Stavební spoření promění vaše plány ve skutečnost

Ať už plánujete cokoliv. Spořte chytře sobě i svým dětem a stát vám přispěje až 2 000 Kč ročně.

Pokračovat do kalkulačky

Stavební spoření: Srovnání z pohodlí domova

 • Zabere vám to
  jen 2 minuty

 • Z pohodlí gauče si porovnáte roční úrok i podmínky všech produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

 • S online vyřízením 
  rádi pomůžeme

 • Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu. Vybraná spoření si snadno sjednáte sami online.

 • K ruce jsou vám
  specialisté

 • Všichni nám je chválí. Ochotně vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv od výběru po sjednání.

Na co koukat v porovnání stavebního spoření?

Stavební spoření se hodí tehdy, pokud chcete bezpečně zhodnotit své finance na nové bydlení, dětem na start do života, studium nebo cokoliv jiného. 

Nenechte se ale zlákat první akční nabídkou, kterou uvidíte. Některé banky sice nabízí atraktivní úrok, ale často jen na omezený čas nebo cílovou částku. Vždy se vyplatí koukat i po dalších parametrech. V našem srovnání stavebních spoření si můžete porovnat i výši poplatku za vedení spoření, poplatku za uzavření smlouvy nebo pokuty za předčasné ukončení.

Stavební spoření: Jak získat státní podporu až 2 000 Kč?

Hlavní výhodou stavebního spoření je bezesporu státní podpora až 2 000 Kč ročně. Získat ji je snadné. Stačí vždy během roku naspořit alespoň 20 400 Kč. Abyste dosáhli na maximální podporu, můžete částku na spoření poslat jednorázově nebo měsíčně spořit 1 700 Kč. Na konci roku za vás spořitelna zažádá o státní příspěvek ve výši 10 % z částky naspořené v daném roce. Státní podpora vám pak přijde na stavební spoření obvykle v dubnu.

Jak si vybrat nejvýhodnější stavební spoření v roce 2022?

Na první pohled se často nabídky stavebních spořitelen podobají jako vejce vejci – rozdíly v úrokových sazbách jsou minimální a poplatky se liší jen o pár korun ročně. Jak si tedy vybrat to nejvýhodnější stavební spoření? Srovnání vám napoví.

Stavební spořitelny se totiž předhánějí v nejrůznějších akčních nabídkách. Nejoblíbenější z nich bývá uzavření stavebního spoření zdarma. Na poplatku za sjednání stavebního spoření tak totiž můžete ušetřit i několik tisíc korun.

V našem srovnání stavebních spoření samozřejmě najdete, jaké výhodné akce zrovna spořitelny pořádají. Zaujala vás jedna z nabídek? Stačí kliknout na nápis „Akce“ u vybraného spoření a hned uvidíte, jak bonus nebo slevu využít.

Srovnání jsme pro vás naposled aktualizovali 22. 8. 2022.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Jak funguje státní podpora na stavebním spoření? Srovnání spořicích účtů Jak funguje stavební spoření Kalkulačka stavebního spoření Jak změnit bankovní účet Dětské účty a konta Kalkulačka bankovních a nebankovních půjček Jak funguje stavební spoření pro děti