Pojištění na hory

Ať už se vydáváte na zasněžené svahy, nebo šplhat na ferraty, v obou případech si sjednejte cestovní pojištění na hory. Chvíle volna si užijete bezpečně a bez obav. 

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Pojištění na hory do Česka i zahraničí

Online sjednání během pár minut

Online sjednání během pár minut

Cestovní pojištění na hory sjednáte online, během pár minut a z pohodlí vlastního gauče. 

Na míru plánovaným aktivitám

Na míru plánovaným aktivitám

Cestovní pojištění na hory si přizpůsobte podle toho, jaké aktivity máte v plánu. Ať už půjde o turistiku, ferraty, nebo lyžování. 

Pojištění pro Česko i zahraničí

Pojištění pro Česko i zahraničí

Pojistit si můžete návštěvu hor v Česku i za hranicemi. Navíc si můžete připojistit i nejrůznější sporty.

Proč si sjednat cestovní pojištění na hory?

Při cestě do zahraničí se nespoléhejte pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. EHIC). Je sice platný ve všech zemích Evropské unie, ale má také svá specifika a omezení. Jednoduše řečeno – v některých případech vám bude úplně k ničemu. A to například při: 

 • převozu do nemocnice helikoptérou,
 • repatriaci zpět do ČR,
 • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních a klinikách, jež se nacházejí především v horských oblastech a lyžařských střediscích. 

Náklady na tyto zásahy by šly z vaší kapsy a rozhodně se nejedná právě o malé částky. Právě proto byste si měli sjednat komerční cestovní pojištění na hory, na které se můžete spolehnout i v těchto situacích. 

Srovnat pojištění

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění na hory?

Nejdůležitější položkou jsou zcela jistě správně nastavené limity léčebných výloh. Právě z nich jsou hrazeny léky, lékařské ošetření atd.

Vzhledem k tomu, že na horách je riziko úrazu poměrně vysoké, určitě byste léčebné výlohy neměli podceňovat. Obecně se dá říct, že čím dále jedete a čím více adrenalinovou nebo rizikovou aktivitu se chystáte praktikovat, tím vyšší limity byste v pojistce měli mít nastavené. Jestli tedy cíleně vyrážíte za sportem, doporučuje se částka alespoň ve výši 5 milionů korun

Pojištění na hory

Jak vypadá nejlepší cestovní pojištění na hory?

Limity léčebných výloh jsme si tedy probrali. Ve správně nastaveném cestovním pojištění na hory by dále nemělo chybět: 

 • Pojištění odpovědnosti – pro případ škody na zdraví a majetku, které nechtěně způsobíte někomu jinému. Například při srážce na sjezdovce, horské cyklostezce atd. V některých případech se dané částky můžou vyšplhat až do řádů milionů korun (především u úrazu, pracovní neschopnosti apod.). Tato pojistka je mimochodem povinná pro všechny, kdo vyráží za lyžováním do Itálie.  
 • Storno dovolené – třeba když vám na poslední chvíli onemocní děti, nebo nebudete moct odcestovat z nečekaných závažných důvodů 
 • Připojištění úrazu – hospitalizace a odškodnění za vzniklý úraz, který si můžete při sportu na horách snadno přivodit 
 • Ztráta zavazadel nebo sportovního vybavení 

Velmi užitečné jsou také asistenční služby, které jsou pro vás k dispozici 24/7. Poradí, pomohou a poskytnou důležité informace, které v nouzi a při vzniku pojistné události zcela jistě oceníte. Co všechno pro vás zajistí? 

 • Vyhledání nejbližšího vhodného zdravotnického zařízení,
 • poskytnutí garance platby, 
 • zprostředkování konzultace s českým lékařem a dohled nad způsobem léčby, 
 • komunikaci s vašimi nejbližšími, 
 • zajištění vašeho návratu zpět do Česka. 

Nejlevnější cestovní pojištění na hory 

Nejvýhodnější cestovní pojištění na hory si můžete sjednat online, během chvíle a za pár korun. Navíc ho můžete uzavřít i těsně před plánovaným odjezdem – to ocení především zapomnětlivé hlavy. Stačí si vybrat to nejlepší cestovní pojištění právě pro vás a zaplatit ho převodem na účet nebo kartou online. A všechny potřebné dokumenty vám pak jednoduše přijdou na e-mail. 

Cestovní pojištění rizikových a extrémních sportů

Mezi rizikové a extrémní sporty patří ty, které se neřadí mezi běžné rekreační aktivity. Pokud se tedy chystáte některý z takových sportů provozovat, určitě byste na to měli myslet při sjednávání cestovního pojištění na hory.

Pamatujte ale na to, že pojišťovny nemusí jednotlivé sporty posuzovat stejně. Vždy záleží na pojistných podmínkách dané pojišťovny, ve kterých najdete jasné informace. 

V následujícím seznamu můžete vidět orientační přehled sportů, které se obecně berou jako rizikové a extrémní

Rizikové sporty

Letní

turistika nebo treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách se stupněm obtížnosti do 3UIAA a do 5 000 m n. m., via ferrata B a C

Zimní

freeride (lyže a snowboard mimo sjezdovku za stanovených podmínek), běžkování mimo značenou trať, ale ve vyjeté stopě, biatlon, jízda na sněžném skútru, snowpark

Extrémní sporty

Letní 

ledovcová turistika, turistika s horolezeckými pomůckami, turistika nad 3 500 m n. m., via ferrata E

Zimní

akrobatické lyžování, freeskiing, lyžování a snowboarding mimo vyznačené tratě, skoky na lyžích, snowrafting, skialpinismus

Jak sjednat pojištění na hory?

Se srovnáním i sjednáním cestovního pojištění na hory vám pomůže online kalkulačka, se kterou to zvládnete krok za krokem:

 1. Zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
 2. Projdete si porovnané nabídky od pojišťoven: Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních, rizikových či extrémních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu.
 3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění: U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.

Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné: Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho uhradíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

Kalkulačka cestovního pojištění

Cestovní pojištění na hory do nejoblíbenějších destinací

Pojištění na hory do Rakouska

Rakousko je u Čechů jednoznačně jedním z nejoblíbenějších cílů pro návštěvu hor – krásných Alp. V zimě tu na nás totiž čekají perfektně upravené sjezdovky, v lyžařských střediscích prvotřídní služby i servis a na jaře a v létě zase nepřeberné množství turistických tras, ferrat i cyklostezek. Navíc si tady na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak milovníci adrenalinu a extrémních sportů.  

V Rakousku se ovšem setkáte s velmi vysokými částkami nejen za lékařské ošetření, ale také za zásah horské služby nebo transport helikoptérou, kdy se cena velmi snadno vyšplhá až do statisícových částek.  

Pojištění na hory Slovensko

Jen kousek na východ máme další krásné hory – Nízké a Vysoké Tatry, které jsou jednou ze slovenských dominant. Každopádně cílů, kam v této zemi vyrazit za lyžováním a horskou turistikou, je mnohem více. A úraz? Ten tady hrozí stejně. Proto ani při dovolené na Slovensku nepodceňujte rizika a cestovní pojištění si sjednejte.

Pojištění na hory v ČR

Doma v Česku se o nás „modrá kartička“ v oblasti lékařského ošetření postará. I tak je ale dobré si cestovní pojištění pro návštěvu tuzemských hor sjednat. Proč? Odpověď je snadná – součástí našeho zdravotního pojištění není pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, storna cesty nebo asistenčních služeb. A pro tato rizika je dobré mít pojištění jak za hranicemi, tak doma

Srovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Cestovní pojištění na hory si sjednáte snadno, rychle a online cestou přes online kalkulačku cestovního pojištění, do které zadáte základní údaje o cestě, pojištěných osobách, a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven, které si můžete také upravit podle svých potřeb. 

Pokud plánujete zimní nebo rizikové sporty, nezapomeňte upravit zadání a vybrat si, jaké aktivity si přejete připojistit. Seznam pojištěných sportů najdete také v detailu pojištění.

I když v Česku máme hrazenou lékařskou péči z našeho zdravotního pojištění, jsou tu rizika, pro která nás neochrání. Užitečná připojištění v cestovním pojištění ovšem ano. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, storna cesty nebo asistenčních služeb.  

Pro přehled nejvýhodnějších nabídek cestovního pojištění na hory použijte online kalkulačku. Díky ní si porovnáte podle ceny produkty hned od několika pojišťoven.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.