3/22/2023, Usetreno Bussiness, Ušetřeno.cz

Lyžování v Itálii

Jedna z nejkrásnějších evropských zemí ve tvaru dámské kozačky nabízí turistům spoustu vyžití nejen v létě, ale také v zimě. Na její severu totiž najdeme nádherné Alpy s celou skvělých lyžařských středisek, s perfektní vybavenosti i pověstnou pohostinnou atmosférou. Kde si lyžování v Itálii užijete nejvíce? Podívejte se na naše tipy a hned budete mít jasno. Stejně jako v tom, jaké cestovní pojištění na lyže si do Itálie sjednat.

nejlepší lyžování v Itálii

Nejlepší lyžování v Itálii 

Která jsou ta nejlepší lyžařská střediska v Itálii? Nám se líbí nejvíce tahle: 

Val Gardena 

Jedná se o jedno z nejdůležitějších lyžařských center v italských Dolomitech, které také několikrát získalo ocenění nejlepší lyžařské středisko světa. Díky tomu je velmi oblíbené u spousty lyžařů, snowboardistů, běžkařů, skialpinistů i milovníků extrémního lyžování.  

Rodiny s dětmi si tu užijí zábavu ve snowparku a funparku Val Gardena na vrcholu Piz Sella, ve kterém se nachází i spirálový sněžný tunel nebo boardercrossová trať.

Jak je to daleko?

  • Z Prahy přibližně 657 km.
  • Z Brna přibližně 721 km.
OblastModréČervenéČerné
Ortisei 52 km 105 km18 km
St. Crisitna52 km105 km18 km
Seiser Alm15 km45 km 3 km

Cestovní pojištění na lyže do Itálie

Passo Tonale 

Vyhlášené lyžařské centrum, které se nachází kousek od nádherného městečka Ponte di Legno. Lyžování si tu užijete hned ve třech skvělých oblastech (viz tabulka), přičemž extra zkušení lyžaři si mohou vyzkoušet i známou černou sjezdovku Paradiso dlouho 2,7 km s převýšením neuvěřitelných 700 metrů. Samozřejmostí je perfektní infrastruktura čítající širokou nabídku služeb, lyžařské a snowboardové školy, včetně snowparků (například Adamello Snowpark nebo dětský park Fantaski). A kdyby vás lyžování náhodou omrzelo, můžete absolvovat výlet na sněžnicích, sněžných skútrech nebo si odpočinout v některém z wellness center.  

Jak je to daleko?

  • Z Prahy přibližně 772 km.
  • Z Brna přibližně 836 km.
OblastModréČervenéČerné
Ponte di Legno24 km 61 km 15 km
Presena (ledovec)24 km 61 km 15 km
Passo Tonale 24 km 61 km 15 km
lyžování v Itálii pro rodiny s dětmi

Cortina d´Ampezzo

I tady si užijete majestátní Dolomity i několik jednotlivých středisek propojených skibusy. Ten největší areál pak můžete otestovat přímo v Cortině, kde se například v roce 1956 konaly Zimní olympijské hry. Díky bohaté a moderní infrastruktuře se pak tomuto místu přezdívá “Královna Dolomit”. 

Jak je to daleko?

  • Z Prahy přibližně 705 km.
  • Z Brna přibližně 673 km.
OblastModréČervenéČerné
Auronzo 3 km 3 km 1 km
San Vito di Cadore 4 km 5 km 1 km
Misurina 3 km 2 km X
Cortina 54 km44 km18 km

Kalkulačka cestovního pojištění online

Livigno 

Vysokohorské středisko nacházející se kousek od švýcarských hranic v bezcelní zóně, do kterého se dostanete pouze jednosměrným tunelem Munt la Schera. Užijete si tu skvělé podmínky pro lyžování, moderní lanovky i spolehlivé propojení skibusem. Kromě lyžařů tohle místo zbožňují i snowboardisté, pro které je připraven i snowpark s U rampou. A oblast je také vhodná pro freeride. 

Jak je to daleko?

  • Z Prahy přibližně 861 km.
  • Z Brna přibližně 919 km.
OblastModréČervenéČerné
Mottolino5 km 14 km 6 km
Carosello20 km 41 km 11 km

Cervinia 

I toto lyžařské středisko najdete poblíž italsko-švýcarských hranic. Jedná se o jedno z nejmodernějších míst určených pro všechny milovníky zimních sportů. Kromě lyžařů jsou zdejší podmínky ideální také pro snowboardisty (užijí si například snowpark Indianpark) a milovníky freeridu. 

Jak je to daleko?

  • Z Prahy přibližně 1 047 km.
  • Z Brna přibližně 1 167 km.
OblastModréČervenéČerné
Cervinia75 km 220 km 27 km

Cestovní pojištění na lyže pro rodiny s dětmi

Lyžování v Itálii se skipasem 

Lyžařské oblasti v Itálii mají tu výhodu, že skipas platí většinou pro všechny sjezdovky v daném místě. Přímo k nim vás pak přepraví moderní skibusy, takže si ani nemusíte lámat hlavu s přepravou. Stojí také za to udělat si předem průzkum nabídek od jednotlivých cestovní kanceláří, které pro zimní období mají připravené zajímavé slevové akce nebo rodinné balíčky, v rámci kterých někdy najdete skipas rovnou v ceně zájezdu. A mimo to bývá příjemným bonusem i fakt, že ke skipasu lze získat slevu na místní služby nebo vstupy do wellness a zábavních center. 

cestovní pojištění na lyže do Itálie

 

Cestovní pojištění na lyže do Itálie 

Před cestou za zimními radovánkami si také nezapomeňte sjednat cestovní pojištění na lyže pro sebe a celou svou rodinu. Pokud plánujete sportovní aktivity i mimo sjezdovky, nezapomeňte se pro ně připojistit zvlášť.

A víte mimochodem o tom, že v Itálii je povinné mít sjednané pojištění odpovědnosti? Jedná se o pojistku vztahující se na škody, které nechtěně způsobíte třetí osobě, na zdraví či majetku. Konkrétně u lyžování se tedy jedná o ochranu pro případy, kdy někoho srazíte na sjezdovce. A věřte nám, že pojistné částky se mohou vyšplhat pěkně vysoko. Nejde totiž jen o poškozené lyže a sportovní vybavení. Ale v případě většího karambolu také o zranění vyžadující lékařské ošetření, v závažnějších případech se lze setkat i s pracovní neschopností či trvalými následky, a tady jdeme už do stotisícových sum. 

Kromě povinnosti mít sjednané pojištění odpovědnosti pak musíte mít v Itálii při zimních sportech vždy nasazenou helmu, a v platnost vešla také nulová tolerance alkoholu na sjezdovkách. 

Nezávazné srovnání cestovního pojištění za pár minut

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2023 Ušetřeno.cz s.r.o.