Cena plynu za m³ v roce 2021

Možná už jste si všimli, že se ceny v ceníku plynu od různých dodavatelů liší. Čím je to způsobené? Faktorů je hned několik. Záleží na regionu, kde plyn odebíráte i u jakého dodavatele odebíráte.  

Pokračovat do kalkulačky

Aktuální ceny plynu pro rok 2021

Kolik zaplatíte za dodávku plynu v roce 2021? Připravili jsme pro vás porovnání 7 největších dodavatelů plynu. Podívejte se, kolik stojí plyn od těchto dodavatelů:  

1. ČEZ 
2. E.ON 
3. Centropol 
4. innogy 
5. Pražská plynárenská 
6. MND 
7. Bohemia Energy

Pokud mezi vybranými dodavateli ten váš není, nezoufejte. Máme pro vás kompletní ceník více než 71 dodavatelů. V něm najdete velké i menší dodavatele plynu, jejich ceny za MWh i m³ a výši měsíčních poplatků. 

Plyn 2021: Z čeho se skládá jeho cena

Cenu plynu tvoří regulovaná a neregulovaná složka. Regulovaná složka tvoří přibližně 25 % celkové ceny plynu a stanovuje ji Energetický regulační úřad (ERÚ). Ten určuje poplatky, které souvisí s distribucí plynu. Výše poplatků se mění 1× ročně, a to zpravidla na podzim. 

 

Poplatky jsou pro všechny distributory stejné. A najdeme mezi nimi:  

poplatek za distribuci zemního plynu  
 poplatek za přepravu zemního plynu 
 poplatek pro operátora trhu (OTE
 a daň z plynu 

 

Do neregulované složky patří poplatky spojené s dodávkou plynu. Ty si dodavatelé určují sami na základě vývoje trhu. Ceny ale na rozdíl od regulované složky mohou měnit kdykoli během roku. 

 

Mezi poplatky neregulované složky najdeme:  

poplatek dodavateli 
 a cenu za dodávku zemního plynu 

 

Ceny všech dodavatelů si můžete jednoduše porovnat sami. Všechny najdete přehledně v našem ceníku dodavatelů. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka cen plynu Srovnání cen plynu Aktuální ceny plynu 2021 Ceníky plynu 2021 Kalkulačka cen elektřiny Srovnání dodavatelů elektřiny Srovnání cen elektřiny Regulovaná cena energií 2021 Z čeho se skládá cena plynu? Daň z plynu