Repatriace

Správné cestovní pojištění by mělo obsahovat i repatriaci. Podívejte se, co znamená a kdy se vám bude hodit.

Spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Co potřebujete vědět o cestovním pojištění

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co je repatriace?

Repatriace je převoz ze zahraničí zpět do České republiky, a to v případech zranění či nemoci, kdy je nutné se kvůli léčbě dostat zpět do Česka. Často se jedná o situace, při kterých standardní cestovní styl není možný, a navíc je při přepravě důležitá i přítomnost zdravotníka. Význam repatriace ze zahraničí tedy spočívá v tom, že se o vás postará právě v těchto okamžicích. Repatriace se pak vztahuje i na události s následkem smrti. Bez tohoto zajištění by veškeré spojené náklady museli hradit pozůstalí.

Repatriace.jpg

Kolik stojí repatriace?

Cena repatriace se odvíjí od několika okolností, a to jestli:

 • jde o repatriaci leteckou či pozemní dopravou,
 • s vámi cestuje zdravotní sestra,
 • je nutná přítomnost lékaře,
 • potřebujete mít v letadle vyhrazený větší prostor (například při poranění páteře),
 • potřebujete při převozu speciální vybavení (například zdravotní lehátko).

Obecně se dá říci, že se náklady na převoz zpět do České republiky mohou snadno vyšplhat i k částce 70 až 80 000 korun. Při převozu ze severských zemí dokonce až ke 2 mil. korun, a v případě cesty do USA dokonce k částce 5 mil. korun. Bez repatriace byste pak tyto náklady museli platit z vlastních úspor. 

Náklady na repatriaci jsou v cestovním pojištění součástí léčebných výloh, proto byste výši jejich pojistných limitů zcela jistě neměli podceňovat.

 Nižší zajištěníStřední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy5 000 0008 000 000neomezeno
Pojištění úrazu300 000300 000600 000
Pojištění odpovědnosti2 000 0003 000 00010 000 000
Pojištění zavazadelNE20 00050 000
Asistenční službyANOANOANO
Covid-19ANOANOANO
CENA257 Kč354 Kč769 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní turistickou cestu v Itálii pro dvě osoby (29 a 33 let, netvoří jednu rodinu). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 6. 5. 2023.

Spočítat cestovní pojištění

Výluky repatriace

Přesné výluky vztahující se na repatriaci si jednotlivé pojišťovny určují samy (přesné informace najdete vždy v pojistných podmínkách daného cestovního pojištění. Obecně se dá říci, že repatriaci neuplatníte v případech, kdy:

 • důvod pro repatriaci vznikl úmyslným jednáním pojištěného (například při úmyslném poranění),
 • důvod pro repatriaci byl pojištěnému znám ještě před vycestováním (například byl nemocný či zraněný ještě před odjezdem do zahraničí).
Spočítat cestovní pojištění

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.