Cestovní pojištění online

Sjednejte si cestovní pojištění online z pohodlí domova. Za 5 minut máte hotovo.

Pokračovat do kalkulačky

Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz

Srovnejte si cestovní pojištění

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Jak funguje online cestovní pojištění?

Cestovní pojištění chrání vaši peněženku v nečekaných situacích, které mohou vzniknout (nejen) při cestování za hranicemi.  

Pokud budete na svých cestách potřebovat lékaře, cestovní pojištění vám zajistí kvalitní lékařskou péči. Kromě toho můžete být chráněni i v dalších situacích – například při ztrátě zavazadel nebo když neúmyslně poškodíte cizí majetek.  

V dnešní době je možné vyřídit cestovní pojištění online odkudkoli, tak určitě nenechte nic náhodě a minimálně základní pojištění si na cesty sjednejte vždy. 

spočítat cestovní pojištění

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do zahraničí standardně kryje: 

 • ambulantní lékařské ošetření, 
 • zubní ošetření při akutní bolesti, 
 • předepsané léky a zdravotnický materiál, 
 • hospitalizaci, 
 • neodkladnou operaci, 
 • převoz nemocného do ČR, 
 • převoz tělesných ostatků do ČR, 
 • základní asistenční služby

Chcete mít na své dovolené 100% jistotu a pohodlí? Pak nezapomeňte také na vhodná připojištění. Mezi základní připojištění nabízené většinou pojišťoven patří: 

Co je potřeba k online sjednání?

Cestovní pojištění je jedním z produktů, kvůli kterým nemusíte chodit na pobočku. Sjednáte si ho do pár minut online z pohodlí domova.  

Jednoduše do kalkulačky vyplníte potřebné údaje, ve srovnání si vyberete vhodné pojištění a zaplatíte. Během chvilky vám přijde do e-mailu smlouva o pojištění, která slouží jako doklad. Proto ji mějte na cestách pořád u sebe. Pro každý případ doporučujeme mít smlouvu také v tištěné podobě. 

Kalkulačka cestovního pojištění

Kde sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si můžete sjednat přes cestovní kancelář, klasicky na pobočce pojišťovny nebo pohodlně online. Zařídit vám ho dokážeme i my. Stačí si přes náš srovnávač najít to nejvýhodnější pojištění – se vším ostatním vám pomůžeme. 

Sjednat pojištění

Kdy nejlépe sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si ideálně sjednejte co nejdříve.  

Pokud si pořídíte připojištění storna, sjednejte si pojištění už v den, kdy si zarezervujete letenky nebo ubytování. Když vám totiž něco překazí odjezd, díky pojištění storna získáte své peníze zpět. 

Když necháte pojištění až na posledních chvíli před odjezdem, hrozí vám vyšší cena za express pojištění a některá rizika už můžou být z krytí vyloučena. Proto se vyplatí tyto věci vyřizovat včas. 

Jak vybrat cestovní pojištění?

Vhodně zvolené cestovní pojištění vám může ušetřit spoustu trablí i peněz, proto si dejte záležet na výběru. Zkuste se zamyslet, které problémy vás mohou potkat. Jiná rizika hrozí, když jedete na vlastní pěst na dobrodružnou poznávací cestu džunglí, jiná při týdenním pobytu v letovisku u moře skrze cestovní kancelář. Obecně vybírejte podle těchto kritérií: 

 • Typ cesty. Opravdu záleží na tom, kam jedete a co tam plánujete dělat. Když vyrážíte na lyže do Alp, může se vám hodit například připojištění pro zimní sporty. 
 • Délka pobytu. Pokud v cizině trávíte hodně času, nejspíš se vám vyplatí výhodnější roční cestovní pojištění. Pro cesty na dovolenou naopak postačí pouze krátkodobé. 
 • Zdravotní stav. Máte nějaké zdravotní potíže? Ujistěte se, že vám pojištění pokryje léčbu případné komplikace a potřebné léky. Některé země (např. EU, Norsko, Island, Švýcarsko) mají s Českou republikou dohodu o vzájemném uznání zdravotního pojištění, přesto si ale raději vše ověřte. 
 • Limity pojištění. Projděte si u nabídky maximální částky plnění pro jednotlivé pojistné události a prostudujte také výluky z pojištění. Vybírejte nabídky s vyššími limity a menším počtem důležitých výluk. 
 • Cena. Nejlevnější pojištění nemusí být hned nejlepší, důležité je také dostatečné pokrytí všech hrozících rizik. Dobrý poměr cena-výkon je proto pro výběr vhodného pojištění zásadní. 
 • Zákaznické hodnocení pojišťovny. Řeší problémy včas? Uznává pojistné události? Jsou ostatní zákazníci se službami spokojeni? Recenze mohou být výborný ukazatel kvality. 
 • Zavazadla. Představte si, že přistanete v Egyptě a hodiny marně čekáte u pásu na své kufry, jen abyste se pak dozvěděli, že vaše věci skončily v Indii. Zní to jako noční můra? Pojištěna vám sice ztracené věci nevrátí, proplatí vám ovšem vzniklé škody. 
 • Asistenční služby. Pojišťovny nabízejí asistenci v různém rozsahu. Je určitě dobré mít k dispozici minimálně nonstop českou asistenční linku pro případ nouze. Rozsah asistenčních služeb si často určíte sami podle toho, kolik jste ochotni do pojištění investovat.  
Porovnat cestovní pojištění

Kolik stojí cestovní pojištění?

Výše pojistného se liší u každé smlouvy. Určují ji zejména tyto faktory: 

 • cílová destinace, 
 • věk pojištěnce, 
 • délka pobytu, 
 • účel cesty, 
 • limity pojištění, 
 • zvolená připojištění. 

Konkrétní cenu za pojištění pro vaši plánovanou cestu si snadno spočítáte pomocí naší kalkulačky

Kalkulačka pojištění

Nejlevnější cestovní pojištění online

Zajímá vás, kdo má nejlevnější cestování pojištění? Srovnání pojištění vám to odhalí. Stačí zadat své požadavky do naší kalkulačky a během chvilky budete mít jasno. 

Kalkulačka cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.