Srovnejte si nabídky internetu na jednom místě


Do 2 minut najdete tu nejvýhodnější.
• S výběrem vám rádi pomohou naši specialisté.
• Budeme vás kontaktovat s neveřejnou nabídkou se slevou až 30 %.

Beru na vědomí znění Podmínek portálu Ušetřeno.cz a Zásad zpracování osobních údajů. Sdělením Vašich osobních údajů a dalších doplňujících informací dochází k uzavření smlouvy o poskytování služby informačního a srovnávacího servisu.

Ve srovnání najdete 40 nabídek 12 poskytovatelů internetu

T-Mobile O2

Nejlepší pevný internet na doma

Pryč už jsou doby, kdy poskytovatelé pevného internetu nabízeli různě velké datové balíčky. Dnes prakticky všichni nabízí neomezený pevný internet nebo skutečně obrovskou porci dat. To, v čem se od sebe nabídky nejvíce liší, je rychlost internetu a cena.

 

Jak rychlý internet potřebujete?

Určit vhodnou rychlost je obtížné. Hodně totiž závisí na tom, jak internet využíváte a kolik zařízení k němu chcete připojit najednou. Většinou se udává, že pro menší domácnosti, kde internet slouží k poslouchání hudby, práci s e-maily, sledování TV přes internet nebo provozování videohovorů v té nejnižší kvalitě, stačí 50 Mbps.

Početnější rodiny by se měly dívat po rychlosti alespoň 100 Mbps. Pokud ale stahujete často velké soubory nebo vás pomalý internet zkrátka dohání k šílenství, poohlédněte se raději po ještě rychlejším internetu. Aktuálně nejrychlejší internet na trhu běhá rychlostí 1 000 Mbps, tedy 1 Gbps. S takovou rychlostí vás už nic nezastaví. 

 

Kolik pevný internet stojí?

Jako rodina můžete na internetu významně ušetřit s výhodným balíčkem, ve kterém budete mít pevný internet, mobilní tarify a TV přes internet. To vše za zvýhodněnou cenu. S balíčkem tak můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Samozřejmě ale platí, že čím více služeb si v rámci balíčku objednáte, tím větší slevu dostanete.

Dle čeho srovnávat pevný internet?

Kromě rychlosti stahování se také udává rychlost nahrávání, tedy tzv. upload. Tato rychlost je důležitá, pokud často nahráváte velké soubory na uložiště, sdílíte videa nebo streamujete. Podobně jako u rychlosti stahování, platí i u nahrávání, že čím vyšší číslo, tím lépe.

Samostatnou kapitolou je ping. Jedná se o rychlost odezvy serveru. Zde je proto naopak žádoucí nižší číslo. Velmi dobrý ping by měl být v rozmezí 1–10 milisekund. Velice nízký ping využijí hráči online počítačových her nebo lidé, kteří přes internet volají.

Ping a stabilitu internetu můžete ovlivnit výběrem správné technologie. Internet, který se vede kabelem (optický internet, xDSL) je určitě stabilnější než internet, který je veden vzduchem přes anténu. Na druhou stranu při výběru kabelového internetu musíte kabelové připojení mít v okolí svého bydliště.

Pokud chcete zjistit, jaké typy připojení jsou dostupné na vaší adrese, zadejte do kalkulačky na této stránce svou adresu a telefon. Obratem vám zavoláme a probereme s vámi, jaké připojení si můžete pořídit ve vašem bydlišti.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka mobilního internetu Neomezené tarify Kalkulačka mobilních tarifů Mobilní internet do notebooku Jak zapojit internet na chalupě Virtuální operátoři