Cestovní úrazové pojištění

Jen málokdo nemá rád cestování. Objevování nových zemí, ochutnávání tradičních pokrmů nebo kochání se historickými památkami si alespoň jednou za rok dopřeje většina z nás, především v letní sezoně. Na co bychom však neměli zapomínat, je kvalitní cestovní pojištění spolu s úrazovým připojištěním. Na první pohled banální věc nám může zachránit klidnou dovolenou v případě, že nastanou nepříjemné komplikace. 

Srovnat cestovní pojištění

Srovnejte si cestovní pojištění online

Stačí párkrát kliknout myší

Stačí párkrát kliknout myší

Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.

Sleva až 60 % při sjednání online

Sleva až 60 % při sjednání online

Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty. 

Co kryje Evropský průkaz zdravotního pojištění?

V rámci EU máte jako občan členské země díky Evropskému průkazu zdravotního pojištění nárok na nezbytnou zdravotní péči za stejných podmínek jako místní obyvatelé. Tento průkaz vám zajistí lékařské ošetření v rámci veřejného zdravotnictví, neplatí tedy v soukromých nemocnicích či ordinacích soukromých lékařů. 

Cestovní úrazové pojištění

Vzhledem k tomu, že ne v každé zemi je zdravotnictví plně hrazeno ze zdravotního pojištění, musíte se připravit na možnou spoluúčast ve stejné výši, jakou by byli povinni uhradit „domorodci“. Po návratu do ČR vám vaše pojišťovna proplatí pouze částku do výše českých cen a pouze za předpokladu, že se jednalo o úkony hrazené i u nás. 

Srovnat cestovní pojištění

Co je cestovní pojištění?

Takové ošetření zlomenin na lyžích ve Francii nebo úžeh na dovolené u moře se může tedy velmi prodražit. Zvlášť v případě, že ze sjezdovky budete muset být transportováni leteckou záchranou službou. Cestovní pojištění kryje právě i tyto náklady včetně asistenčních služeb. Zahrnuje ošetření i mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčasti, léky, hospitalizace a také například transport zpět do České republiky. 

Co je cestovní úrazové pojištění?

Cestovní úrazové pojištění je rozšířením klasického cestovního pojištění, které nabízí prakticky každá pojišťovna. Zahrnuje pojistné plnění v případě trvalých následků úrazu nebo dokonce smrti následkem úrazu. Většinou pokrývá:

 • úrazy,
 • újmy na zdraví následkem choroby nebo úrazu,
 • léčebné výlohy spojené s úrazem. 

Pojišťovny také nastavují výluky z pojištění úrazu, tedy situace, na které se úrazové pojištění do zahraničí nevztahuje. Mezi takové výjimky patří například zhoršující se zdravotní stav v důsledku nevyhledání zdravotní péče při úrazu nebo úmyslným nerespektováním doporučení lékaře. Úrazové pojištění se také nevztahuje na následky infekčních chorob v rámci kosmetických zákroků a nepokrývá úrazy, které vznikly před sjednáním pojistky. 

Jak sjednat cestovní úrazové pojištění?

Úrazové pojištění lze sjednat dlouhodobé i krátkodobé a právě krátkodobé využijete při svých cestách. Cestovní úrazové pojištění sjednáte jednoduše v každé pojišťovně. Cena úrazového pojištění závisí na vámi nastavených limitech plnění, nemluvíme však o vysokých částkách. 

Před uzavřením úrazového pojištění na cesty ve vaší oblíbené pojišťovně doporučujeme srovnat si nabídky více společností. K tomu slouží naše online kalkulačka, ve které po zadání požadovaných kritérií snadno uvidíte dostupné nabídky, a vyberete si tak tu nejvhodnější právě pro vás. 

Srovnat cestovní pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

 • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
 • svět bez USA,
 • svět s USA,
 • Česká republika. 

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

 • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
 • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
 • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
 • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.