Jistě, většina poskytovatelů půjček nabízí možnost sjednání půjčky online. Stačí vyplnit online žádost o půjčku a zaslat potřebné dokumenty. S naší kalkulačkou můžete porovnat nejlevnější půjčky s možností online sjednání do pár minut.
Nejlevnější půjčka
Hledáte nejlevnější půjčku na trhu, ale nevíte, jak ji najít? Nechte si od nás porovnat nabídky různých poskytovatelů a najděte tu nejvýhodnější právě pro vás.
Co potřebujete vědět o půjčkách?
Zabere vám to jen 2 minuty
Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých produktů a najdete ten nejvýhodnější.
S online vyřízením rádi pomůžeme
Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu nebo si produkt můžete sjednat sami online.
K ruce jsou vám naši specialisté
Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.
Druhy půjček
Existují nejrůznější druhy půjček. Obecně je můžeme rozdělit podle toho, kdo je poskytuje, tedy na bankovní a nebankovní. Také se liší podle účelu, za kterým si půjčujete, nebo formy, ve které peníze dostanete (hotovostní, bezhotovostní, kreditní karta atd.).
Každá půjčka má své výhody a nevýhody a při výběru bude záležet na vašich možnostech a preferencích. Pojďme se na ně společně podívat.
Bankovní půjčka: Jde o typ půjčky, který poskytuje banka. Ta vám může poskytnout krátkodobou nebo dlouhodobou půjčku v závislosti na vašich potřebách. Bankovní půjčky obecně mají nízké úrokové sazby a mohou nabízet flexibilní dobu splácení. Podmínky k získání bankovní půjčky jsou obecně pro žadatele náročnější než u nebankovních institucí.
Nebankovní půjčka: Tyto půjčky poskytují nebankovní instituce. Obecně nabízejí vyšší úrokové sazby, ale mohou být vhodné pro ty, kteří potřebují peníze rychle nebo nesplňují podmínky, které banky vyžadují.
Kreditní karta: Kreditní karta je typ úvěru, který můžete použít při nakupování. Částku, kterou jste na kartě utratili, musíte zase vrátit. Kreditní karty obvykle mají vysoké úrokové sazby, takže je důležité splatit dluh co nejdříve, abyste se vyhnuli vysokým poplatkům za úroky.
Hotovostní půjčka: Je to půjčka, kterou dostanete v hotovosti. Peníze dostanete ihned po provedení transakce.
Bezhotovostní půjčka: Peníze obdržíte na svůj bankovní účet a jsou dostupné ihned.
Jak vybrat nejlevnější půjčku?
Nejlevnější půjčku snadno najdete tak, že si necháte naší chytrou online kalkulačkou srovnat ceny i podmínky různých produktů. Rychle tak zjistíte, kde získáte tu nejvýhodnější půjčku.
Levnou půjčku nepoznáte jen podle úrokové sazby
Výše úrokové sazby je důležitá. Nezapomeňte ale, že nejnižší úroková sazba nemusí nutně znamenat nejlevnější půjčku. Podívejte se také na výši půjčky, dobu splácení, poplatky a další náklady spojené s půjčkou. To všechno zahrnuje tzv. RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta vám nejlépe pomůže vyhodnotit výhodnost či nevýhodnost půjčky.
Také je důležité se ujistit, že budete schopni půjčku měsíčně splácet.
Co ovlivňuje cenu půjčky?
Existuje spousta faktorů, které ovlivňují konečnou cenu půjčky. Tedy nejen výši splátky a úroků, ale i všechny spojené poplatky. Pojďme se podívat na ty nejčastější.
- Velikost půjčky – čím vyšší částka, tím vyšší úroková sazba
- Doba splácení – čím delší doba splácení, tím vyšší úroková sazba
- Bonita klienta – bonita neboli úvěruschopnost říká, jak je klient schopný splácet svůj dluh. Čím lepší bonita klienta, tím nižší úroková sazba.
- Způsob splácení – čím více splátek, tím nižší úroková sazba
- Pojištění půjčky – čím vyšší pojištění, tím vyšší úroková sazba
- Záruky – čím více záruk, tím nižší úroková sazba
- Způsob výplaty – čím rychleji je půjčka vyplacena, tím vyšší úroková sazba
- Platební morálka/historie klienta – čím lepší platební morálka, tím nižší úroková sazba
Bankovní vs. nebankovní půjčky
Obě možnosti mají své výhody i nevýhody, které je třeba zvážit, než se finálně rozhodnete.
Banky poskytují úvěry na základě bonity, tj. schopnosti splácet úvěr.
Mezi výhody patří nižší úrokové sazby, delší doba splácení a jednodušší proces schvalování. Za nevýhody můžeme označit vyšší nároky na žadatele o půjčku.
Nebankovní půjčky jsou poskytovány nebankovními společnostmi, včetně soukromých investorů, společností poskytujících úvěry a online poskytovatelů půjček. Nebankovní společnosti obvykle poskytují úvěry pouze na základě schopnosti splácet, většinou bez prověřování úvěrové historie. Nebankovní úvěry mohou trvat od několika dnů do několika let a obvykle mají vyšší úrokovou sazbu než bankovní úvěry.
Výhody nebankovních půjček zahrnují rychlejší schvalovací proces a nízké nároky na bonitu. Nevýhody nebankovních půjček zahrnují vyšší úrokové sazby a kratší splatnost.
Nejlevnější půjčka na auto
Potřebujete získat levnou půjčku, abyste si pořídili auto? Nechte si srovnat nabídky od různých poskytovatelů a zvažte, která vám nabízí nejlepší podmínky. Mezi faktory, které byste měli zvážit, patří:
- úroková sazba,
- výše splátek,
- délka splácení,
- případné další poplatky.
Je také důležité mít přehled o vaší finanční situaci a zvážit, zda si můžete danou půjčku dovolit splácet.
A jak funguje půjčka pro cizince?
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Můžu si nejlevnější půjčku sjednat online?
Jak dlouho bude trvat schválení žádosti o půjčku?
Proces schvalování půjčky může trvat od několika minut do několika dní, v závislosti na procesu konkrétní banky a na úplnosti a správnosti informací, které v žádosti o půjčku uvedete.
Jaké dokumenty potřebuji k žádosti o půjčku?
Požadavky se mohou lišit podle konkrétní instituce, u které budete o půjčku žádat. Nejčastěji to však bývají tyto:
- osobní údaje, jako je jméno, adresa, datum narození a číslo občanského průkazu,
- informace o pracovní pozici, příjmech a majetku,
- číslo bankovního účtu,
- souhlas s poskytnutím osobních údajů pro účely schvalování úvěru,
- informace o úvěrové historii,
- dokumenty potvrzující vlastnictví majetku.
Jak rychle dostanu peníze na účet?
Pokud jde vše bez problémů a včas dodáte všechny podklady, můžete mít peníze na účtu už za pár dnů od schválení žádosti. Některé banky dokonce poskytují menší půjčky do 15 minut.
Jakými způsoby jde půjčku splácet?
Většina půjček se splácí převodem z bankovního účtu. Nejčastěji přímo z toho, na který vám banka peníze zaslala. Stačí si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě a máte vystaráno.
Existují ale i výjimky – různé rychlé hotovostní půjčky, které můžete splácet pouze hotově přímo na ruku obchodnímu zástupci.
V obou případech se ale s danou společností před uzavřením smlouvy dohodněte na přesném datu splatnosti. Krátkodobé půjčky se zpravidla splácí jednorázově, dlouhodobé 1× měsíčně po předem stanovenou dobu.
Jaký je rozdíl mezi RPSN a úrokem?
Úrok udává, kolik zaplatíte na úrocích za jeden rok. Banky a instituce poskytující půjčky ale často vybírají různé další poplatky. Většinou jde o poplatek za zřízení půjčky, za vedení účtu atd. Tyto poplatky jsou spolu s úrokem zahrnuty až v RPSN (roční procentní sazba nákladů). Díky RPSN si tak můžete porovnat konečné ceny půjček.
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.