Srovnání ceníků elektřiny 2024: Zjistěte, jestli váš dodavatel elektřiny zdražil

Srovnejte si ceny elektřiny od ČEZ, PRE, E.ON a dalších dodavatelů.

SROVNAT CENY

Porovnáme vám široký výběr nabídek od velkých i malých dodavatelů

Porovnání cen elektřiny zvládnete za pár minut

Hned uvidíte možnou úsporu

Hned uvidíte možnou úsporu

Ceny různých dodavatelů si můžete porovnat na základě pouhých pár údajů. Stačí k tomu vaše poštovní směrovací číslo a distribuční sazba.

Porovnejte si desítky ceníků elektřiny

Porovnejte si desítky ceníků elektřiny

Srovnejte si ceníky elektřiny z pohodlí domova a potom si jen vyberte tu nejvýhodnější nabídku.

Přehledné sjednání online

Přehledné sjednání online

Pro online sjednání budete potřebovat poslední fakturu od svého současného dodavatele. Během celého procesu vám budeme k dispozici.

Pomůžeme vám s výběrem férového dodavatele elektřiny

Nechcete ztrácet čas porovnáváním dodavatelů elektřiny? Uděláme to za vás. Stačí nahrát poslední fakturu. My pro vás rovnou vypátráme ideální nabídku a představíme vám ji po telefonu. Nezávazně a zdarma.

PŘIPRAVTE MI NABÍDKU

Proč využít srovnání cen elektřiny online?

Už více než 10 let může každý z nás změnit dodavatele elektřiny. Důvodů, proč změnit dodavatele je hned několik – levnější energie, výhodnější smluvní podmínky, anebo lepší servis a bonusy.

 

Srovnání cen elektřiny vám pomůže udělat si obrázek o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele platíte slušnou cenu. Navíc srovnání nic nestojí a zvládnete ho za pár minut.

 

Porovnáním cen elektřiny odhalíte, kolik ušetříte změnou dodavatele

Cena elektřiny se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je ale neregulovaná. Kolik bude stát, si tak určuje každý dodavatel sám. Správným výběrem dodavatele proto můžete ušetřit až tisíce korun ročně.

 

Díky online srovnání cen elektřiny si všechny dodavatele snadno porovnáte mezi sebou. U nás ve srovnání najdete kolem 200 nabídek od desítek dodavatelů elektřiny.

 

Stačí vyplnit online kalkulačku elektřiny – přesně podle faktury nebo klidně jen orientačně. Čím přesněji ale kalkulačku vyplníte, tím lépe vám spočítáme, kolik ušetříte změnou dodavatele.

POROVNAT CENY ELEKTŘINY

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Je to jednoduché. Nejdříve si srovnáte ceny elektřiny u jednotlivých dodavatelů. Následně si vyberete tu nejvýhodnější nabídku. Dalším krokem je vyplnění smluv s novým dodavatelem. Se vším vám rádi pomohou naši specialisté na energetiku.

Až podepíšete smlouvu, doručíme ji novému dodavateli. Ten pak za vás obvykle podá výpověď u stávajícího dodavatele. Následně uhradíte poslední vyúčtování u starého dodavatele, nový dodavatel vám zašle rozpis záloh a tím je převod u konce.

Změna je čistě administrativní. Nemusíte se bát výměny elektroměru. Celý proces navíc probíhá ze zákona bezplatně. Zprostředkování, asistence při vyplňování a doručování smluv vás také nebude stát ani korunu.

Pro vás se nemění téměř nic. Jen cena a logo dodavatele na faktuře. Vše ostatní zůstává stejné. Hodiny, tedy elektroměr, vám také zůstanou. Odečty budou prováděny ve stejnou dobu jako doposud, stejně tak vám bude i ve stejnou dobu chodit vyúčtování.

Změna dodavatele probíhá vlastně jen na papíře. Papírování se přitom vůbec bát nemusíte. Rádi vám s ním pomůžeme. Stačí si porovnat ceny elektřiny a vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Pokud se chystáte změnit dodavatele, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem.

V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržení výpovědní lhůty. Ta obvykle trvá 3 měsíce. Jakmile podáte výpověď, výpovědní lhůta se rozeběhne první den následujícího měsíce. Během výpovědní lhůty budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele.

Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době.

Rádi vám pomůžeme smlouvu vypovědět tak, aby vám nehrozila žádná sankce. Stačí vyplnit naši kalkulačku cen elektřiny. Jeden z našich specialistů na energetiku se vám brzy ozve a vše s vámi probere.

Ano, to je samozřejmě možné. Při přepisu odběrného místa není třeba dodržet závazek, který je na daném odběrném místě sjednaný. S přepisem energií vám samozřejmě rádi pomůžeme. Stačí, když si v našem srovnání cen elektřiny vyberete dodavatele. My se vám hned ozveme a pomůžeme vše vyřídit.

Cena elektřiny se skládá ze 2 částí. První je regulovaná státem a pro všechny stejná. Druhou, neregulovanou si určují sami dodavatelé. Proto se ceny za elektřinu u jednotlivých společností mohou výrazně lišit.

Dodavatele můžete změnit kdykoliv během roku. Pokud používáte elektřinu na vytápění, doporučujeme začít levnější elektřinu odebírat před topnou sezonou. Ta začíná přibližně v říjnu. Výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele ale zpravidla trvá 3 měsíce. Proto doporučujeme začít se změnou na jaře nebo na začátku léta.

Distributoři elektrické energie vlastní elektrické vedení, kterým vedou elektřinu k vám domů. Když tedy spadne strom na vedení, místní distributor ho musí opravit. Distributora si nemůžete vybrat. Je vám přidělen na základě adresy. V ČR působí jen 3:

  • EG.D – jižní Čechy, jižní a střední Morava,
  • PREdistribuce – Praha a blízké okolí,
  • ČEZ Distribuce – zbytek ČR.
Dodavatelé elektřiny prodávají elektrickou energii. Je jich na trhu několik desítek. Ve výběru dodavatele máte volnou ruku.

Čas zapnutí a vypnutí nízkého tarifu, nočního proudu, se vám s novým dodavatelem nezmění. Spínání totiž ovládá váš distributor. Distributor vám při změně dodavatele zůstane stejný.

Změna dodavatele se vyplatí. Ušetřit můžete až několik tisíc korun ročně. Důvodem je, že lidem, kteří zvažují změnu, dodavatelé často nabídnou výrazně atraktivnější ceníky. Dostanou tak výhodnější cenu, než kdyby zůstali u svých stávajících dodavatelů.

Ne. Dluhy se týkají pouze osoby, která smlouvu podepsala, nikoliv samotného odběrného místa.

Důvěryhodní dodavatelé uzavřeli Energetickou deklaraci. V ní slibují svým zákazníkům, že jejich smlouvy jsou férové. Čtěte více o Energetické deklaraci a zjistěte, kteří dodavatelé ji podepsali.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.