můžete obvykle vesele surfovat bez omezení.  

Vyberte si internet do své domácnosti ve 3 jednoduchých krocích: 

1. Udělejte si přehled  

Zamyslete se nad tím, k čemu budete internet využívat. Na surfování po internetu a čtení e-mailů nebudete potřebovat nejvyšší rychlost. Naopak pokud plánujete sledovat online videa ve vysoké kvalitě, bude se vám rychlý a stabilní internet hodit. 

2. Vyberte si typ internetového připojení 

Zvolíte vedení internetu kabelem nebo vzduchem? Kabelové připojení (xDSL nebo optický kabel) je považováno za stabilnější. K tomu, abyste si mohli vybrat tento typ připojení, ovšem potřebujete v domě nebo bytě přivedený pevný internet kabelem. Pokud ho nemáte, mohla by to být komplikace navíc.  

K připojení vzduchem vám stačí anténa umístěná na balkoně nebo střeše, která bude namířena směrem k nejbližšímu vysílači. Kabel z antény pak vede přímo do Wi-Fi routeru nebo počítače. Dostupnost signálu a umístění antény vám zajistí profesionální technik konkrétního poskytovatele internetu.  

3. Zkontrolujte si dostupnost 

Vždycky si ověřte, že je na vaší adrese dobrý signál. Rychlý internet za super cenu, který ovšem co pět minut vypadává, není ve výsledku zrovna výhra. Srovnejte si všechny nabídky internetu v naší kalkulačce. Stačí zadat adresu a telefonní číslo a my vám zkontrolujeme rychlost a kvalitu připojení, popřípadě vám pomůžeme najít lepší a levnější. 

Neveřejné nabídky internetu vám bohužel můžeme představit pouze po telefonu. Na webu ani ve srovnání je nenajdete. Nezapomeňte tedy při vyplňování kalkulačky vyplnit své telefonní číslo, ať se vám můžeme ozvat.

Máme pokrytý téměř celý trh. V našem srovnání najdete přes 30 různých poskytovatelů internetu. A na aktualizaci produktů pečlivě dbáme. Samozřejmě nám ale může něco utéct. Proto, pokud by vám ve srovnání cokoliv chybělo, napište nám to na zmeny@usetreno.cz.

Ano. Často je to snazší, než se zdá. Typicky pokud už máte udělanou přípojku na internet vedený kabelem (pro DLS připojení nebo optiku) nebo napojení na anténu. Tady vám stačí udělat základní nastavení, které zvládnete podle samoinstalačního balíčku, který dostanete společně s modemem.

Pokud přípojku vůbec nemáte nebo byste si s nastavením nevěděli rady, vždy se můžete obrátit na profesionální pomoc technika. Některé společnosti dokonce poskytují i základní servis v ceně. 

Ani korunu. Srovnání je pro vás zdarma a samozřejmě nezávazné. A pokud byste potřebovali něco vysvětlit nebo chtěli s výběrem pomoct, můžete se obrátit na naše specialisty. Rádi vám odpovědí na všechny otázky a společně najdete to nejvýhodnější řešení.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.