Srovnejte si ceny plynu a zjistěte, kolik ušetříte

Odebíráte plyn za nejlevnější cenu nebo je váš dodavatel dražší než konkurence? Udělejte si přehled o nabídkách na trhu. Pro změnu se můžete rozhodnout třeba ihned, a to na základě jednoduchého srovnání cen plynu. Zabere to jen pár minut.

Srovnání cen plynu 2022

Proč změnit dodavatele plynu?

Změny se nemusíte obávat. I přes vaši spokojenost s vyúčtováním se vyplatí pravidelně kontrolovat situaci na trhu, kdy se ukáže, jak férová je vaše cena plynu. Srovnání plynu využívá veškerá aktuální dostupná data, tudíž předejdete zbytečnému obvolávání jednotlivých dodavatelů a zdlouhavému porovnávání a ověřování nabídek.

Co tvoří cenu plynu?

Cenu plynu tvoří regulovaná a neregulovaná složka.

 

Regulovaná složka

Pevnou hodnotu ceny plynu neboli regulovanou složku cenu tvoří Energetický regulační úřad. Tento státní orgán sleduje především situaci na světovém i domácím trhu, a podle toho přizpůsobuje základní ceny, které v dalším kroku upravují ještě samotní dodavatelé.

Neregulovaná složka

Srovnání cen plynu je vhodné hlavně z důvodu, že se cena u jednotlivých dodavatelů liší. Za to je zodpovědná neregulovaná složka plynu, kterou si dodavatelé tvoří podle vlastních sazebníků.

Jak postupovat při hledání nejvýhodnější ceny?

  • – Vyplňte, zdali plyn používáte k vytápění, ohřevu vody nebo vaření
  • – Přejděte do kalkulačky
  • – Proveďte srovnání cen plynu online
  • – Najděte výhodnou cenu
  • – Zkontrolujte, kdy lze vypovědět stávající smlouvu bez sankcí
  • – Přejděte k novému dodavateli

Hledáte ty nejvýhodnější ceny plynu? Srovnání je možné provést na internetu, a to v řádu několika minut. Pokud využíváte plyn k více účelům, jako je vytápění, vaření a další, může se výsledná cena na vašem vyúčtování výrazně snížit v případě, že zvolíte levnějšího dodavatele.

Mnoho dodavatelů na jednom místě

A proč použít srovnání cen plynu? 2022 je rokem, kdy můžete ušetřit. Plyn je v současné době levnější kvůli pandemické situaci, která měla na světový trh výrazný vliv. Můžete si tak ověřit, zda máte stále výhodnou smlouvu, ať už jste u E.ON, MND, Centropolu, Innogy, Bohemia Energy nebo jiného dodavatele.

Plyn ale začíná na burze opět zdražovat, proto je na porovnání cen a případnou změnu dodavatele ideální čas. Můžete tak ušetřit, než se zdražování promítne do cen dodavatelů. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen plynu Srovnání cen elektřiny Ceník plynu 2022 Co tvoří cenu plynu? Srovnání cen energie Ceník elektřiny Srovnání dodavatelů elektřiny Regulovaná cena energií 2022 Cena plynu za m3 Kalkulačka cen elektřiny