Srovnejte si ceny plynu a zjistěte, kolik ušetříte

Odebíráte plyn za nejlevnější cenu nebo je váš dodavatel dražší než konkurence? Udělejte si přehled o nabídkách na trhu. Pro změnu se můžete rozhodnout třeba ihned, a to na základě jednoduchého srovnání cen plynu. Zabere to jen pár minut.

Srovnání cen plynu

Srovnejte si dodavatele plynu online

Proč změnit dodavatele plynu?

Změny se nemusíte obávat. I přes vaši spokojenost s vyúčtováním se vyplatí pravidelně kontrolovat situaci na trhu, kdy se ukáže, jak férová je vaše cena plynu. Srovnání plynu využívá aktuální dostupná data, tudíž předejdete zbytečnému obvolávání jednotlivých dodavatelů a zdlouhavému porovnávání a ověřování nabídek.

Srovnání cen plynu

Co tvoří cenu plynu?

Cenu plynu tvoří regulovaná a neregulovaná složka.

Regulovaná složka

Pevnou hodnotu ceny plynu neboli regulovanou složku cenu tvoří Energetický regulační úřad. Tento státní orgán sleduje především situaci na světovém i domácím trhu, a podle toho přizpůsobuje základní ceny, které v dalším kroku upravují ještě samotní dodavatelé.

Neregulovaná složka

Srovnání cen plynu je vhodné hlavně z důvodu, že se cena u jednotlivých dodavatelů liší. Za to je zodpovědná neregulovaná složka plynu, kterou si dodavatelé tvoří podle vlastních sazebníků.

Jak postupovat při hledání nejvýhodnější ceny?

  • Vyplňte, zdali plyn používáte k vytápění, ohřevu vody nebo vaření.
  • Přejděte do kalkulačky.
  • Proveďte srovnání cen plynu online.
  • Najděte výhodnou cenu.
  • Zkontrolujte, kdy lze vypovědět stávající smlouvu bez sankcí.
  • Přejděte k novému dodavateli.

Hledáte ty nejvýhodnější ceny plynu? Srovnání je možné provést na internetu, a to v řádu několika minut. Pokud využíváte plyn k více účelům, jako je vytápění, vaření a další, může se výsledná cena na vašem vyúčtování výrazně snížit v případě, že zvolíte levnějšího dodavatele.

Kalkulačka cen plynu

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cena plynu se totiž skládá ze dvou částí:

  • Regulovanou část tvoří poplatky distributora a operátora trhu. Její výši vždy na sklonku roku, obvykle v listopadu, určuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Ve svých cenících ji musí zohlednit všichni dodavatelé. Tady žádný prostor pro úsporu není.
  • Výši neregulované části, která obsahuje cenu za každou spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky, si ovšem určují sami dodavatelé. Díky tomu se ceny za plyn u jednotlivých společností výrazně liší. Správnou volbou dodavatele proto můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně.

Cena plynu se v jednotlivých krajích mírně liší podle toho, jaký v místě působí distributor. A protože my vám chceme spočítat úsporu co nejpřesněji, hodně nám pomůže vědět, kde se vaše odběrné místo nachází.

Distributor plynu má na starosti přepravu energie a údržbu potrubí. Nemůžete si ho vybrat, pro každé území je pouze jeden. Dodavatelé jsou obchodníci, od kterých si plyn kupujete. Na trhu je jich několik desítek. Je jen na vás, kterého si vyberete.

V České republice působí 3 distributoři plynu:

V naší kalkulačce cen plynu najdete skutečně téměř celý trh. Vše navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové produkty a společnosti. Pokud vám v kalkulačce něco chybí, ozvěte se nám přes kontaktní formulář, zavolejte na telefonní číslo 226 289 029 nebo napište e-mail na zmeny@usetreno.cz.

Stačí vyplnit kalkulačku srovnání plynu, díky které budete mít perfektní přehled, s jakým dodavatelem ušetříte nejvíce. Až si vyberete, se změnou vám pomůžeme.

Těsně před ukončením výpovědní lhůty je vhodné stávajícího dodavatele plynu informovat o aktuálním stavu vašeho plynoměru. Na základě tohoto samoodečtu vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. Jakmile uhradíte případné nedoplatky nebo obdržíte nazpět přeplatky, dojde k řádnému ukončení závazků.  O samotný plynoměr se rozhodně bát nemusíte, zůstává vám. Změna dodavatele plynu je pouze administrativní. Pocítíte ji pouze na faktuře, nikoli na měřidlech.

Pokud chcete připojit nové odběrné místo, kde ještě není plynoměr, musíte nejdříve zažádat o připojení k distribuční soustavě příslušného distributora. Přehledný návod, jak na to, a další užitečné informace týkající se zřízení plynové přípojky si můžete přečíst v našem magazínu.

Ano, je to samozřejmě možné. Není podmínkou přepsat si plyn u dodavatele, u kterého měl smlouvu podepsanou původní majitel nemovitosti či nájemník.

Dobrá zpráva je, že při přepisu odběrného místa není třeba dodržet závazek, který je na daném odběrném místě sjednaný. S přepisem energií vám samozřejmě rádi pomůžeme, stačí, když si v našem srovnání cen plynu vyberte dodavatele, a my se vám ozveme.

Pokud se chystáte přejít k levnějšímu dodavateli, je zapotřebí zjistit, kdy vám končí smlouva se současným dodavatelem. 

Smlouva na dobu neurčitou

V případě, že jste podepsali smlouvu na dobu neurčitou, můžete podat výpověď prakticky kdykoli. Jedinou podmínkou je dodržet zákonem danou výpovědní lhůtu 3 měsíce. Výpovědní lhůta se počítá od prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi. Po tuto dobu budete ještě odebírat dodávky od původního dodavatele.

Smlouva na dobu určitou

Pokud ovšem máte s dodavatelem podepsanou smlouvu na dobu určitou, která končí ke konkrétnímu datu, je zapotřebí závazek u dodavatele dodržet. V opačném případě by vám mohl dodavatel naúčtovat sankci. Výpověď tedy zašlete až ve smlouvou dané výpovědní době (když je výpovědní doba 1 měsíc, musíte podat výpověď nejpozději 1 měsíc před koncem závazku). Pokud byste to nestihli, smlouva se vám automaticky prodlouží.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.