Chytrý telefon

Co je chytrý telefon?

Chytrý telefon (také smartphone) je mobilní telefon, který používá pokročilý mobilní operační systém. Nejznámější z nich je Android, iOS,  Windows Phone či BlackBerry OS. Chytrý telefon obsahuje také aplikační rozhraní. To umožňuje snadnou instalaci a úpravu jednotlivých programů, které rozšiřují možnosti samotného telefonu. Kromě toho má oproti běžnému mobilnímu telefonu kvalitnější fotoaparát a daleko snáze lze používat internet v mobilu.

Výhody chytrého telefonu

Velkou výhodou chytrých telefonů je možnost přizpůsobení. Díky možnosti instalace aplikací třetích strach slouží nyní smartphone k daleko větším možnostem, než pouze telefonování či zasílání SMS. Tyto aplikace si uživatel snadno stáhne přes specifické internetové obchody jednotlivých provozovatelů operačního systému. Nejčastěji se jedná o Google Play či App Store. Aplikace bývají zdarma, či za poplatek. Kromě aplikací, které je možné pohodlně stáhnout, nabízí chytrý telefon už velké množství utilit či kancelářských balíčků ve svém základu.

Nevýhody chytrého telefonu

U chytrých telefonů existují i určité nevýhody, které jsou spojené s náročnými požadavky na funkce. Jedná se například o slabou výdrž baterie (zejména díky velkému displeji), větší rozměry oproti běžným mobilním telefonům a nebezpečí virů ze stahování aplikací či využívání mobilního internetového prohlížeče.

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Ostatní často hledají