Cestovní pojištění na Slovensko

  • Zařiďte si cestovní pojištění na Slovensko online a se slevou až 50 %
  • Využijte naši online kalkulačku a najděte to nejlepší pojištění do pár minut
  • Připojistěte se na lyžování nebo ferraty
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Je nutné cestovní pojištění na Slovensko?

Chystáte se objevovat krásy slovenských Tater nebo jiných přírodních úkazů a teď sháníte nejlepší cestovní pojištění? Dobře děláte! I když je nám Slovensko geograficky i pocitově blízké, stále je to zahraničí a cestovní pojištění vám může v nejhorších případech zachránit i statisíce. 

Možná si říkáte, že Slovensko je skoro za humny, domluvíte se a v případě potíží dojedete zpátky do Čech. Některé nemoci a úrazy mohou přijít náhle a neodkladně a proto je dobré nezapomínat, že Slovensko je stále zahraničí.

I když máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, uplatníte na něj jen opravdu nutnou a nezbytnou zdravotní péči. V jiných případech vám zkrátka nepomůže. Pokud pro vás bude muset vyrazit horská služba, vše zaplatíte ze svého. Některé zákroky zase budou vyžadovat vaši finanční spoluúčast. A ne malou. Proto myslíme, že se těch pár desítek až stovek korun za cestovní pojištění rozhodně vyplatí.

SROVNAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat cestovní pojištění na Slovensko?

V základní variantě pojištění budete mít vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. 

Jestli jedete lyžovat, zvažte i úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti pro případ, že byste na lyžích někoho srazili. Pořídit můžete i speciální pojištění na hory, které vám pokryje zásah horské služby. Ten bývá opravdu nákladný, takže pokud se plánujete po horách pohybovat, vždy se ujistěte, že jste na tuto možnost pojištění.

Asistenční služby vám budou na telefonu k dispozici 24/7 pro případ, že budete potřebovat pomoct najít vhodné zdravotnické zařízení, pomoc s tlumočením, konzultaci českého lékaře nebo zařízení návratu zpět do Čech.

Via ferrata a horolezectví mohou pojišťovny řadit mezi rizikové či extrémní sporty. Vždy se tedy přesvědčte, že se vaše pojištění vztahuje na plánované aktivity. V případě úrazu by vám totiž základní pojištění nemuselo stačit.

Slovensko a covid-19

K 6. 4. 2022 slovenská vláda nevyžadovala potvrzení o očkování, prodělání nemoci či bezinfekčnosti. Než ale vyrazíte na cestu, pro jistotu mrkněte na stránky Ministerstva zahraničních věcí.

V porovnání si můžete vždy v detailu pojištění přečíst, co všechno pojištění kryje v případě onemocnění koronavirem.

 

Sjednat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Pokud jste milovníci horských túr, určitě navštivte Nízké a Vysoké Tatry. Na Slovensku najdete 21 dvoutisícovek, které jsou turisticky přístupné a čekají, až je prozkoumáte.

Velmi oblíbený je národní park Malá Fatra, kde se narodil národní symbol Juraj Jánošík. 

Jestli si chcete užít spíš relax, zavítejte do jedněch z mnoha termálních lázní a bazénů. Známe jsou například Aquapark Tatralandia, AquaCity Poprad, Aquathermal Senec nebo Thermalpark Dunajská Streda.

Slovensko má také spoustu krásných hradů a zámků. Nejnavštěvovanější je pohádkový zámek Bojnice, ale za návštěvu stojí i Trenčianský nebo Spišský hrad. A z legendy jistě znáte obávaný Čachtický hrad.

Cesta na Slovensko autem

Cestování na Slovensko autem nahrává blízká vzdálenost a kvalitní dálnice. Na Slovensko budete potřebovat dálniční známku v elektronické podobě. Pořídit se dá na 10, 30 nebo 365 dní. Nezapomeňte, že i když je Slovensko skoro za humny, stále jedete do zahraničí a hodit se může pojištění auta do zahraničí.

Cesta na Slovensko letadlem

Jestli nemáte času nazbyt, můžete na Slovensko letět letadlem a to do Bratislavy, Košic a Popradu.

Cesta na Slovensko autobusem a vlakem

Na východ Slovenska, například do Košic, je příjemnější zvolit vlak. Na výběr máte i noční vlaky. Z dopravců jsou nejznámější České dráhy, Regiojet a Leo Express.

Do Bratislavy se za pár hodin dostanete pohodlně i autobusem. 

Ne, cestovní pojištění je nepovinné, ale velmi ho doporučujeme. Vystačíte si sice s Evropským průkazem zdravotního pojištění, ale jen v opravdu nutných případech. Jestli jedete lyžovat do Alp nebo poznávat krásy slovenských ferrat, cestovní pojištění vás může zachránit před velkými výdaji. Takový zásah horské služby nebo převoz vrtulníkem mohou obrovsky zatížit váš rozpočet.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.