Cestovní pojištění na Slovensko

Chystáte se na dovolenou na Slovensko? Není divu! Krásné hory a přírodu, která bere dech, máme doslova za rohem. Nezapomeňte si ale sjednat to správné cestovní pojištění. 

Srovnat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vám zajistí klidný spánek na cestách. Nemusíte se obávat toho, že by vás nahodilá událost přivedla na mizinu. Pojištění pokryje náklady na případné ošetření po úrazu, léčbu nemoci a řešení nečekaných komplikací, jako je třeba ztráta zavazadel nebo úhrada škod, které způsobíte někomu jinému. 

Proč si sjednat cestovní pojištění na Slovensko?

Chystáte se objevovat krásy slovenských Tater nebo jiných přírodních úkazů a teď sháníte nejlepší cestovní pojištění? I když je nám Slovensko geograficky i pocitově blízké, pořád je to jiný stát – a cestovní pojištění vám může v některých případech zachránit i statisíce.  

Možná si říkáte, že Slovensko je skoro za humny, domluvíte se a případně prostě dojedete zpátky do Čech. Některé nemoci a úrazy ale mohou přijít naprosto nečekaně, a proto je dobré nezapomínat, že Slovensko je stále zahraničí. 

I když máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, získáte díky němu opravdu jenom základní nezbytnou zdravotní péči. V jiných případech vám zkrátka nepomůže. Pokud pro vás bude muset vyrazit horská služba, vše zaplatíte ze svého. Některé zákroky zase budou vyžadovat vaši finanční spoluúčast, která nebývá malá. Proto věříme, že se těch pár desítek až stovek korun za cestovní pojištění rozhodně vyplatí.

Srovnat cestovní pojištění

Kolik stojí cestovní pojištění na Slovensko?

Cena cestovního pojištění se vždy odvíjí od konkrétních parametrů, mezi které patří: 

 • účel cesty, 
 • doba pojištění, 
 • cílová destinace, 
 • počet pojištěných osob, 
 • výše pojistných limitů, 
 • další sjednaná připojištění. 

Nezapomeňte ale, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí být zdaleka nejvhodnější. Zásadní je, aby vám na 100 % krylo záda. 

Jak vybrat cestovní pojištění na Slovensko?

Důležité je porovnat si nabídky od různých pojišťoven. V základní variantě cestovního pojištění budete mít vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění zpravidla kryje také převoz nemocného, zraněného nebo (v extrémních případech) zemřelého pojištěnce zpět do ČR. Nabídky se ale liší v pojistných limitech a dalších podmínkách, proto se vyplatí vybírat s rozvahou a nezapomenout ani na vhodná připojištění. 

Jestli jedete lyžovat, zvažte i úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti pro případ, že byste na lyžích někoho srazili. Pořídit si můžete i speciální pojištění na hory, které vám pokryje zásah horské služby. Ten bývá opravdu nákladný, takže pokud se plánujete po horách pohybovat, vyplatí se toto připojištění zahrnout. 

Asistenční služby vám budou na telefonu k dispozici 24/7 pro případ, že budete potřebovat pomoct najít vhodné zdravotnické zařízení, zajistit tlumočníka nebo zařídit návrat zpět do Čech. 

Via ferrata a horolezectví mohou pojišťovny řadit mezi rizikové či extrémní sporty. Vždy se tedy přesvědčte, že vaše pojištění zahrnuje všechny plánované aktivity. Na případný úraz by se totiž nemuselo vztahovat, a pojišťovna by vám tak nezaplatila nic. 

Srovnat cestovní pojištění

Jak sjednat cestovní pojištění na Slovensko?

Nejprve si vždy porovnejte nabídky od několika pojišťoven, a to včetně vybraných připojištění. K tomu vám skvěle poslouží naše kalkulačka cestovního pojištění, který celou práci udělá během chviličky za vás. Pak už jen stačí vybrat si to nejvhodnější cestovní pojištění přesně na míru – a se vším ostatním už vám pomůžeme my.

Kalkulačka cestovního pojištění

Co si připravit před cestou na Slovensko?

Jako doklad pro cestu na Slovensko by vám měl stačit platný občanský průkaz. Nezapomeňte ale, že i vaše miminko potřebuje svůj cestovní doklad, bude tedy třeba mu zajistit cestovní pas. Co dalšího se vám může hodit? 

 • Dopředu si zjistěte a uložte důležitá telefonní čísla, je dobré mít po ruce aspoň tato: 
Služba Telefonní číslo 
Tísňová linka 112 
Záchranná služba 155 
Hasiči 150 
Policie 158 
Městská policie 159 
Horská záchranná služba 18 300 
Letecká záchranná služba 18 155 
Linka záchrany 0850 111 313 
 • Žádné očkování není povinné, ale obecně se doporučuje minimálně proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B. 
 • Řidičům se bude hodit informace, že povolené rychlosti jsou stejné jako u nás a tolerance alkoholu za volantem je nulová. 

Cestovní tipy na Slovensko

Dovolená u sousedů Slováků nemusí být ani zdaleka jednotvárná nebo nudná – a vůbec nevadí, že tam chybí moře. Na Slovensku si můžete užít třeba: 

 • lyžování (Tatry, Velká a Malá Fatra), 
 • wellness a lázeňské pobyty, ozdravné koupele (Piešťany, Bešeňov, Rajecké Teplice, Podhájska), 
 • letní koupání (Liptovská Mara, Slnečná jezera), 
 • kulturní turistiku (Bratislava, Banská Štiavnica, Spišský hrad, Vlkolínec, Čičmany, Čachtický hrad, Folklórní festival Východná), 
 • klasickou turistiku (Pieniny, Slovenský ráj, Národný park Poloniny, Dobšínská ledová jeskyně), 
 • rekreační vodní sporty, jako je windsurfing nebo plachtění (vodní nádrž Orava), 
 • spoustu dalších oblíbených aktivit. 

Srovnání cestovního pojištění

U které pojišťovny si vyberete to nejlepší cestovní pojištění na Slovensko? Porovnejte si nabídky pomocí naší kalkulačky cestovního pojištění a během pár minut budete mít jasno!

Vybrat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.