Pojištění storna zájezdu

Ochraňte své peníze před storno poplatky. Zjistěte, jak funguje pojištění storna zájezdu a proč je dobré ho k cestovnímu pojištění přikoupit.

spočítat cestovní pojištění

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Pojistěte si zájezd nebo letenky

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

K čemu je pojištění storna zájezdu?

Kdy jindy onemocnět než den před odjezdem na dovolenou? Špatnou náladu ze zkažené cesty vám pak rozhodně nezlepší zjištění, kolik vás budou stát storno poplatky. Ty musíte cestovní kanceláři uhradit za vzniklé škody. 

Abyste je co nejvíce snížili, domluvte si k cestovnímu pojištění i připojištění pro případ storna zájezdu. To se vztahuje na zrušení zakoupeného zájezdu, letenek či ubytování.

spočítat cestovní pojištění

Jak funguje pojištění storna zájezdu?

Pokud budete muset například ze zdravotních důvodů zrušit koupený zájezd, daná cestovní kancelář si z ceny vašeho zájezdu nechá odstupné, tzv. storno poplatky. Ty jsou vždy uvedené ve všeobecných obchodních podmínkách. Na dovolenou tedy neodjedete a ještě můžete přijít o velkou část svých peněz.

Proto je dobré si uzavřít takzvané připojištění storna, díky kterému za vás pojišťovna tyto poplatky částečně uhradí. Záleží na konkrétní situaci, ale většina pojišťoven za vás může uhradit až 80 % storno poplatků. Zbylých 20 % zaplatíte tedy obvykle sami.

Na co se vztahuje pojištění storna zájezdu?

Připojištění storna cesty se vztahuje na přesně stanovené situace. U každé pojišťovny se mohou lišit. Nejčastěji jde ale o tyto případy:

  • Onemocnění či úraz,
  • úmrtí v rodině,
  • změna v rodinné situaci (například podání žádosti o rozvod),
  • zmeškání spoje,
  • nezaviněná výpověď ze strany zaměstnavatele.

 

S konkrétními podmínkami se vždy podrobně seznamte, abyste později nezjistili, že vaše situace patří mezi tzv. výluky.

Jaké jsou výluky u připojištění storna cesty?

Každá pojišťovna má své vlastní, které najdete ve všeobecných pojistných podmínkách. Možná vás překvapí, že nečekaně nepříznivá klimatická či epidemiologická situace v cílové destinaci nemusí být dostatečný důvod, aby vám pojišťovna storno poplatky uhradila.

Stejně tak, pokud vaše zdravotní komplikace budou způsobené alkoholem, omamnými látkami či těhotenstvím, nemusíte své peníze dostat zpět.

spočítat cestovní pojištění

Připojištění storna zájezdu si sjednejte včas

K cestovnímu pojištění si sjednejte i připojištění storna zájezdu. Každá pojišťovna má stanovený termín, kdy můžete připojištění uzavřít nejpozději. 

Obvykle je nutné uzavřít připojištění nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou. Potom už může být pozdě.

Důkladně se proto seznamte s pojistnými podmínkami. U pojišťoven se může lišit to, na jaké situace se jejich pojištění storna vztahuje a co už patří mezi výluky.

 

Co když zájezd zruší cestovní kancelář nebo letecká společnost?

Cestovní kancelář může zájezd zrušit z různých důvodů. Pokud jste ale jako klienti neporušili podmínky smlouvy, musí vás odškodnit. Částka se bude lišit podle toho, jak moc se blížil termín vašeho odjezdu.

spočítat cestovní pojištění

Co když je můj zájezd zrušený z důvodu mimořádné situace v destinaci?

V ojedinělých případech po vás nebude cestovní kancelář požadovat žádné storno poplatky. Může jít například o živelnou katastrofu či teroristický útok na místě pobytu. Před odjezdem doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva zahraničních věcí. To by v takovém případě vydalo upozornění a doporučilo by cestovatelům do země nejezdit.

Jak vysoké musím zaplatit storno poplatky, když zájezd zruším?

Výše storno poplatků se u každé cestovní kanceláře liší. Obecně lze říct, že čím víc se bude blížit termín vašeho odjezdu, tím budou storno poplatky vyšší. Cestovka už nemá tolik času nenadálou situaci řešit a vznikají jí větší škody. Storno poplatky jsou stanovené vždy ve všeobecných obchodních podmínkách daného poskytovatele služby.

Proč si pořídit pojištění storna?

Život je nepředvídatelný. Nikdy nemůžeme vědět, jestli na vysněnou dovolenou skutečně odjedeme. Bez pojištění storna jsou peníze za dovolenou ztracené.

Pojištění doporučujeme například u rodin s dětmi, které jsou častěji nemocné. Důležitým faktorem je také celková cena zájezdu. Čím vyšší je, tím víc se vyplatí hrát na jistotu a pojištění si zařídit. Jinak můžete přijít i o tisíce korun.

 

Jak uplatnit nárok u pojišťovny?

Pojistnou událost nahlaste pojišťovně co nejdříve. Obvykle můžete vše oznámit písemně, elektronicky či po telefonu. Potřebovat budete potvrzení o pojistné události. To může být například lékařská zpráva, úmrtní list nebo výpověď od zaměstnavatele. Připravte si také cestovní smlouvu, doklad o zaplacení zájezdu a storno fakturu.

spočítat cestovní pojištění

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.