Pojištění rizikových zimních sportů

Už vás nebaví ani černé sjezdovky? Pokud vás lákají extrémnější zimní sporty, vyplatí se vám pojištění rizikových sportů. Přečtěte si, jaké jsou jeho podmínky a na co byste neměli zapomenout.

porovnat cestovní pojištění

Jak vybrat připojištění extrémních sportů?

Na většinu adrenalinových aktivit se budete muset dodatečně připojistit. Nabídka jednotlivých pojišťoven se liší. Vždy je proto důležité zkontrolovat seznam pojištěných sportů – například Česká podnikatelská pojišťovna vás na skialpinismus, freeride nebo řadu snowboardových disciplín vůbec nepojistí.

S nebezpečnými zimními sporty si umí poradit AXA, Ergo, Česká pojišťovna nebo Slavia

TIP: Horská služba zasahuje

Kromě dostatečného plnění musí pořádné připojištění na hory krýt záchranné akce. Pátrání horské služby rozhodně není levná záležitost. Nejdražší položkou je jednoznačně let vrtulníku. Záchrana života se tak může vyšplhat na desítky až stovky tisíc korun.

Pozor na alkohol a omamné látky

Když budete pod vlivem, může se stát, že vám pojišťovna neuhradí výlohy na léčení, nebo vám jejich plnění citelně zkrátí.

Cena připojištění rizikových zimních sportů

Nejlevnější cestovní pojištění můžete najít už od částky kolem 20 korun za den. Připojištění rizikových sportů samozřejmě náklady na cestu prodraží. Konečná částka se odvíjí od země pobytu, ale také výše pojistného plnění. Propočítejte si cenu nezávazně pomocí naší kalkulačky.

Kalkulačka cestovního pojištění

Jak si nastavit limity pojištění?

Mnoho lyžařů a snowboardistů automaticky vybírá pojištění podle ceny. Čím levnější, tím lepší. Jenže jedním z nejdůležitějších parametrů není cena, ale výše léčebných výloh

Pořádná pojistka by měla krýt náklady na ošetření alespoň v hodnotě 2 milionů korun. Zdá se to jako nadsazené číslo, jenže při vážnějších nehodách se výdaje snadno nastřádají. Zásah horské služby, pobyt v nemocnici, operace nebo převoz do vlasti není levná záležitost.

Pojištění odpovědnosti vám pomůže, když způsobíte škodu

Zapomenout byste při cestách do hor neměli ani na pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví nebo majetku. Pomůže vám, když někoho srazíte nebo strhnete lavinu. Stejně jako u léčebných výloh by limit plnění neměl být nižší než 2 milionu korun.

porovnat ceny cestovního pojištění

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Pokud si nestihnete nebo zapomenete sjednat cestovní pojištění před vaším odjezdem, můžete si ho zařídit až za hranicemi. Cestovní pojištění ze zahraničí však nabízí jen omezený počet pojišťoven a někdy také za speciálních podmínek (například odložený počátek pojištění).

Stejně jako to klasické – online. Stačit vám bude internetové připojení, počítač, telefon nebo tablet a pár minut vašeho času.

Nabídka cestovního pojištění ze zahraničí je u pojišťoven omezená. Každopádně tento produkt nabízí například UNIQA, ČSOB pojišťovna nebo AXA.

Pokud se vám za hranicemi líbí, můžete si své cestovní pojištění samozřejmě prodloužit. Řešení nabízí navazující smlouva, která počátkem pojištění navazuje na tu předchozí. Její sjednání je rychlé, jednoduché a online.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.