2/20/2023, Sona Brunnerová, Ušetřeno.cz

Internet na chatu a chalupu: Připojte se i na konci světa

Předplacená karta

Ještě nemáte zapojený internet na chatě? Výbornou službu na takové nárazové brouzdání po síti zajistí speciální předplacená karta s datovým tarifem, kterou poskytují všichni mobilní operátoři.

Předplacenou kartu využijete na všech zařízení – na notebooku, netbooku i na tabletu. V případě chytrého telefonu si můžete zažádat o speciální datové balíčky. Získáte tak internet třeba na den nebo týden.

Předplacená karta se vám vyplatí daleko více než datový tarif, který musíte platit každý měsíc. Nejste ničím vázáni a můžete se připojit ve chvíli, kdy máte chuť nebo jste mimo domov s Wi-Fi sítí.

Předplacená karta funguje velmi jednoduše – jako běžná SIM karta, na kterou dobíjíte kredit, a pak z ní voláte a píšete SMS. V tomto případě jsou akorát kreditem data, která slouží k připojení k internetu. Spotřebujete jich jen tolik, kolik potřebujete.

Ke zprovoznění sítě do notebooku se neobejdete bez USB modemu. Je tak malý, že ho schováte v kapse od kalhot. Ten jednoduše připojíte do notebooku a téměř okamžitě se zinicializuje konfigurace systému. Nepotrvá to dlouho a vy si můžete naservírovat k čerstvé bábovce čerstvé zprávy.

S tabletem bez problémů a modemu

Naprosto bezproblémové to je s tablety, které podporují LTE/5G síť. U chytrých placek nepotřebujete žádný USB modem. Stačí jen vložit SIM kartu do připraveného slotu a pár minut počkat, než si začne s tabletem rozumět. Voilà, a už jste připojeni se světem!

V jakých chvílích se hodí předplacená karta?

  • Rádi byste internet na chalupu nebo na dovolenou pod stany.
  • Jste v nemocnici a chcete být v kontaktu a zabavit se na internetu.
  • Přestěhovali jste se do nového bytu a zatím jste si nestihli zařídit pevný internet.
  • Nepravidelně cestujete a potřebujete být online.
  • Posíláte děti na prázdniny k prarodičům, kde není připojení k internetu.
  • Tehdy, pokud se jednoduše nechcete vázat.

Nezávazné porovnání mobilního internetu

Další možnosti, jak zapojit internet na chatu

Předplacenou kartou to nekončí.

Předplacený internet do mobilu

Využít můžete buď datový tarif na měsíční paušál, nebo speciální datový balíček, u kterého hradíte přístup k internetu po omezenou dobu (např. na den, týden…). Výhodou je, že internet přitom nemusíte využít jen na chaloupce, ale kdekoliv jinde. Někteří operátoři dokonce nabízí internet do mobilu zdarma.

Připojení jako součást neomezeného tarifu

Většina neomezených tarifů nabízí i určité množství volných dat. Pokud si vyberete takový tarif, který jich bude nabízet dostatek, nemusíte řešit nic dodatečného. Se světem se připojíte ze svého chytrého telefonu. Internet chytrého mobilu můžete také sdílet s dalším zařízením pomocí hotspotu.

Wi-Fi modem na cesty

Chcete nejen internet na chatu, ale taky přímo domů? Můžete využít i přenosný modem, který slouží i jako Wi-Fi router. Funguje na stejném principu jako USB modem s tím, že počáteční náklady jsou o trochu vyšší. Výhodou je, že se na něj může obvykle připojit až 10 uživatelů a můžete ho plnohodnotně využívat i doma.

Srovnání internetu na chatu a chalupu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.