Stavební spoření promění vaše plány ve skutečnost

Ať už plánujete cokoliv. Spořte chytře sobě i svým dětem a stát vám přispěje až 2 000 Kč ročně.

Pokračovat do kalkulačky

Vytěžte ze stavebního spoření maximum. Stačí při cílové částce 150 000 Kč posílat na spoření 1 800 Kč měsíčně. O kolik procent se vaše úspory za 6 let spoření zhodnotí, zjistíte v našem porovnání.

Srovnání stavebního spoření z pohodlí domova

 • Zabere vám to
  jen 2 minuty

 • Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky všech produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

 • S papírováním
  rádi pomůžeme

 • Připravíme vám smlouvy, zařídíme výpovědi, domluvíme schůzku v bance, zkrátka vše, co bude potřeba.

 • K ruce jsou vám
  specialisté

 • Všichni nám je chválí. Ochotně vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání.

Na co koukat v porovnání stavebního spoření

Stavební spoření se hodí tehdy, pokud chcete bezpečně zhodnotit své finance na nové bydlení, dětem na start do života, studium nebo cokoliv jiného. 

Nenechte se zlákat první akční nabídkou, kterou uvidíte. Některé banky sice nabízí atraktivní úrok, ale buď na omezený čas nebo cílovou částku. Vždy se vyplatí koukat i po dalších parametrech jako je výše zúročení, poplatek za vedení spoření, poplatek za uzavření smlouvy, možnost uzavření ale i třeba pokuty za dřívější ukončení.

Stavební spoření: Jak srovnání funguje?

V našem srovnání předpokládáme, že chcete hlavně spořit a dostat maximální státní podporu. V takovém případě stačí při cílové částce 150 000 Kč posílat na stavební spoření 1 800 Kč měsíčně. V našem srovnání zjistíte, o kolik procent se vaše úspory při takovém spoření zhodnotí za 6 let.

Jak si vybrat nejvýhodnější stavební spoření v roce 2021?

Na první pohled se často nabídky stavebních spořitelen podobají jako vejce vejci – rozdíly v úrokových sazbách jsou minimální a poplatky se liší jen o pár korun ročně. Jak si tedy vybrat to nejvýhodnější stavební spoření?

Stavební spořitelny se předhánějí v nejrůznějších akčních nabídkách. Nejoblíbenější z nich bývá uzavření stavebního spoření zdarma. Na poplatku za sjednání stavebního spoření tak totiž můžete ušetřit i několik tisíc korun.

V našem srovnání stavebních spoření samozřejmě najdete, jaké výhodné akce zrovna spořitelny pořádají. Zaujala vás jedna z nabídek? Stačí kliknout na nápis „Akce“ u vybraného spoření a hned uvidíte, jak bonus nebo slevu využít.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Srovnání spořicích účtů Jak funguje stavební spoření Kalkulačka stavebního spoření Jak změnit bankovní účet Dětské účty a konta Kalkulačka bankovních a nebankovních půjček Jak funguje stavební spoření pro děti Jak funguje státní podpora na stavebním spoření?